מפקד פיקוד העורף הנכנס, האלוף תמיר ידעי בביקורו במד"א: "כאזרח אני רגוע שיש ארגון רציני כמו מד"א שאם נזדקק יש על מי לסמוך"

 

פיקוד העורף ומגן דוד אדום פועלים לאורך שנים רבות זה לצד זה בשגרה ובעיתות חירום ולמען אזרחי ישראל * מפקד פיקוד העורף הנכנס, האלוף תמיד ידעי, הגיע לביקור במד"א והתרשם מפעילותו הענפה של הארגון * מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני שמח שמד"א יכול להעניק לצה"ל את חליפת הצלת החיים המלאה כפי שנדרש ממנו"

 

מפקד פיקוד העורף הנכנס, האלוף תמיר ידעי, רגע לפני כניסתו לתפקיד, כחלק מלמידת השטח הגיע לביקור רשמי במד"א. בתחילת הביקור קיבל האלוף סקירה מקיפה על הפעילות המבצעית של מד"א בשגרה ובחירום, במהלכה העלה מנכ"ל מד"א בפני האלוף חלק מהפערים עם צה"ל שיש לקדם עבורם פתרון. במהלך הביקור האלוף ידעי נחשף לרכבי ההצלה השונים המופעלים במד"א בעיתות שגרה וחירום – דוגמת אמבולנסים ממוגני ירי, יתרונות הפינוי במסוקי מד"א, אמבולנסים וניידות טיפול נמר‎‏‏‎ץ, אופנועי מד"א, רכב הפיקוד והשליטה הייחודי והמתקדם של מד"א, סגווי, אופניים חשמליים ועוד. מנכ"ל מד"א אלי בין המשיך וסקר בפני האלוף הנכנס על נהלי המעבר משיגרה לחירום במד"א ועל פעילות שירותי הדם של מד"א, על המבנה החדש והייחודי בעולם שיבנה מתחת לקרקע ושאבן הפינה שלו הונחה לאחרונה בעיר רמלה לא רחוק מבסיס פיקוד העורף. האלוף שמע על תרומות הדם במדינת ישראל ועל כך שכ – 26% מתורמי הדם הם חיילי צה"ל. עם תום הסקירה הנרחבת, הצטרף האלוף ידעי שהתעניין במערכת המחשוב של מד"א לסיור במוקד הלאומי המשולב של מד"א (הממל"מ), שם סייר במוקד 101, מוקד הכוננים, המוקד הרפואי והמוקד הארצי והביע התעניינות רבה והתפעלות ממערכות השליטה והבקרה, פיתוח יישומונים (אפליקציות), בהם האפליקציה "מד"א שלי" ועל רכב החפ"ק המתקדם של מד"א המאפשר תקשרות גם בזמן נפילת הקווים בחירום והטכנולוגיות המתקדמות של מד"א המאפשרות יעילות ומקצועיות בהצלת חיים, הן בשגרה והן בחירום.

 

בתום הסיור, הודה אלוף פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי למנכ"ל מד"א ואמר: "כאזרח אני רגוע שיש ארגון רציני כמו מד"א שאם נזדקק יש על מי לסמוך, התזה אומרת שאין יותר בעיות ששוכבות בפתחו של ארגון אחד הבעיות המורכבות שוכבות בין הארגונים. העורף הוא דוגמה קלאסית ואני רואה במד"א את אחד השותפים האסטרטגים של פיקוד העורף שבלעדיהם אני לא רואה שאנחנו ממלאים את משימתנו בלי מד"א, כל אחד צריך לתרום מיתרונו היחסי, אני אעשה כמיטב יכולתי, אתן לכם את שירותי הטובים ואייצג אתכם בתוך הצבא על מנת שנצליח כולנו במשימתנו החשובה."

 

מנכ"ל מד"א אלי בין הודה לאלוף ידעי ואמר: "ראשית, אני מאחל לך, האלוף תמיר ידעי, הצלחה רבה בתפקיד, למידת השטח שלך מבורכת ומעידה על מידת המקצועיות והרצינות שאין לי ספק שתביא לשיתוף פעולה מקצועי בין שני הגופים שאנו עומדים בראשם. אנחנו מאוד שבעי רצון מהעבודה המשותפת לאורך שנים שמוכיחה תוצאות טובות בשטח. מד"א עובד, מאז הקמתו ועד היום, בצמוד לכוחות הביטחון ובראשם צה"ל. בעיתות שגרה ובעיתות חירום נדרש שיתוף פעולה הדוק בין הגופים ואני שמח שמד"א יכול להעניק לצה"ל את חליפת הצלת החיים המלאה כפי שנדרש ממנו. מד"א ימשיך לפעול בשיתוף פעולה עם כלל גורמי הביטחון בישראל ויעשה את המוטל עליו במקצועיות המירבית תוך הצגת כלל היכולות המבצעיות הרבות של הארגון".

#קרדיט צילום: דוברות מד"א

 

 

 

אולי תתעניין ב...

בתושייה ובמהירות: המציל דודו כהן הציל אדם מטביעה בחוף מי-עמי

צוות המצילים בחוף מי-עמי הצילו במהלך השבת אדם מטביעה בחוף מי-עמי. המציל דודו כהן רץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים