מחסור חמור בקרמבו? זו כנראה הסיבה

הקרב על הקרמבו: גלידות אריזונה תובעת למנות כונס נכסים לגלידות קולורדו

אחת מיצרניות הקרמבו והגלידה הגדולות בארץ תובעת בימים אלה כ-4 מיליון שקלים מגלידות קולורדו בבעלות משפחת פרקש מאשדוד, בטענה שהאחרונה עקצה אותה לאחר שבמסגרת הסכם שותפות שנחתם לפני כשנה וחצי,  גלידות אריזונה סגרה את מפעלה באשקלון והעבירה את כל מכונות הייצור למפעלה של גלידות קולורדו בנתיבות. בתביעה שהגישו הבעלים של גלידת אריזונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עוה"ד ינון פריד, בית המשפט מתבקש בין היתר למנות  מנהל מיוחד או  כונס נכסים קבוע ומינוי רואה חשבון חוקר לשותפות. הסכסוך הכלכלי גרם השנה, לראשונה בהיסטוריה, למחסור חמור בקרמבו.

בתביעה נטען כי רעיון השותפות עלה לאחר פטירתו של חיים פרקש – מייסד גלידת קולורדו,  כאשר אלמנתו ובניה ירשו את החברה וכיוון שלא היה להם כל ידע בייצור גלידות וקרמבו, נקלעו  למשבר. הם פנו לטוביה טרוינה, בעלי גלידת אריזונה המתחרה, ששימש בעבר משווק של גלידות קולורדו והציעו לו למזג את שתי החברות.

במסגרת הסכם השותפות הוחלט, כי כל מערך הייצור: המכונות, חומרי, הגלם, האריזות והתוצרת, יועברו למפעל של גלידת קולורדו בנתיבות. כמו כן סוכם שבעלי גלידות קולורדו יקבלו לידיהם את כל רשימת הספקים, הסוכנים והלקוחות ויעסיקו העובדים, זאת בתמורה לכ-4 מיליון שקלים, לחלוקת רווחים עתידית ולהעסקת האחים טרוינה בשכר גבוה בשותפות החדשה.

בתביעה נטען כי לפני כ-9 חודשים, לאחר שהסתיימה  העברת כל מערך הייצור למפעל בנתיבות, הם גילו כי בעלי גלידת קולורדו עקצו אותם. במקום לשלם מקדמה  בסך חצי מיליון שקלים על הציוד כפי שנקבע בהסכם השותפות, קיבלו רק כ-80 אלף שקלים, והודיעו חגיגית כי לא יהיו רווחים לחלוקה. בנוסף למרות שבעלי גלידת אריזונה היו בעלי הידע הבלעדיים בייצור, הם הורחקו מפס הייצור. בעלי גלידות אריזונה שהיה אמור לשמש מנהל השיווק בשותפות, ננעלו מספר פעמים במחסני קולורדו  ומנהלה אולץ לעבוד בתור נהג משאית חלוקה. כעבור שלושה חודשים פוטר גם אחיו.

עו"ד ינון פריד טוען בתביעה כי לאחר שהשותפים מגלידת קולורדו קיבלו לרשותם את הנהגים/הסוכנים,  ורכשו כביכול את כל הציוד כולל המקררים שמושאלים אצל לקוחותיה, לאחר שקיבלו לידם את כל עובדי הייצור של גלידת אריזונה, את כל מערך השיווק ורשימת הלקוחות הם השתלטו למעשה  על גלידות אריזונה  ולא הייתה להם סיבה למלא התחייבויותיהם במסגרת השותפות.

בתביעה נטען כי כחלק מהעקיצה, בעלי גלידת קולורדו התלוננו במשטרה במספר תלונות שוא כי טוביה טרוינה, בעלי גלידת אריזונה גרם נזק למכונות הייצור, איים עליהם וגרם נזק למכוניותיהם של בעלי גלידת קולורדו. בעקבות כך הוצא  לטרוינה צו הרחקה זמני מהמפעל בנתיבות. בסופו של דבר, כמובן שלא נמצאו כל ראיות הקושרות אותו למעשים, ולאחרונה הודיעה המשטרה כי הוחלט שלא להעמידו לדין, ותיקי התלונות כנגדו נסגרו.

עו"ד  ינון פריד טוען שהשותפים החדשים מגלידת קולורדו החלו להפיץ גלידות וקרמבו באריזות של גלידות אריזונה אך בשל היעדר הידע בייצור גלידות, הם יצרו גלידות וקרמבואים באיכות ירודה ביותר, מה שהביא לתלונות רבות מצד צרכנים ולדרישות מצד הלקוחות להחזיר את מרבית התוצרת שהופצה לחנויות. זאת, תוך פגיעה קשה במותג גלידות אריזונה ובשמה הטוב.

ביום שני הקרוב (15.1) יתקיים בבית המשפט המחוזי בת"א הדיון בבקשת בעלי גלידת אריזונה למנות  כונס נכסים לשותפות, זאת בנוסף לקבלת פיצוי בסך של כ-4 מיליון שקלים עבור ציוד, אריזות, רווחים ופגיעה במוניטין.

טרם הוגש כתב הגנה.

אולי תתעניין ב...

נעצרו 4 חברי כנופיה החשודים בהתפרצויות לבתי עסק

פעילות עיקשת וסמויה שערכה היחידה המרכזית של משטרת ישראל יחד עם יחידות מיוחדות במחוז הדרומי …

שינוי גודל גופנים