מישל ביטון הגיש מועמדות להחליף את יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות הכללית – ראיון עם הלוחם מספר 1 במשק

מישל ביטון (44), גרוש ואב לשניים, תושב אשדוד ואחד כזה שיש עליו קונצנזוס בעיר בדבר יושרו.

לפני כשבועיים, הגיש ביטון את מועמדותו ליו"ר מרחב אשדוד מטעם סיעת הבית החברתי של שלי יחימוביץ'.

"מדובר באחד האנשים האהובים בעיר", כך אמר מוקדם יותר ל"אשדוד היום" אחד מעובדי הנמל על מישל.

מוזמנים לקרוא ריאיון עם אחד הלוחמים הגדולים במשק העובדים בעיר אשדוד ובארץ.

לפני מספר חודשים, החליט מישל להתפטר מתפקידו כחבר וועד בנמל אשדוד והוביל, ביחד עם חבריו לעבודה, מאבק אגרסיבי אל מול ההסתדרות הכללית והעומד בראשה אבי ניסנקורן.

עיקר המאבק היה על יציבות ותנאי עבודתם של עובדי דור ב' בנמל עת יתחיל הנמל החדש לעבוד באדיבות חברה הולנדית.

המאבק עדיין נדון בבית הדין הארצי לעבודה וייקח זמן, כך מספרים, עד שתתקבל הכרעה.

בינתיים, ב23 במאי, יתקיימו הבחירות להסתדרות החדשה.

בלחץ של חברים רבים, הסכים להגיש מישל את מועמדותו ליו"ר מרחב אשדוד.

"אני קורא לכל העובדים שקוראים את הכתבה הזו לא לפחד מאף אחד!. תלכו עם הלב שלכם ותבחרו במי שידאג לכם!".

"מבחינתי, אני עובד נמל וטוב לי היכן שאני נמצא, אבל כשאני רואה את מה שקורה בהסתדרות הכללית ואת התרופפות מעמד השכירים במשק כואב לי. השחיקה במעמד הפועלים וההפרטות המטורפות במשק ללא כל פיקוח על תנאי העובדים הוביל אותי לקום מהכיסא הנוח של עובד הנמל בדור א' ולהגיד: חברים, לא עוד. מהיום, יהיה לעובדים בכל המשק גב משמעותי מהגוף שאמור לייצג אותם".

מישל מתכנן להתמודד ולהיות יו"ר מרחב אשדוד מטעם סיעת הבית החברתי של שלי יחימוביץ' ומבחינת רבים שמתכננים להצביע עבורו – כך יהיה.

"אני מאוד מאמין בשלי כפוליטיקאית שהוכיחה את מאבקה לטובת העובדים מכל תפקיד שהייתה בו. גם על היושר שלה אין עוררין וזה חשוב מאוד בתפקיד הזה. הסקרים וחשוב מזה השטח אומר ששלי לוקחת. אני מאמין בה ובטוח שהיא תיקח ואז מעמד העובדים יהיה בטוח וטוב בהרבה ממה שהוא התדרדר בשנים האחרונות. אני תמיד הולך עם מי שמיטיב עם העובדים".

 

"הובלתי לא מעט מאבקים בהיותי עובד נמל. אף פעם לא הסתכלתי על הכיסא שלי או על טובתי האישית – תמיד על העובדים. אני רואה בעצמי מועמד ראוי להוביל את מרחב אשדוד ובטוח שההיסטוריה שלי והידע בהסכמי עבודה ובכלל ההבנה הבסיסית שלי כעובד פשוט – תגרום לרבים להזדהות איתי ועם הערכים שאני מייצג. רק לאחרונה הוכחנו "קומץ", כפי שכינה אותנו ניסנקורן, שיש לנו את היכולת לגרום לכל המשק לקום ולזעוק את כאבו. זה עם כל הצניעות קרה בזכות הקומץ".

 

מישל, אתה עובד דור א' בכלל למה ראית את עצמך מחויב לחבריך לעבודה שנכנסו הרבה אחריך והם מועסקים בתנאי עובדי דור ב'?

"אני מביט על מהות המאבק ואם הוא צודק ככלל – אני יוצא לבצע אותו. מעולם לא ראיתי רק את עצמי, תמיד את הכלל. מי שמסתכל על עצמו נשאר לבד אותי מעניין שהעובדים במשק יגיעו למקום עבודה מסודר, שמכבד ומעריך אותם ולא מחר-מחרתיים יזרוק אותם בשביל עובדי קבלן. בכלל בעיניי כל המושג הזה "עובדי קבלן" הוא חטא גדול של המדינה שהתירה את זה".

כאמור, לפני מספר חודשים, הובילו מישל וחבריו עובדי הנמל מאבק למעבר לייצוג עובדי הנמל בהסתדרות הלאומית. הטפסים של כלל העובדים שחתמו על המעבר טרם הוגשו ונמצאים כעת לפני החלטת בית המשפט. המעבר ללאומית טרם בוצע, באופן רשמי.

את הרשימה יובילו מישל ביטון ועו"ד יצחק גבאי.

למערכת "אשדוד היום" נודע, כי בהסתדרות הכללית לא ראו בעין יפה את ההתמודדות של מישל ביטון ליו"ר המרחב ומנסים למנוע אותה.

מישל ביטון אמר : "הרי מי שחתם והיה שותף לכל התחרויות שיש במשק הם ההסתדרות! אז למה הם מתנגדים לתחרות עכשיו? לנציגים כמוני? אם הם דוגלים בתחרות!. אז הגיע הזמן לשינוי גם בהנהגת ההסתדרות!. צריך ליישר את כל הסכמי העבודה. לא מקובל עליי דור ב'!, לא מקובל עליי חוזים אישיים!, הגיע הזמן למתיחת פנים בכל נושא הבדלי השכר והדורות שהמציאו הכללית בשנים האחרונות ועל כך אני מתכוון להיאבק עם יתר חבריי. הלא כבר הוכחנו שאנחנו יודעים להילחם!".

מקורביה של ח"כ שלי יחימוביץ' אמרו ל"אשדוד היום", כי "שלי כבר החליטה שמישל ביטון הוא המועמד מטעמה ליו"ר מרחב אשדוד ואם ,חלילה, מישהו ינסה למנוע זאת היא לא תהסס ותפנה להחלטת בית הדין בעניין זה. היא נחושה וכל מי שמכיר את שלי יודע שכאשר היא מתעקשת על משהו – הוא יקרה".

אולי תתעניין ב...

לוחמי האש טיפלו בשריפה במפעל

צוותי כיבוי מתחנת אשדוד פעלו במהלך השבת בטיפול בשריפת מפעל ושטח אכסנה לעצים ונסורות  לוחמי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים