הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מפעל החסד של ממלא מקום רה״ע אבי אמסלם פועל ללא הפסקה: ״מי שאין לו ארוחת חג מוזמן לפנות אליי״

מפעל החסד של ממלא מקום ראש העיר אבי אמסלם עובד ללא הפסקה בעיר, במיוחד בימים מאתגרים אלה של מלחמה במגיפת הקרוונה: ״מוזמנים לפנות אליי באופן אישי ואדאג לארוחת חג״. ריאיון עם אבי אמסלם

בדיוק כשם שכל עסק בעיר יצטרך לחשוב מחדש על היום שאחרי ועל הפעלתו בימי משבר, כך התנהל מפעל החסד של ממלא מקום ראש העיר אבי אמסלם. בעוד חלק מהפוליטיקאים בעיר נעלמו לחלוטין או לחילופין, היו עסוקים ביחסי ציבור אישיים שלא הועילו לאיש מלבדם, אמסלם הקדיש מחשבה כיצד יוכל להמשיך ולחלק מזון למשפחות מעוטות יכולת וליחידים.

מפעל החסד של אמסלם פועל כבר שנים ומספק ארוחות חמות מדי יום למעוטי יכולת. בימים אלה, כאשר נאסר על אוכלוסיית המבוגרים לצאת מהבתים, רבים הצטרפו למעגל וזקוקים למזון. אמסלם, אשר מכיר היטב את השטח, ערך מיפוי מקצועי של הצרכים ופעל לספק את חבילות המזון אשר הכינו המתנדבים בארגון החסד שלו עד לפתח דלתם של אוכלוסיית המבוגרים ומעוטי היכולת.

אומנם מפעל החסד שינה את האופן שבו הוא מספק את המזון ואם לפני הקורונה, הציבור היה יודע להגיע למקום ולקחת את חבילות המזון, הרי שהפעם החבילות הגיעו ישירות לבתים על מנת לא לסכן את האוכלוסיה. בעניין ליל הסדר: מדי שנה, נהג אמסלם לערוך ליל סדר כהלכתו לכמות גדולה של תושבים, כולל ארוחה וכמובן ללא תשלום. השנה, כאשר ליל הסדר יהיה ביתי, המנות העשירות יגיעו ישירות לבתים.

אבי, אני מבינה שאתה עסוק מאוד בשבועות האחרונים

״כמדי שנה בשנה, אנו בארגון החסד דואגים לחלוקת מאות סלים למשפחות המוחלשות. כמו כן, מדי שנה היה לי את העונג לארח מאות אנשים בליל הסדר סביב שולחנות כיד המלך,בכמה מוקדים בעיר״.

השנה, הכל יהיה שונה. איך בכל זאת נערכתם?

״כידוע, כעת המצב לא מאפשר לקיים כל דבר או מיזם שיש בו התקהלות, ובהתאם להנחיות, זכינו יחד עם אנשים טובים בני העיר ויקירי העיר, לגייס מאות ארוחות חמות ועשירות כולל סלטים, מנות ראשונות, ומרכזיות, לרווחת אותם משפחות. אתם מוזמנים לפנות אליי ברמה האישית, או למספרים המופיעים בסרטון המצורף ונדאג לאוכל חם כדי לגרום לשמחת חג מושלמת, ושתמיד נזכה לתת באהבה מתוך אחדות ובריאות זה העיקר בימים הקשים האלה!״.

תגובה אחת

  1. איך ניתן ליצור קשר איתו ?
    יש זוג קשישים בני 70 מרובע ג'
    ללא אוכל , אולי הוא יוכל לעזור להם לפחות עם ארוחת חג .
    הם ללא עזרה של רווחה
    האישה דוברת רוסית, שמה לריסה , 0542020659

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.