מי חושש מחזרתו של אלון חסן לנמל אשדוד?

בימים האחרונים, הוקמו מספר קבוצות וואטסאפ בין עובדי נמל אשדוד בשם: "מחזירים את אלון חסן דחוף" 

 

חסן מצדו מנסה להוביל מהלך למעבר של עובדי הנמל מההסתדרות הכללית להסתדרות הלאומית על ידי פתיחת קבוצות וואטסאפ, ולפי עדויות שהגיעו אלינו מעובדי הנמל, אף מחתימים עובדים למעבר להסתדרות הכללית.

עובדי נמל אשדוד אכן ניסו בעבר לעבור לייצוג על ידי ההסתדרות הלאומית, אך נחסמו על ידי בית הדין לעבודה, שקבע כי לא ניתן להחליף ארגון יציג בזמן שמאבק העובדים – במקרה זה בנושא הרפורמה בנמלים – נמצא בעיצומו.

בשבוע שעבר ניסה אלון חסן, יו"ר ועד העובדים של נמל אשדוד, להיכנס לנמל, אך נעצר בשער על ידי המאבטחים. הנהלת הנמל טוענת שעל אף שחסן זוכה על ידי בית המשפט, פסק הדין עדיין אינו חלוט וייתכן שהמדינה תגיש ערעור. על כן מעמדו של חסן יישאר כפי שנקבע באמצע 2014 – "עובד נמל בהשעיה".

השעיה מהעבודה היא צעד דרסטי ופוגעני ביותר. מדובר בהליך מינהלי הפוגע בעובד באופן חמור, הן בהיבט הנפשי, הן בשמו הטוב והן בהיבט הכספי. יש חובה על המדינה לנהוג בכלי עוצמתי זה במשנה זהירות, באופן מידתי ומדוד. במדינה מתוקנת בה נקבע על ידי בית משפט שנאשם עובד ציבור הינו זכאי והוסרה מעליו עננת החשד לפלילים, יש חובה להחזירו לעבודתו ולהשיב לו את שארית כבודו האבוד.

מדוע לא פועלים בנמל אשדוד להשבתו של חסן לעבודה לאור זיכויו?

האם כל עובד נמל המושעה מעבודתו נחסמת כניסתו באופן פיזי לנמל? האם כל עובד ציבור המושעה לא יכול להיכנס למקום העבודה ואפילו רק כדי לבקר את חבריו? הייתכן, כי בנוסף לשנים הקשות שעבר חסן בעינוי דין לא פשוט, שרק מעטים שורדים בכבוד, עדיין לא תמה הסאגה המביכה? ובכלל, מי אלה האנשים אשר חוששים למעמדם עקב חזרתו הצפויה של חסן לנמל אשדוד?

מייק פרץ/עובד נמל , העלה בשעה האחרונה פוסט לעמוד הפייסבוק שלו בנושא:

האם אלון חסן ראוי לחזור לתפקידו בנמל אשדוד??? ארבע שנים של כאוס , עבודה מורטת עצבים, חוסר ידיעה מה יהיה על עתיד העובדים בנמל אשדוד, אווירה עכורה בעבודה,החלפת ארגון עובדים , יחס עויין ועוד היד נטויה ברשימה ארוכה על מצב זכויות העובדים העתידי …והפלא ופלא לקראת ערב חג הפסח הוטלה פצצה על הפרקליטות ועל משטרת ישראל…אלון חסן זכאי זיכוי מוחלט על כל ששת האישומים נגדו…נשימה ארוכה ….והחיוך חזר לסורו, אין עוררין על העשייה שעשה אלון בזמן כהונתו בוועד ציוד מכני, רשימת העשייה שלו יכולה להכיל מאות עמודים ???אבל יש כאן בעיה חמורה, מונעים מאלון את כניסתו לנמל , לא רק ההנהלה הפנתה את גבה אלא גם הסתדרות העובדים שאמורה לפתוח לו דלתות לאחר שזוכה, עם זאת הייתה לי התחושה שגם הוועדים המכהנים יבצעו פעולת מחאה כדי להחזיר את אלון לתפקידו, הרי זה ברור שאם הם היו בנעליו אנו העובדים היינו פועלים באותה דרך לחזרתם, הערכים והמוסר שגדלנו לתוכו חישלו אותנו להבין שנמל אשדוד זה משפחה , אחד למען השני, ולצערי הרב הכסא חשוב מערכי המוסר , האם אכן קיימת דיכוטומיה ברורה בין טובת האחד לטובת האחר? כמה פעמים נתקלתם בסיטואציה קריטית עד לכדי סיכון של ממש בסיוע לאחר? אני מבקש מכל מי שמעריך או העריך את עשייתו של אלון למען העובדים, ירים את הכפפה וילחם לחזרתו לתפקיד שבו הוא הכי מתאים….לשמור על זכויות העובדים??????

 

 

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים קשה ברחוב יצחק הנשיא. 2 פצועים פונו

הבוקר (ראשון), בשעה 09:53 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על תאונת דרכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים