הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מי אתה איש העסקים "ולדימיר"?

בימים האחרונים, הסעירה את העיר אשדוד פרשיה בנוגע למועמדת לראשות העיר הלן גלבר

בהקלטה, אשר הופצה דרך "ידיעות אחרונות", ואשר עברה עריכה, נשמעה גלבר משוחחת עם איש עסקים בשם "ולדימיר" אשר, כביכול, הגיע אליה על מנת לשמוע הזדמנויות להשקעה באשדוד.

מה הסיפור ע"פ מטה הלן גלבר?

מהמטה של הלן גלבר נמסר, כי למיטב הבנתם,כבר לפני שנה וחצי  נשלחה להלן מתחזה במסווה של סטודנטית וביקשה את עזרתה של הלן עבור תיזה שהיא עושה  על השחיתות ברשויות המקומיות, הלן סייעה בידה … אותה מתחזה,לכאורה הכירה להלן מתחזה נוסף, קרוב משפחתה, לטענתה, שרוצה לעזור להלן לאחר שהתרשם מהפעילות הציבורית שלה. המתחזה הציג את עצמו בצורה מושלמת כמשקיע נדל"ן מחו"ל המחפש להשקיע ולפתח את אשדוד. לאחר מכן, טוענין מהמטה של גלבר, כי היא ביקשה ממנו הלוואה בריבית של 4%, כפי שמתיר החוק הואיל ואסור לה למממן את הבחירות מכיסה, ומשהבינו "המתחזים", כי תכניתם נכשלה, ניתקו מגע ולא יצרו עוד קשר.

מי אתה ולדימיר?

לא וויתרנו. וניסינו ליצור קשר עם אותו איש עסקים העונה לשם "ולדימיר". שלא כהרגלנו, לא עלה בידנו לשוחח עם האיש וגם לא לאתר אותו בכל דרך שניסינו. האם אכן קיים איש עסקים כזה? שהרי אם כן, יש לו חשיבות ציבורית גבוהה בעיר אשדוד בימים אלה, ומערכת "אשדוד היום" תשמח להעניק לו במה ולראיין אותו אודות הקשר עם גלבר. לתחושתנו, קורה כאן דבר די מוזר, שכן לא הצלחנו לעלות על עקבותיו של ולדימיר והרי התחזות היא דבר אסור על פי חוק העונשין.

מה החוק אומר?

התחזות כאדם אחר [א/374] [תשכ"ו] לפי חוק העונשין: המתייצג בכזב כאדם אחר, חי או מת, בכוונה להונות, דינו – מאסר שלוש שנים;

האם הוגשה תלונה על כך למשטרת ישראל? מה תחליט המשטרה לעשות בעניין זה? אם וכאשר מה שנטען ממטה גלבר הוא נכון, אזי יש כאן התחזות טהורה של אדם לאדם אחר ואשר הייתה לו כוונה, לכאורה, להונות אדם אחר ולכן נעשתה פה עבירה ברורה על חוק העונשין לפי סעיף זה.

תושבי אשדוד דורשים – חקירה לאיתור אותו ולדימיר

רבים מתושבי העיר אשדוד קיבלו במהלך יום שישי האחרון סמסים לטלפונים הניידים שלהם, הקוראים להם להיכנס ללינק המבטיח לשמוע את ההקלטות של גלבר עם "איש העסקים". אם אכן קיים איש עסקים שכזה, הרי שלא ירחק היום והוא יימצא ואנו, התקשורת, נוכל לפנות אליו ולשאול אותו את השאלות המעניינות את הציבור אך כל ניסיונותינו למצוא אותו עלו בתוהו ולכן אנו, התקשורת המקומית בעיר, בשיתוף תושבי העיר, דורשים ממשטרת ישראל לחקור ולהגיע לחקר האמת ובראש ובראשונה למצוא את אותו איש העסקים אשר שמו, נכון לרגע זה, "ולדימיר" ולראות האם הוא אכן איש עסקים המתמחה בנדל"ן? למי בדיוק העביר את ההקלטות, שהרי העיתונות המקומית לא קיבלה אותן לידיה באופן שווה? האם קיבל בעבור מסירת ההקלטות כסף? מי שילם לו? וגם, מי שלח אותו לביצוע משימת ההקלטה של גלבר? למי יש בעיר אינטרס לנגח את גלבר עד כדי כך? תושבי העיר אשדוד דורשים – ח-ק-י-ר-ה!

מה תגובתו של יחיאל לסרי/ראש העיר לדברים?

לא ממש קיימת תגובה לנושא, לתדהמתנו. לאחר שחגג ביום שישי בבוקר יום הולדת 4 לנכדו במזל טוב, הוציא ראש העיר במוצ"ש פוסט נוסף לפיו הוא פותח את השבוע בעונג גדול נוכח הניצחון של ריאל מדריד בליגת האלופות.

אם יורשה לנו לתת ייעוץ פוליטי למר ראש העיר נייעץ, כי טוב היה אילו הוא, היושב על כס ראש העיר, היה מוציא הודעת גינוי כלשהי על הדברים ומצהיר, כי בכל מקרה שמישהו חושב שנעשתה עבירה פלילית, טוב יהיה אם יפנה את החומרים למשטרת ישראל ולא לעיתונים אלה ואחרים. אבל מי אנחנו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.