הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מחוץ לקופסה: מעשים טובים עם הנפטרים

היום מתקיים יום המעשים הטובים ובעיר אשדוד ריח הצבע הטרי בכל פינה. שלל פעילויות מבורכות נעשות בעיר בידי אנשים טובי לב שכל רצונם הוא לתת מעצמם למי שכבר לא מסוגלים… אנחנו ב"אשדוד היום" החלטנו לסקר פעילות מיוחדת למדי, שבדרך כלל לא שומעים אודותיה. בתקווה לשמוע עוד מעשים טובים מסוג זה ובכלל.

בזמן שעם ישראל ציין ביום שלישי השבוע את יום המעשים הטובים בשלל פעילויות עם קשישים, חולים, ניצולי שואה, ילדים מאוכלוסיות מוחלשות ועוד, בחרו מתנדבי ארגון אלו״ן (ארגון לאיתור וחילוץ נעדרים) בראשות יו"ר הארגון מר אביתר אלבאז, יחד עם הרב אבי זרקי מתל אביב, לציין את היום המיוחד הזה בפעילות מחוץ לקופסה: ״מעשים טובים״ עם הנפטרים.

 

מתנדבי אלו״ן העוסקים במהלך השנה באיתור נעדרים ולהם הצלחות של איתור נעדרים גם באשדוד, הגיעו יחד עם הרב זרקי לבית העלמין ׳הר המנוחות׳ בירושלים ובמשך מספר שעות עסקו בשיקום מצבות, ניקיון מצבות מוזנחות ועוד .

 

את הפעילות ההתנדבותית הם הקדימו וקיימו ביום שני בגלל ראש חודש ניסן, שאז אין לפקוד את בתי העלמין, על פי ההלכה.

 

״כמי שכל השנה עוסקים באיתור נעדרים והצלת נפשות ומקיימים את הציווי ׳ובחרת בחיים׳ ראינו לנכון להקדיש את יום המעשים הטובים לעשות ׳חסד של אמת׳ גם עם הנפטרים. ידענו שיש בבית העלמין מצבות וקברים מוזנחים כנראה בגלל שאין מי שיפקוד את אותם נפטרים ולכן החלטנו להגיע למקום לנקות, לשפץ, לשקם ולומר גם קדיש לזכרם ״, אמר יו"ר אלו"ן אביתר אלבאז.

 

הרב אבי זרקי הוסיף כי יש לברך על יוזמה ברוכה כזו של יום המעשים הטובים, והודיע כי בכוונתו להפוך את הפעילות ההתנדבות הזו לקבועה ולהגיע מספר פעמים בשנה להר המנוחות ובתי עלמים נוספים כדי לעסוק במלאכת שיקום שיפוץ וניקיון  מצבות וקברים מוזנחים.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.