מלון בן 18 קומות יוקם ברובע המרינה בעיר

היכן בדיוק יוקם המלון? והאם יסתיר לתושבי המרינה את הנוף לים? שאלות מצוינות!.

בשבוע שעבר, התקיימה ישיבת מליאת וועדת בניין העיר. מ"מק ראש העיר גבי כנפו הוביל את הישיבה בשם ההנהלה. ראש העיר לא נכח באחת הישיבות החשובות שהתקיימו בעיר לאחרונה ובכלל.

במהלך הישיבה, הועלה נושא העברת התכנית להמשך הליכי האישור בוועדה המחוזית, בניין מספר 40 במרינה באשדוד. מגרש 40 הוא המגרש הצפון מערבי בהיקף אגם המרינה, ממשיך את טיילת המרינה הקיימת מדרום.

מגיש התכנית: גנדר פרויקטים בע"מ.

מטרות התכנית: הוספת שטחי מלונאות והגדלת שטחי המסחר, תוספת קומות למלונאות והגדלת התכסית בקומות המסחר, הסדרת מפלס הכניסה הקובעת למבנה ותוספת שטחי שירות לתת קרקע.

עיקר ההוראות בתכנית הם תוספת גובה וקומות למבנה המלונות מ-6 קומות לעד 18 קומות ומ-27 מטרים ל-60.80 מטרים מעל פני הים.

אחת המשמעויות של השינויים בתכניות הוא הסתרה של הנוף לבניינים קיימים ברובע המרינה.

לא רק שעיריית אשדוד לא עמדה בתכנית הפיתוח כבר מעל 15 שנה, כעת עושה רושם שהיא פועלת והבניה המתוכננת תסתיר לרבים מדיירי המרינה את הנוף לים.

ההחלטה הועברה להחלטת הוועדה המחוזית בחתימתם של מהנדס העיר – אדריכל דורון חזן וממלא מקומו של היועץ המשפטי לוועדה- עו"ד אייל אילוז.

תנאי לקבלת ההיתר : הצגת חוזה התקשרות עם אחת מרשתות המלונאות הגדולות בארץ להפעלת/ בניית המלון. תנאי נוסף להיתר : הוכחת איתנות כלכלית לסיום הפרויקט להנחת דעת הועדה המקומית. תיאום הנחיות לנושא עיצוב וגמר מול אדריכל העיר והשלמת הנחיות בהוראות התכנית בהתאם.

יו"ר האופוזיציה שמעון כצנלסון מסר תגובתו למערכת "אשדוד היום": "אנחנו רוצים להוביל לבנייתו של מלון יוקרתי באשדוד בשני התנאים האלו, ללא עוררין: הראשון – אישור של משרד התיירות לבניית המלון כך נדע שיהיה מלון ולא מקבץ דיור או דירות, כפי שכבר קרה לא פעם באשדוד בעבר. דבר שני, התקשרות עם חברה גדולה ואיתנה לביצוע העבודות המורכבות של בניית בית מלון. לא נאשר כל יזם כדי שהוא יעשה דירות בסוף במקום מקום תיירותי".

אולי תתעניין ב...

תלמיד כיתה ג׳ נדרס פעמיים בתוך שבועיים ותובע פיצוי של מאות אלפי שקלים

בן 9 שנדרס פעמיים בתוך שבועיים בדרך מביה"ס תובע פיצוי של מאות אלפי ₪ תלמיד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים