מחסור במקומות בגני הילדים ברובע ב' : "ראש העיר מונע מילדינו להיות אמא ואבא של שבת ובמקום זה ילדים של עובדים זרים יהיו. זה אבסורד"

גני הילדים ברובע ב' מלאים בילדים של עובדים זרים ולילדים תושבי הרובע לא נותר מקום והם מופנים לרבעים אחרים. כך עולה מפניה שהגיעה אלינו למערכת "אשדוד היום" ונבחנה לעומק עם מספר הורים לילדים.

וונסה כהן (30) היא אם חד הורית לשלושה ילדים קטנים, המתגוררת ברובע ב'.

וונסה קיוותה לרשום את ילדיה לגני הילדים ברובע ב', בו היא מתגוררת.

פניות רבות שלה למחלקת החינוך בעיריית אשדוד והגעה פיזית לשם לא הועילו והיא זכתה לקבל תשובות, אשר רבים היו מזדעזעים מהן.

לפני מספר חודשים, חשבה וונסה לעבור דירה לרובע אחר, ולכן המתינה עם ההרשמה לגני הילדים של ילדיה. דבר לא הכין אותה לעוגמת הנפש הגדולה, אשר ציפתה לה בבואה לרשום אותם למוסדות חינוך ברובע מגוריה (ב').

בנה הגדול לומד בבית הספר "מוריה", ברובע ב', בכתה ב'. שני ילדיה הגדולים הינם צמודים בגיל, ולמעשה, לומדים באותו שנתון בגן חובה (ילידי ינואר ודצמבר).

וונסה, תספרי לנו, בבקשה, מה העניין?

"ניגשתי לעירייה, במטרה לרשום את ילדיי לגן חובה. הסתבר, שברובע ב' הסתיימו המקומות בגני הילדים והוצע לי לרשום אותם לגני ילדים ברובע א'. לא הייתי מרוצה אבל ביקשתי לפחות שירשמו אותם לאותו הגן, כדי שזה מעט ייקל עליי בפיזור ובאיסוף. אין לי רכב ואני מתניידת בתחבורה ציבורית או ברגל. לצערי, סירבו בעירייה להיענות לבקשתי זו".

מדוע לא הסכימו לרשום את שני הילדים לאותו הגן?

"הבנתי שיש הוראה של ראש העיר, שאמר במפורש לא לרשום שני אחים לאותו הגן, אלא אם כן הם תאומים. אצלי, הילדים לא תאומים, אבל לומדים באותו שנתון. איך אספיק לאסוף שני ילדים באותה השעה מהגן, כאשר הם בשני מקומות רחוקים זה מזה? מה יהיה עם הילד בכתה ב', שגם מחכה לי שאגיע לאסוף אותו?, ובכלל, איך אוכל להתרכז ולהתמיד במקום עבודה במצב כזה?".

מה האלטרנטיבה הנוספת שהוצעה לך?

"הציעו לי לרשום אותם לגני ילדים קרובים אחד לשני ברובע הסיטי. כפי שאמרתי קודם, אני לא ניידת ולא מבינה איך בעירייה מצפים ממני להגיע בכל בוקר וצהריים מרובע ב' לרובע הסיטי? כולם צריכים להיות ביחד בשעה 8 במוסדות החינוך. את מי אקח קודם? מי יגיע באיחור? ומה יהיה על העבודה שלי?".

"את יודעת מה הכי עצוב? (היא שואלת אותנו), שהפקידה בעירייה בעצמה אמרה לי: "למה את מתעקשת לרשום את הילדים שלך לגן עם מלא סודנים".

לא ייתכן שאני, בעיר המגורים שלי, לא יכולה לרשום את ילדיי לגן ילדים. זה שירות אלמנטרי ובסיסי שעיריית אשדוד צריכה לספק לי ובמקום זה, אני מוצאת את עצמי בלי פתרון כלשהו לילדיי. לפי מה שאני יודעת, בגני הילדים ברובע ב' רשומים הרבה ילדים של עובדים זרים ובסוף לנו לא נשאר מקום. איך אפשר לחיות עם דבר כזה?. ראש עיר, שהוא דתי לא מאפשר לילדים שלי את הזכות להיות "אבא" ו"אמא" של שבת בגן ילדים עירוני. במקום זה, ילדים של עובדים זרים לא יהודיים יהיו אמהות ואבות של שבת. זה אבסורד. אני אשה שמשלמת מיסים, ארנונה, אם חד הורית שמפרנסת את ילדיי, שירתתי בצה"ל וזה מה שמגיע לי?".

הפוסט המקורי שכתבה וונסה זיסמן, אם לשלושה ילדים, המתגוררת ברובע ב' בעיר:

יש פה עוד משפחות שאין להם מקום בגנים????

עיריית אשדוד תתביישו לכם ילדי רובע ב' ללא מסגרות של גן חובה בעוד שסודנים ועובדים זרים שבכלל לא תושבי המדינה והעיר מקבלים עדיפות לגנים ואנחנו נזרקים לרובעים אחרים ! אנחנו משלמים מיסים ואגרות , משרתים בצבא, ואל תשכחו את הזכות שלנו לבחור בקלפיות!!כנראה שצריך להתחיל לעשות רעש כי יש שכונות שהתושבים הם פחותים מבחינתכם ואיך אמרה היום עובדת שלכם כשנשאלה האם הם טובים יותר ענתה שכן , ועוד בפה מלא, ובלי לחשוב פעמיים! אז אנחנו תושבי רובע ב' נתחיל לעשות רעש ! 4000 משפחות שני גני חובה ושניים תרום חובה כאשר בכל כיתה 35 ילד !!! לסלול כבישים למען חברות התחבורה , ולהקים מגדלים מפוארים אתם יודעים! מה עם החינוך של ילדנו??

#בושה_ללסרי!

גם בעניין הצהרונים בעיר אין בשורות טובות. וגם גם כאן, יש עוגמות נפש:

פוסט, שרשמה עדן דוידסון בקבוצת האמהות : בייבי אשדוד, גדרה והסביבה, זכה לעשרות תגובות בתוך זמן קצר:

"מעניין אותי אם אני היחידה או שיש עוד הורים כאלה?
רשמתי את הילד לצהרון במתנ"ס לפני שלושה-ארבעה חודשים ולפני שבוע עדכנו אותי שהרישום בוטל, כי הצהרון עובר ליול"א ושאני צריכה לבצע רישום מחדש.
הרישום נפתח ביום ראשון האחרון והבוקר (שלישי) הגעתי לעירייה על מנת לרשום את הילד לצהרון. הפקידה דיברה בצורה מגעילה ומזלזלת והודיעה לי חד משמעית שאין מקום בצהרון (למרות שאני יודעת בוודאות שיש מקום כי לפני זה דיברתי עם הגננת של הצהרון).
עכשיו, עזבו את זה שהם נזכרו ברגע האחרון להודיע להורים שיש שינוי בצהרון למרות שהם ידעו על זה חודשיים מראש ועוד ביטלו את ההסעה שהייתה בשנה שעברה אבל להשאיר אותנו ככה בלי מענה?
הממשלה מעודדת אימהות לצאת לעבוד אבל איך אפשר כשמערימים עלינו קשיים בכל פעם?
מרגישה ממש מתוסכלת ולא יודעת מה לעשות!".

על הפוסט הזה הצטרפו עשרות אמהות והורים לילדים בגני הילדים וסיפרו כל אחד את הסוגיה, עמה הם מתמודדים בתקופה לחוצה זאת.

 

מעיריית אשדוד לא נמסרת תגובה וככל שתימסר תועלה במלואה.

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים