הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מעל מיליון שקלים נתרמו לאסותא במסגרת חוג הידידים. מדוע ראש העיר נעדר?

ערב התרמה מכובד, ביוזמתו של עו״ד צחי אבו היה אתמול (מוצ״ש). מוזמנים רבים אכן הגיעו אך מי שבלט בהיעדרו היה ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי. מה הסיבה האמיתית שלסרי בחר לא להגיע

ערב התרמה חסר תקדים, בו נאספו בסופו של דבר, מעל מיליון שקלים תרומות בעבור בית החולים. למערכת ״אשדוד היום״ נמסר, כי תורם אנונימי החליט לתרום 150,000$ ובכך העלה משמעותית את קרן התרומות בערב זה. 

יחיאל אבו והיזמית ירדנה עובדיה
ירדנה עובדיה ביחד עם בן זוגה

מדוע ראש העיר לא הגיע

מי שבחר לא להגיע לערב זה היה דווקא ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, שסיפק הסבר, לפיו חוות דעת משפטית שקיבל ייעצה לו לא להגיע לערב זה, הואיל ויזמים המעורבים בעיר מארגנים אותו.

הסבר זה נראה לרבים תלוש מהמציאות מכמה טעמים. 

ראשית, לפני כשנתיים, ג׳קי בן זקן, יזם כלכלי בעיר, ארגן ערב זהה בביתו. אז הוכרזה רעייתו דורית כיו״ר פורום הידידים ולאחר זמן קצר, נכנס בן זקן לרצות את עונשו בבית הסוהר. 

בערב שהיה בביתו של בן זקן, דווקא כן מצא לנכון לסרי להתייצב, ולראייה תמונה מאותו הערב. 

ערב חוג הידידים הראשון בביתו של בן זקן ובהשתתפות לסרי

דבר נוסף, ממלא מקומו של ראש העיר, גבי כנפו, הגיע למקום ואף בירך את הנוכחים. בנאומו, ציין כי ראש העיר לא יכול היה להגיע והוא נמצא במקומו. בשלב זה, עוד לא היתה ידועה הסיבה לאי-הגעתו של ראש העיר. האם אותה חוות דעת משפטית תקפה ללסרי אך לא תקפה לכנפו? 

נקודה נוספת – ביום חמישי האחרון, חנכו משפחת אבו את קריית היה-טק ברובע המיוחד וכן את הקמפוס האקדמי בעיר. לטקס החניכה הזה, דווקא מצא ראש העיר לנכון להגיע, וכי למה לא? מן הראוי, כי ראש העיר יגיע לחניכת פרויקטים חשובים לעיר בין אם הם כרוכים בבנייה ובוודאי אם כרוכים הם בתוכן, כמו ערב ההתרמה שנערך אתמול. 

הסיבות לאי הגעתו של ראש העיר לערב ההתרמה אתמול שמורות עם ראש העיר ולנו לא נותר אלא לנסות ולפרש אותן בזהירות המתבקשת. ייתכן, כי מעבר חוג הידידים בין בן זקן לאבו, עוררה אצל לסרי תחושות קשות והוא, כחברו הטוב של בן זקן כפי שהצהיר לא פעם, העדיף שלא להשתתף בערב הראשון שארגן צחי אבו? נראה, כי זו סנונית ראשונה וצעדים נוספים אנו צפויים לראות בהמשך. 

תגובה אחת

  1. סיבה למסיבה דווקא יש וטוב שכך, כן ירבו הסיבות לערב מסוג זה המבטאות גאווה לעיר ולאנשים שכאלה,אבל הסיבה להיעדרות נתפסת כסיבה שלא במקומה ומעוררת השתאות לא מכובדת בעליל חבל שכך, זה עלול להרחיק תורמים בעתיד למטרה זו או אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.