הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מסתמן: הוועדה המקומית צפויה לאשר צמצום שטחים ירוקים ברובע ז׳ לטובת מבני ציבור

ביום שלישי הקרוב, תדון הוועדה המקומית לבניין עיר, בראשות שמעון כצנלסון, על החלפת שטחים ברובע ז׳ משטחים ציבוריים פתוחים (ירוקים, על פי רוב) לשטחים לטובת בנייני ציבור. אומנם מדובר על החלטה המצמצמת ״ריאות ירוקות״ בעבור כלל הציבור אך הצורך המתגבר בבנייני ציבור ברובע ז׳, כפי הנראה, צפוי להכריע את הכף

כעת, לאחר החזרת הסמכות של הוועדה המקומית כוועדה עצמאית בשנית מתאריך 6/9/2018 (לאחר שסמכויותיה ניטלו ממנה בעבר), נעשתה פניה של אגף התכנון ללשכת התכנון המחוזית למטרת קבלת התכנית והפקדתה בוועדה המקומית, להלן תגובת לשכת התכנון המחוזית, במה שנכתב כחלק מחוות הדעת של מהנדס העיר:

בהתאם להנחייתו של היועמ״ש לוועדה המחוזית, על מנת להחזיר את התכנית לסמכות מקומית עליכם לדון בה ולהפקידה מחדש. כמו כן, יש לעדכן את חוות הדעת הנדרשות (חוות הדעת של מהנדס הוועדה וכן חוות דעת של היועץ המשפטי.

לפני הכל, קיים הצורך להגדיר את שני המושגים, לטובת הציבור הרחב, שצ״פ (שטח ציבורי פתוח) ושב״צ (שטח לבנייני ציבור).

שטח ציבורי פתוח (שצ״פ) כשמו כן הוא, אם לא עולה כוונה ברורה אחרת מהתוכנית. זהו המובן המקובל של הביטוי – "פתוח" תרתי משמע, השטח פתוח וחופשי משטחים מבונים משמעותיים, אשר יוצרים תחושה של סגירות, וכולל שטחים ירוקים, והוא גם פתוח לשימוש כלל הציבור, שלטובתו ולרווחתו הוא נועד.

שטח לבנייני ציבור (שב״צ) – שטח מבונה לטובת הציבור כמו: גני ילדים, בית כנסת ועוד.

עיקר הבקשה היא להגדיל את שטחי בנייני הציבור (שב״צ) מ- 830 מ״ר ל- 993.62 מ״ר, כלומר תוספת של 163.62 מ״ר. וכן הקטנת שטח ציבורי פתוח (שצ״פ) מ-849 מ״ר ל- 710.61 מ״ר, הפחתה של 138.39 מ״ר.

להלן עיקרי הבקשה אשר תדון ביום שלישי הקרוב:

תגובה אחת

  1. בכל העולם המודרני הבינו שריאות ירוקות הוא משאב חיוני לבריאות ולאיכות חיי התושבים. ומה עושים באשדוד: נבחרי הציבור אינם מבינים מה תפקידם ומדוע הם ניבחרו. במקום לדאוג לאיכות ובריאות הציבור הם מקטינים את השטחים הירוקים במקום להגדילם. תקנו אותי עם אני טועה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.