הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הפניה המעניינת של ביטון לשרון מרק: ״מספיק לערוך כנסים ראוותניים שלא מועילים לאיש. בכסף הזה תדאגו לכריך לכל תלמיד״

פעיל הציבור מישל ביטון, הציע להוביל יוזמה חברתית אשר עניינה: חלוקת כריכים בבתי הספר לכל תלמידי בתי הספר היסודיים במהלך הפסקת האוכל המכונה ״הפסקת עשר״. ״ילד רעב יפריע בשיעור, יהיה עצבני ולא יוכל להתקדם בלימודים״, אמר למערכת ״אשדוד היום״ ביטון והתגובות שקיבל ברשת החברתית מעידות על הצדק בדבריו.

העיר אשדוד ממוקמת במקום 5 ( מתוך 10) במדד הכלכלי-חברתי במדינת ישראל. גורמי הרווחה מודעים לכמות הגדולה של המשפחות בעיר אשר נאלצות לא פעם לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך ללא אוכל, לא משום ששכחו אלא, כי פשוט לא היה מה לתת. לצערנו, מקרים אלה ואחרים נחשפים באופן תדיר באמצעי התקשורת ולנו לא נותר אלא להצטער, אולי לסייע במקרה נקודתי זה או אחר שנגע ללב ולמרבה הצער להמשיך הלאה. מה עושות הרשויות במקרים אלה? זו השאלה.

אתמול (שני), העלתה שרון מרק – סגנית ראש העיר- את הרשומה הבאה בפייסבוק אודות כנס אשר בכוונתה לעשות. הואיל ותקופת ההרשמה לשני הילדים ולבתי הספר הסתיימה, עצם קיומו של כנס בתחום מעלה תהיות בנוגע לצורך שלו… מה גם שלא ברור כיצד הורים מכל רחבי העיר אשר יגיעו לכנ, יוכלו להתרשם מהצוותים החינוכיים משום שקיימים כל כך הרבה גנים ומוסדות חינוך, כך שבוודאי לא יהיה זמן להציג את כולם.

בנוסף, ידוע, כי לפני תחילת כל שנת לימודים, נוהגים צוותי החינוך בגני העירייה, לערוך שני מפגשים בטרם מתחילה שנת הלימודים: מפגש אחד עם ההורים של ילדי אותו הגן, ביחד עם הצוות החינוכי – גננת וסייעת. במהלך המפגש ניתן כל המידע וניתנת אפשרות לשאול שאלות ולקבל מענה ספציפי. מפגש נוסף נערך בשיתוף עם ילדי הגן ומכין אותם, מבחינה חברתית, לימי ההסתגלות הראשונים. לא ברורה גם האפקטיביות אשר יכולה לצמוח מהכנס, הואיל וכל ההורים מכל גני הילדים מוזמנים- אזי כיצד תיערך ההיכרות עם הצוותים החינוכיים של כל גן ילדים? מדובר בעשרות רבות של גני ילדים.

אם כך, לא ברור מה יהיה התוכן המלא או האפקטיביות בכנס אותו מארגנת סגנית ראש העיר ומה הערך המוסף שלו, מלבד עלויות לציבור.

פעיל הציבור מישל ביטון, הגיב לפוסט של מרק וביקש לדאוג למזון בעבור תלמידי בתי הספר היסודיים. האם מרק תרים את הכפפה? האם פרויקט ״כריך לכל תלמיד״ ייצא לדרך וידאג, כי לא יהיו תלמידים רעבים בבתי הספר בעיר אשדוד?

שוחחנו עם מישל ביטון על מנת להבין ממנו טוב יותר את הנושא וכך אמר:

״הגיע הזמן, שיעשו בדק בית בנושא של הכנסים הראוותניים והבזבזניים בעיר והגיע הזמן לדאוג לכל ילד לכריך – שלא יהיה מצב שילד יהיה רעב בבית הספר ויחזור רעב יותר. אחר כך שואלים למה ילדים לא רגועים, אלימים ומפריעים. אומרים שהצבא צועד על קיבתו? אז גם תלמידי בית הספר״.

האם שרון מרק הממונה על החינוך בעיר הגיבה להצעתך?

״כן. היא אמרה שהיא תבדוק ותטפל בנושא. אני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי כי זה חשוב יותר מכל דבר אחר בעיר, בעיניי. אם יש משפחות שמקבלות סיוע בסלי מזון מדי שבוע, אז אף אחד לא יכול להגיד שאין ילדים רעבים שמגיעים לבית הספר ללא כריכים. הגרוע הוא, שגם ילדים ממשפחות נזקקות לא יכולים לרכוש אפילו פחית שתיה בקיוסק בדומה לחבריהם וזה כשלעצמו יותר תחושות קשות״.

שרון מרק בחרה שלא להגיב לדברים וככל שתעביר את תגובתה, הרי שזו תוכנס במלואה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.