מחאת ההורים לילדים המיוחדים: "אמא, למה רוצים להוציא אותנו מהגן שלנו?"|הסיקור המלא

מפח הנפש של ההורים לילדים המיוחדים אתמול, בישיבת מועצת העיר, הותיר עיר שלמה בתדהמה, נוכח הזחיחות של מי שנבחרו לייצג את אותם ההורים, בין היתר, לפני כחמש שנים

ישיבת מועצת העיר אתמול (רביעי) החלה עם אזהרותיו של ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו כלפי יציע התושבים, שהיה עמוס לעייפה, לבל יצעקו או, חלילה, יניפו שלט מחאה הואיל וזה, לטענתו, אסור.

התנגדות ההורים למעבר כיתות גן לילדים מיוחדים לתוך בתי הספר

השאילתא, אשר העלה חבר המועצה ד"ר אלי לחמני, המועמד לראשות העיר, עסקה בהחלטה להעברת 9 כיתות גן של ילדים עם צרכים מיוחדים בתוך 8 בתי ספר שונים. לחמני טען, כי "ידוע, שכל גן בחינוך המיוחד מתוכנן ופועל באופן שונה מגן רגיל, תוך שימת לב למרחב בין חדרי הטיפולים, שירותים צמודים ועוד, בעוד שבשילוב בתי הספר לא יקבלו ילדים אלו את אשר הם זקוקים לו ובמיוחד בהתחשב בפגיעותם ובצרכיהם המיוחדים".

ד"ר לחמני ביקש לדעת מדוע הפזיזות בהחלטה והאם קיימות חוות דעת מקצועיות לעניין ההעברה? כמו כן, ביקש לחמני לדעת מדוע ההחלטה התקבלה מבלי להיוועץ קודם עם הורי הילדים ולשמוע את דעתם.

בתשובתו של ראש העיר יחיאל לסרי אליו, הוא מציין, כי "כל תהליך החשיבה והשיבוץ נעשה בשיתוף פעולה מלא עם ועד ההורים העירוני, בפיקוח של משרד החינוך ועל דעת מנהלי בתי הספר והגננות הרואים את יתרונות השילוב".

האם התייעצו עם ההורים לילדים המיוחדים? לפי מכתבו של לסרי, התשובה היא לא. עם זאת, ציין לסרי, כ הוא מלווה באופן אישי את המעבר וכי יעמוד לרשות ההורים עד אשר יקבלו מענה הולם לפניותיהם.

במהלך הדיון במועצת העיר, סירבו ההורים לקבל את "רוע הגזירה", מבחינתם, וביקשו לבטל אותה לאלתר ולהשאיר את ילדיהם בכיתות הגן ממש כפי שהם היום. ההורים צעקו מהיציע והביעו את מורת רוחם ואכזבתם הרבה מראש העיר והחלטתו על המעבר, מבלי שהתייעץ עמם קודם.

את עוצמת ההתנגדות של ההורים והכאב הגדול אותו הפגינו אתמול, קשה היה לפספס וגם בזווית עיניהם של הקשוחים ביותר בצבצה דמעה. קשה היה אחרת. "אמא, למה רוצים להוציא אותנו מהגן שלנו?"

בתום הישיבה, אמא לילד עם צרכים מיוחדים שנכח אף הוא בישיבת המועצה סיפרה ל"אשדוד היום", שהילד שאל אותה: "אמא, למה רוצים להוציא אותנו מהגן שלנו?"; "לא הייתה לי תשובה הולמת לבן שלי. מה אני יכולה להגיד לו? למה באמת רוצים להוציא את הילדים האלה במיוחד, אלה שקשה להם יותר מהאחרים וסובלים מקשיים ועוברים טיפולים. גם ככה קשה להם אז עוד מוציאים אותם מהמסגרת הבטוחה שלהם מבלי לדבר איתנו קודם?"

מספר אמהות הוציאו מהתיק סרטים שחורים, קשרו על עיניהן וקראו: "לא רואים אותנו!". 

קשה להבין מדוע החלטות מעין אלו מתקבלות כעניין של קביעה מלמעלה ולא לאחר התייעצות עם ההורים הספציפיים שהילדים שלהם עתידים לעבור למקום שאולי לא מתאים להם מבחינה חברתית או רפואית? ואם התקבלה החלטה שגויה, אולי מן הראוי יהיה להודות בכך ולהחזיר את המצב לסדרו התקין.

ראש העיר יחיאל לסרי, יצא בתום הדיון על הנושא, מבחינתו, לקול קריאות הקהל ביציע: "לסרי הביתה" ו"נתראה בבחירות". הדיון המשיך לאחר מכן על נושאים אחרים ולסרי שב אליו מאוחר יותר. האם זו המנהיגות לה מצפים תושבי העיר אשדוד? האם זה היחס המגיע להורים לילדים מיוחדים ,שבכל מקרה חייהם מורכבים ומאתגרים ובוודאי נתקלים בקשיים גדולים מאוד. האם כחברה, זה היחס שאנחנו רוצים לקבל או לתת לחלשים מראש?

היכן ועד ההורים העירוני?

ככל הידוע לנו, לא נכחו אתמול נציגים מועד ההורים העירוני ולכן ניסינו לקבל את תגובתם היום. את יו"ר ועד ההורים הגב' בלה רובין – לא הצלחנו להשיג ומסגנה, משה מועלם, טרם התקבלה תשובה כלשהי לדברים.

יציאתו של ראש העיר אתמול מאולם ישיבת המועצה לקולות: "לסרי – הביתה"

ראש העיר לא רואה אותנו – מחאת ההורים של הילדים המיוחדים

‎Posted by ‎תמי אברהמי‎ on‎ יום רביעי, 4 ביולי 2018

 

אולי תתעניין ב...

רוכב אופניים חשמליים נפצע קל בתאונה

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב אחיעזר באשדוד בעקבות דיווח שהגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים