מכרז חדש לביצוע הסדרי תנועה בשווי מיליונים| שוקעים בבוץ ה״רי-ווי״?

באפריל 2019, יצאה עיריית אשדוד למכרז לביצוע הסדרי תנועה במה שמכונה: ציר ההעדפה של ״הגל הירוק״. המכרז המדובר נראה, כי הינו השלמה לפרויקט הרי וויי שעבודותיו טרם הסתיימו. מי ייתן את הדין על הכשלים בפרויקט ״רי-ווי״?

נדגיש, כי מדובר רק בהסדרי התנועה במסגרת עבודות, שיבוצעו בצירי פרויקט הרי-וויי הנמשך לאורך 7 ק"מ, כמפורט בעמוד 67 למסמכי המכרז (המפרט הטכני המיוחד- נספח יא' לחוזה). בעמוד 91 למסמכי המכרז נרשם, כי מדובר בעבודות הכוללות "אספקה וביצוע צביעת תמרורים ושילוט לשלב הסופי" וגם "אספקה והצבת הסדרי תנועה זמניים", ולא בביצוע עבודות סלילת הכבישים, הצבת תחנות התחב"צ או כל יתר עבודות הבינוי הנדרשות לביצוע במסגרת פרויקט הרי-וויי.

למעשה, קיים מסמך בו מוצגת תוכנית העבודה לפרויקט ועל הקבלן לתמחר מחיר קבוע אותו יקבל בכל חודש עבור העבודות המופיעות בתוכנית העבודה, עבור ביצוע עבודות שאינן מופיעות בתוכנית העבודה (מוגדרת כתוכנית בטיחות ואינה מופיעה במסמכי המכרז- נמסרה לקבלנים בנפרד, יתכן מאחר ומדובר בתוכניות שאינן ניתנות להדפסה במדפסת רגילה) ישולם לקבלן תשלום נוסף שאינו חלק מהתשלום החודשי.

התחרות במכרז הינה בין הקבלנים, שיעמדו בתנאי הסף ושיעניקו את ההנחה הגבוהה ביותר על מחירון העירייה המצורף בעמוד 97 למסמכי המכרז. יצוין, כי מחירון העירייה עומד על תשלום חודשי של 100,000 ₪ ובסה"כ 1,200,000 ₪ לשנה, לא כולל עבודות שאינן חלק מתוכנית העבודה. כאמור בחוזה תקופת החוזה יכולה להמשך עד לתקופה מצטברת מקסימאלית של 5 שנים בסה"כ.

השאלות בנושא זה הן רבות, מעיקות וגורמות לתחושת אי-נוחות בעיקר בקרב תושבי העיר אשר נאלצים להמשיך לחיות ולנהוג בכבישים הרוסים, בנתיבים צרים ומכאן תאונות הדרכים הרבות.


האם עבודות אלו תוקצבו במסגרת פרויקט הרי-וויי או שמדובר בתוספת לתקציב שאושר לפרויקט?
האם לא נכללו עבודות אלו בפרויקט הרי-וויי עצמו ונדרש כעת, באמצע הפרויקט, לצאת במכרז לקבלת שירותי הסדרי התנועה? אם כן, מדוע? מדוע עבודות אלו לא מבוצעות ע"י הקבלן, שביצע עד היום את עבודות הסדרי התנועה? האם החוזה מולו הסתיים ואם כן, מאילו סיבות?
ההנחה היא, שתוכנית הרי-וויי שאושרה כללה מראש את תוכנית הסדרי התנועה מתחילת הפרויקט ועד סופו, אם כן, לא ברור מדוע נדרש כעת לצאת למכרז נוסף? מהו הסכום ששולם לקבלן שביצע עד כה את העבודות? האם הסכום ששולם לקבלן עבר את הסכום שצפו בעירייה שיידרש לשלם עד להשלמת כלל הסדרי התנועה עד סיום הפרויקט? אם כן, בכמה? האם קיימים תחומים נוספים בהם יצאה העירייה למכרז או שנדרש לצאת עבורם למכרז לצורך השלמת עבודות שמלכתחילה היו חלק מפרויקט הרי-וויי? אם כן, מהם התחומים ומהן החריגות בסכומי ההתקשרות שאישרה העירייה מראש לפרויקט?

ככל שאנו, במערכת ״אשדוד היום״ מעמיקים בפרויקט התחבורה ״רי-ווי״ השנוי במחלוקת, כך עושה רושם, שמתגלה עומק הבוץ בו נמצאים כל תשובי העיר וראשיה בפרט, באחד הפרוייקטים היותר שנויים במחלוקת שאין ספק, כי צפויות להיות כאן בדיקות משמעותיות מאוד של גורמי בקרה ואכיפה משמעותיים במדינת ישראל.


עיריית אשדוד ומנכ״ל העירייה טרם העבירו את תגובתם לדברים.

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים