הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מי תמך בד"ר יחיאל לסרי לראשות העיר?| ניתוח תוצאות לראשות

ניתוח תוצאות הבחירות לראשות העיר מסמלת על זהות חברי המועצה הבולטים אותם נראה מעורבים ביתר שאת בקדנציה הנוכחית, בראשות ד"ר יחיאל לסרי ראש העיר הנבחר

 

41.5% הצליח ד"ר לסרי לגרוף, כאשר הוא אומנם רחוק מהרבה מיתר המועמדים אך ניצל בעור שיניו מהסיבוב השני במה שנקרא על חוט השערה.

47,817 תושבים בחרו ביחיאל לסרי לראשות העיר מתוך 116,000 תושבים אשר מימשו את זכות ההצבעה והגיעו להצביע. אומנם טרם הגיעו לידינו תוצאות קולות החיילים והאסירים ובכל זאת, החלטנו לנתח את המפלגות מהם הגיעו לד"ר לסרי הקולות לראשות. הסיסמא אשר התנגנה במטה הבחירות של לסרי על ידי ראש המטה אשר נהון: "מלחמה על כל קול" – הוכיחה את עצמה.

העובדה, שמפלגה החליטה לתמוך בראש עיר מסוים אין פירושה שההצבעה תהיה גורפת לאותו המועמד אך היא בהחלט מסמלת על נטיית המצביעים לתת את קולם גם לראשות בהתאם להמלצה של ראש המפלגה עימה הם מזדהים.

מפלגת ש"ס 18,511

אגודת ישראל 13,929

אשדוד בתנופה 8,127

בוטרשווילי 4,149

קול הלב (לא נכנסו אבל תמכו בלסרי) 2,630

אפרים מיכאלי (לא נכנס אבל תמך בלסרי) 765

סך הכל 48,111

כלומר, מתוך סך כל התומכים עדיין קיימת זליגה של כאלף קולות למועמדים אחרים, אבל אם נרצה לסמן היטב את התומכים של יחיאל לסרי לראשות העיר הרי הם רשומים למעלה. הם אלה שהצהירו על תמיכתם בו בראשית הדרך ובפומבי וסכום הקולות מראה, כי זו פחות או יותר התוצאה של לסרי לראשות העיר.

גרף תוצאות לראשות העיר:

גרף תוצאות למועצת העיר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.