הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מי מפחד מאלי נכט?

אמירה חריגה חבר המועצה אלי נכט נכנס למועצת העיר עם שני מנדטים, אחרי קמפיין גיאוני, שהצליח לגרוף אחריו אוכלוסיה של עולים חדשים ולא רק הם. במהלך הקמפיין הבטיח נכט: שקיפות, עשייה למען הציבור ואכן הוא חבר המועצה היחיד שמעביר מדי שבוע מעמוד הפייסבוק שלו, בשידור חי, פרטים אודות השבוע האחרון. נכט הגיע עם ציפיות ותקוות גדולות. אז מי בכל זאת מנסה לשבור את רוחו של האיש היצירתי?

במהלך המשא ומתן הקואליציוני, סוכם עם נכט, כי יכהן כיו״ר תאגיד המים יובלים וכן בשנתיים וחצי האחרונות של הקדנציה ייכנס לתפקיד סגן ראש עיר בשכר (על התקן של שרון מרק, שצפויה לסיים את תפקידה בעוד כשנה וחצי). שנה חלפה מאז הבחירות האחרונות ואילו נכט טרם אושר לכהן כיו״ר תאגיד המים ״יובלים״. היתכן שהיו״ר הזמני, עו״ד יאיר לחן, התאהב בתפקיד והתקשה להפרד ממנו? כפי שכתבנו לא פעם ב״אשדוד היום״: מה שזמני-קבוע ויתכן, כי הקושי לסיים את התפקיד הנחשק השתלט על לחן, שידוע כמקורב לגבי כנפו. בישיבת הדירקטוריון מתחילת ספטמבר, התבקשו חברי הדירקטוריון להצביע בעד הכתרתו של נכט ליו״ר התאגיד. מי שהפתיע והצביע נגד המהלך היה לא אחר מאשר יאיר לחן בעצמו. איך אפשר להסביר את המהלך? האם ההסכם שראש העיר ערך עם נכט לא מכובד על ידי כנפו? או שמא מהלך החלפתו של שלמה אטיאס, שידוע אף הוא כמקורב לכנפו, לא התקבל יפה בחצרו של כנפו?

נכט טרם אושר לכהן כיו״ר התאגיד, קולו של לסרי לא נשמע בנושא

נכון להיום, נכט מכהן כיו״ר תאגיד המים אך כהונתו טרם אושרה על ידי רשות המים, מה שאומר שהוא אולי ינהל את ישיבות הדירקטוריון אך בכל הנוגע לסמכויות רשמיות של יו״ר התאגיד – לא ממש יהיו לו עד שיקבל אישור. מזה כשנה האישור מתעכב, כפי הנראה עקב מכתבים אנונימיים הנשלחים חדשות לבקרים לחברי הועדה, עם טיעונים שונים מדוע לא צריכים לאשר את נכט לראשות התאגיד. מוזר, כי קולו של ד״ר יחיאל לסרי, ראש העיר שסיכם עם נכט את הדברים מיד לאחר הבחירות, לא נשמע בנושא על אף שהוא מודע למהלכים ולכל מה שקורה ב״יובלים״.

בשעה האחרונה, נכט כתב את הדברים הבאים. ככל הנראה, המילים הקשות הגיעו על רקע הידיעות שפרסמנו בעבר ב״אשדוד היום״ ולפיהן, יש מי שככל הנראה מנסה לחבל במינויו של נכט לתפקיד יו״ר התאגיד:

יש כנראה אנשים שקשה להם להבין, כי אשדוד עברה שינוי. שינוי של שקיפות, שינוי של יושרה וסדר אחר. מי שחושב שיכול להלך עליי איימים מצפה לו הפתעה רבתית. חשוב לי שאנשי אשדוד ידעו, אני לא מתכוון לוותר לאף אחד! אנחנו כאן בשביל התושבים בלבד, להבדיל מאותם ״גורמים״ שהתרגלו לפעול בדרך כוחנית ולטובת האינטרסים האישיים שלהם בלבד.

הדברים הקשים מגיעים על רקע הידיעות שפרסמנו בעבר והן השתהות התהליכים, המכתבים האנונימיים, שאילתות על פי חוק חופש המידע, דרישות למכתבים מהמועצה להשכלה גבוהה וכן מה שנראה כניסיון לטרפד את ההצבעה בדירקטוריו. למי אלי נכט כל כך מפריע? מה יש ל״יובלים״ להסתיר? אם אכן הדברים בתאגיד המים ״יובלים״ מתנהלים כמו שצריף ועל פי חוק, אזי, על פניו, לא אמור להפריע לאיש מי יכהן כיו״ר התאגיד… האם הסתלקות המנכ״ל שלמה אטיאס, שיש הטוענים כי יחסו לעובדים טעון בדיקה מעמיקה, קשורה לכניסתו לתפקיד של היו״ר החדש? ומי זה אותו ״גורם בכיר בעירייה״ שחושד מפניו של נכט?
שאלה נוספת שחייבת להשאר בהקשר הזה היא: האם זה מקרי שגם צחי אבו וגם לחמני שרדו כיו״ר דירקטוריון רק חודשים בודדים?

תגובת יו"ר " יובלים אשדוד" עו"ד יאיר לחן:

״שלמה אטיאס מנכ"ל תאגיד " יובלים אשדוד" ישאר בתפקידו כמנכ"ל עד למציאת מחליף ראוי לתפקיד. אישור העסקתו של אטיאס כיועץ חיצוני לתאגיד אושר על ידי הדירקטוריון וזאת לאחר דיון מעמיק בנושא. למר אטיאס יכולות וניסיון עשיר ביותר. הוא מכיר את התאגיד מיום היוולדו והוביל את התאגיד להשגים רבים ולהיותו אחד התאגידים המובילים בארץ ובעולם בנושא המים והביוב. לא בכדי מהווה התאגיד מודל מוצלח הנלמד בתאגידים רבים. למר אטיאס הידע המקצועי , הטכנולוגי והניהולי החשוב להמשך הצלחת התאגיד ולעמידה באתגרים אותם הוא מוביל בהצלחה רבה ובכלל זה יישום תוכנית האב, אותה הוביל אטיאס,לעמידה בפיתוח העיר בשנים הקרובות.
הדירקטוריון רואה חשיבות רבה לכך שמר אטיאס ילווה את התאגיד ויעמוד לצידו של המנכל החדש שימונה. על כל אלה החליט הדירקטוריון על המשך העסקתו של מר אטיאס כיועץ חיצוני לאחר כניסתו של המנכל החדש״.

תגובה אחת

  1. הביטויים ההולמים לסיטואציה:
    1) "הדג מסריח מהראש"- הכל " בזכות" לסרי. אין לו שום כוונות לאפשר לנכט להרים את הראש.ואין לו שום אינטרס למצב את נכט כחלילה מצליח לנער את יובלים ולחשוף את הברדק של אטיאס המנכל המילולי הפודל שלו ושל כנפו.
    2) נכט כבר הוזהר שחברי לא יתן לו להרים ראש. הוא אשכנזי חילוני ונגב החרדים. מה לא ברור פה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.