הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מכתב למח"ש בטענה, כי שוטרים ביצעו מעצר של תלמיד בעיר תוך שימוש באלימות

בהמשך לפרסום בחדשות 'כאן' ממנו עולה, כי שוטרים הוזמנו לבית ספר תיכון באשדוד וביצעו מעצר תוך שימוש באלימות של נער ממוצא אתיופי במהלך שעות הלימודים, לעיני חבריו ובנוכחות תלמידי בית הספר, פנה היום ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עו"ד אווקה זנה לראשת מח"ש, עו"ד קרן בר מנחם בבקשה דחופה לבחינת חשד להתנהלות פסולה של השוטרים המעורבים במקרה.

במכתב ששלח עו"ד זנה נכתב, כי "נראה, לכאורה, כי הייתה מוטיבציה יתרה של הבלשים לבצע את מעצרו של הקטין לצורכי חקירה, בכל דרך, לרבות הפעלת אלימות מוגזמת.. לא ברור מה העבירה המיוחסת לקטין בן ה-15 שמצדיקה התנהלות קשה כזו של הבלשים נגדו.. לא ברור מדוע בוצע המעצר בשטח בית הספר עם כל המשמעויות של תיוג וסטיגמה שלילית כאשר ניתן היה לתאם את החקירה עם הורי הקטין ולדאוג לזימון מסודר. ללא הפעלת כוח רק כדי להביאו לחקירה".

עו"ד זנה אף מתייחס במכתב לקשר המתואר בין מנהל בית הספר למשטרה ולטענות שהושמעו בעניין זה: "…יש חשש בדבר שיתוף פעולה בעייתי בין מנהל בית הספר לבין שוטרים אשר מטילים מורא, לכאורה, על התלמידים במוסד לימודים. התנהלות זו, ככל שתתברר שקיימת, בעייתית וראוי כי המשטרה לא תשמש אמצעי הפחדה".

 

בתום מכתבו מבקש עו"ד זנה מראשת מח"ש לבחון פתיחה בחקירה ולבצע בדיקה על נסיבות המעצר, האמצעי שננקט והאם זו הייתה הדרך היחידה להביא את הקטין לחקירה.

 

תמונה מתוך אתר שאטרסטוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.