הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מי התושב שמרגיש שהעיר חייבת שינוי שלטוני?|רמזים בעקבות השלטים…

ביממה האחרונה, נתלו ברחבי העיר, מודעות הממוסגרות על פורמט של מודעות אבל, מה שנראה חלק מקמפיין בחירות מתוזמן ונועז ביותר

רבים מתושבי העיר התעוררו הבוקר, וחזו במודעות הללו, המבשרות על 'קיצה של העיר אשדוד', תלויות במרכזים מרכזיים ברחבי העיר. מי האיש או קבוצת האנשים, האחראית על תליית מודעות אלו?

ממידע שהגיע ל'אשדוד היום', מדובר אכן בחלק מקמפיין בחירות של קבוצת אנשים בעלת הנהגה ייחודית, המעוניינים להשפיע על הנעשה בעיר באופן חיובי. מה גרם להם לתלות מודעות מסוג זה ברחבי העיר? האם המצב, בעיניהם, כל כך חמור ודורש טיפול? ככל הנראה התשובה היא חיובית.

חלק מהמודעות שנתלו ביממה האחרונה ברחבי העיר:

 

 

 

 

 

 

מאבק על צביון העיר

מערכת הבחירות הנוכחית מסתמנת כאחת החשובות שידעה העיר אשדוד והמלחמה היא גם על הנהגת העיר וגם על הצביון שלה במועצת העיר.

בשנים האחרונות, ידעה העיר מאבקים של תושבים בגורמי השלטון בשלל תחומים, כאשר ברובם, היו שטענו, כי  בלט יחס מזלזל כלפי התושב או היעדר יחס כמעט באופן מוחלט. סגירת דלתות לשכת ראש העיר בפני התושבים; ומאידך, פתיחתם  לתושבים מאוד מסוימים, הובילה למספר מאבקים בעיר, כאשר השיא שלהם הגיע במחאת השבת, במהלכה יצאו אלפים מתושבי העיר לכיכר העירייה, עם מטריות, והפגינו למען החופש שלהם ליהנות בשבת כפי שהם מעוניינים ולא על ידי תכתיבים כלשהם.

במערכת הבחירות הנוכחית, נאבקים המתמודדים על קבלת במה ראויה בתקשורת ואפשרות להשמיע את דבריהם לציבור. קבוצת האנשים שתלתה את המודעות, הגם שנטען כלפיהם שמדובר בצעד קיצוני, הצליחה לקבל את הבמה והיום, השיח השולט בעיר בכל אמצעי התקשורת וברחוב: מי תלה את המודעות? 

קיצוני או לא – אפשר להתווכח. מה שכן, נשמח לגלות למי שייכות המודעות ולהעניק במה מכובדת, על מנת להבין מה מטרת הקבוצה ומה בכוונת אנשיה לקדם?

הגם שהקמפיין קיצוני או בעיני אנשים מסוימים אף לא ראוי, אי אפשר להתעלם מהתהודה הגדולה שלו ברחבי העיר. הקמפיין הצליח לעורר מודעות ושאלות על ידי הציבור. אילו רק יצליח הקמפיין להעלות את אחוזי ההצבעה, הרי שכבר הצליח בנושא חשוב אחד. כבר עכשיו אפשר לנחש, שמדובר באדם, שטובת העיר לנגד עיניו ולפי ראייתו, העיר נמצאת בהידרדרות שאפשר למנוע אותה.

התייחסותו של ראש העיר למודעות: "מזעזע"

ראש העיר, שכאמור, נעל את לשכתו בפני התושבים הפשוטים ולא מקיים ימי קבלת קהל; לצד ביקורים משונים בבתים של אנשים מסוימים בעיר, החליט להתייחס למודעות היום ולתת להן במה אצלו בעמוד הפייסבוק.

ראש העיר בוודאי איננו טירון פוליטי ויודע, שהעלאת המודעה אצלו בעמוד הפייסבוק תעורר שאלות ותהיות לזהות התולים אותה… שמא גם הוא מעוניין שידעו את זהות האדם שאחראי לתליית המודעות? שאלה למחשבה.

בתגובה לדבריו של ראש העיר, עמוד בשם: "אשדודים הולכים בנתיב שפוי", הוציא את התגובה הבאה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.