הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מלאכים בכתום: גם מצילים חיים וגם בונים סוכה לקשישים

אליהו כהן (85) תושב אשדוד מתגורר לבדו ללא בני משפחה נוספים.יצחק מזרחי מאשדוד, חובש מתנדב בפרוייקט "תן כבוד" של איחוד הצלה נקרא ע"י אליהו לסייע לו לבנות סוכה כדי שיוכל גם השנה, לזכות לשבת בסוכה בביתו.

יצחק הגיע בסיוע חברו והחלו במצבע ניקוי הגינה ובניית הסוכה לכבודו של אליהו כדי שיוכל לחגוג את החג על הצד הטוב ביותר.

יצחק מוסר:
"זכיתי להיות חלק מהפרוייקט המדהים של "תן כבוד" ולפגוש פעם בשבוע באופן קבוע את אליהו, לשבת לשוחח ולעקוב אחר מצבו הבריאותי, הפרוייק יוצר חיבור של מעבר למטפל ומטופל ונוצרים קשרי חברות, זיכיתי הפעם בזכיה נוספת של מצוות בניית סוכה".

אליהו מספר:
"אני מודה ליצחק ולאיחוד הצלה על כל העזרה לאורך השנה, יצחק מגיע פעם בשבוע לשבת ולבדוק אותי וזה עוזר המון, והפעם העזרה הייתה כפולה ומעבר למצופה".

קצת על הפרוייט:

תוחלת החיים בעולם הולכת וגדלה, הרפואה המודרנית והטיפולים הרפואיים הקיימים כיום מעניקים לכולנו חיים ארוכים יותר. פרויקט "תן כבוד" של "איחוד הצלה" מנסה להעניק לאותם אנשים בחברה הישראלית חיים איכותיים ובריאים יותר!

התפתחות הרפואה והטכנולוגיה בעשורים האחרונים הובילה לשינוי במשך ובחומרת המחלות. מחלות שהיו בעבר קצרות והסתיימו במוות מהיר, הפכו לכרוניות וארוכות יותר הכרוכות בטיפולים ארוכי טווח.

חלק מהקשישים החיים לבדם הינם עריריים, חולים כרוניים, בעלי נכויות ו/או קושי תפקודי כזה או אחר, אשר הטיפול בהם הינו מורכב ומצריך מעקב, בקרה והדרכה של הרופא המטפל.

פרויקט "תן כבוד" של "איחוד הצלה" בא לתת מענה רפואי רציף במטרה לשמר ולשפר את מצב בריאותם של קשישים אלה.

"תן כבוד" מופעל ע"י מתנדבים בעלי הכשרה רפואית המבקרים בבתי הקשישים ובודקים להם מדדים רפואיים בסיסיים, מדדים אלו מועברים למאגר נתונים ונמצאים תחת מעקב יום יומי ע"י גורם רפואי, אשר במידת הצורך דואג להפנות את הקשיש להמשך טיפול במרפאה או לחילופין יוצר קשר עם רופא המשפחה של הקשיש. במקרי חירום ובהתאם לשיקול דעתו של הרופא האחראי על הפרויקט, מפונה הקשיש לחדר מיון.
 
אין ספק כי לעיתים עצם הביקור התכוף אצל הקשיש משפר את מצב רוחו, התחושה של הבדידות יוצרת מועקה בפני עצמה, אך המעקב המתמיד אחר מצב בריאותו של הקשיש מאפשרת להיות עם הצבע על הדופק ובמקרה הנוכחי המשמעות של ה"אצבע על הדופק" מקבלת משנה חשיבות.

ההידרדרות במצב בריאותו של הקשיש איננה מגיעה בדרך כלל בבת אחת, הזיהוי המוקדם והטיפול המוקדם יכולים לשנות את מצב בריאותו ולאפשר לו לקבל את הטיפול עוד בטרם מצבו הבריאותי של הקשיש מידרדר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.