דף הבית > פוליטיקה > מה עשה עמרם כנפו אתמול בישיבת הנהלת העיר? היינו שם כדי לצלם לכם הכל באופן בלעדי

מה עשה עמרם כנפו אתמול בישיבת הנהלת העיר? היינו שם כדי לצלם לכם הכל באופן בלעדי

אתמול בערב (רביעי), כפי שפרסמנו כאן באופן בלעדי ב"אשדוד היום", התכנסה הנהלת העיר לישיבה, במהלכה הוחלט על הסכם הגג לבניית עוד 30,000 יחידות דיור אשר ייבנו בעיר ב-7 השנים הקרובות.

אורח מיוחד מאוד עיטר את שולחן ישיבת הנהלת העיר, כזה שלא ראינו זמן רב מאוד בזירה הציבורית – הרב עמרם כנפו/ יו"ר סיעת ש"ס בעיר, אשר ביקש להתפטר מכל תפקידיו בעיר, אבל נשאר חבר מועצה מן המניין.

מדובר בתכנית הגג החשובה ביותר שהייתה לעיר אשדוד אי פעם. בכל אשדוד קיימים היום כ-65,000 בתי אב. לכמות הזאת, עתידים להתווסף עוד 30,000 יחידות דיור (ובנוסף תמ"א ופינוי-בינוי). מה שאומר, שהעיר תגדל בכ-40% מבחינת כמות הדירות בה. לא נהסס להגיד שאנחנו חיים היום את התחלת ההיסטוריה של העיר. הסכם הגג הזה, עתיד להטביע את חותמו לטוב או לרע למשך עשרות השנים הבאות, לכל הפחות, בעיר אשדוד.

30,000 יחידות דיור יאושרו בעיר בנוסף לדירות בפרויקטים של תמ"א או לפינוי-בינוי.

ישיבות הנהלת העיר – הן ישיבות, המתכנסות בפורום של ראשי המפלגות, השייכות לקואליציה בלבד. נקרא לפורום הנהלת העיר בעדינות המתבקשת – הפורום שראש העיר מרגיש בו "הכי בנוח". הפורום, אשר במשך כל הקדנציה סר למרותו של ראש העיר והצביע בעד כמעט  כל ההצעות שהציע ראש העיר או מי מחברי הקואליציה נדרש גם הפעם לתמוך בפרויקט הגרנדיוזי.

לא מדובר בישיבות המתכנסות מעת לעת, כי אם במקרים מיוחדים. במקרים, בהם מעוניינים להעביר תכנית משמעותית או בעייתית או גם וגם. למען הדיוק, למערכת "אשדוד היום" הגיע מידע מאחד מחברי הקואליציה, לפיו ישיבת הנהלת העיר התכנסה בקדנציה הזאת בסך הכל בפעם השנייה (נתון לא מאומת עד הסוף).

צריך להבין, ישיבות אלו נועדו בעיקר על מנת "ליישר קו" בין כל חברי הקואליציה ולגרום לכולם להצביע "בעד" ההצעה. לא מדובר בפעולה לא חוקית והחוק לגמרי מתיר לראש העיר לפעול כך.

תנסו לנחש מתי ובאיזה נושא התכנסה ישיבת הנהלת העיר בפעם הראשונה הקדנציה?

ניחשתם נכון!. כאשר רצו לאשר את פרויקט התחבורה השנויה במחלוקת – ריווי (RE-WAY).

ב-2/8/17 , בשעה 18:00, בקומה החמישית בבניין העירייה, תתקיים ישיבת מועצה מיוחדת ובמהלכה, יידרשו חברי המועצה לאשר את הסכם הגג.

התכנית כן תעבור דרך מועצת העיר – אז מה הבעיה?

לכנס ישיבות הנהלה זה דבר מבורך, המעיד על מוטיבציה גבוהה בקרב ראש העיר להעביר פרויקט זה או אחר. הואיל וישיבות הנהלת העיר מתחילת הקדנציה הזאת ובהתאם למידע שקיבלנו מחבר מועצה מהקואליציה, התכנסו הישיבות הללו זו הפעם השנייה (בלבד), מעורר שאלות, מחשבות ותהיות.

מדוע התכנית החשובה ביותר לעיר איננה שקופה לכלל הציבור?

בניה בעיר היא אכן צעד מבורך, אם כך מדוע החליט ראש העיר "לשכנע" את חברי הקואליציה בישיבה מקדימה לישיבת המועצה המיוחדת? הרי תכנית טובה, שקופה לכל ולמען הציבור נראית לעין מיד וללא כל צורך "בשכנועים".

האם נעשה בתכנית הגג תכנון מעמיק בעניין שטחים ירוקים לטובת הציבור? מוסדות ציבור הכוללים: מוסדות חינוך, טיפות חלב, מתנ"סים וכו' שאינם קיימים, ברובם, ברבעים וותיקים – האם נקלח בחשבון מקום עבורם?.

האם ראש העיר חושש שיש חברי קואליציה שיצביעו נגד הפרויקט ולכן נדרש "לשכנע" אותם דרך ישיבת ההנהלה?

מדוע תוצג התכנית לפרטי פרטים רק בפני חברי הקואליציה? שהרי בפני חברי מועצת העיר היא תוצג רק לצורך הצבעה.

יש לראש העיר רוב בקואליציה – אם כך, למה בכל זאת הוא מצא לנכון לכנס ישיבת הנהלת עיר טרם ישיבת המועצה המיוחדת?

האם הידיעות בעניין סכסוך בין ראש העיר לחברי מועצת העיר מסיעת "אגודה" נכונות? או בגדר שמועה?

האם דין תכנית זו כדין תכנית רובע המע"ר? (שכזכור לכולנו, נגנזה ולא אושרה על ידי מועצת העיר).

האם ראש העיר למד מהלקח, לכאורה, של תכנית המע"ר שלא אושרה והחליט שבהסכם הגג הזה הוא "אינו לוקח סיכון", לכאורה, ומציב את הסוגיה בפני חברי ישיבת הנהלת העיר למען יישרו קו עם דעתו?

מדוע התכניות החשובות באמת בעיר מתנהלות רחוק מעין הציבור וללא שיתוף הציבור?

הרב עמרם כנפו – יו"ר תנועת ש"ס בעיר לא נראה זמן רב בזירה הציבורית ואף התפטר מתפקידיו בעירייה. מדוע זכינו לראות את זיו פניו בישיבה?

מי אילץ את הרב כנפו להגיע לישיבה – האם היה זה ראש העיר? או אולי יו"ר סיעת ש"ס הארצית?

באיזה אופן קשורה התכנית לציבור אותו מייצג הרב עמרם כנפו?

אלה שאלות על קצה המזלג.

בקרוב, נפרסם ב"אשדוד היום" ריאיון מרתק עם הרב עמרם כנפו. שאלנו אותו את כל השאלות הכי קשות והוא לא היסס לתת תשובות. ריאיון מפתיע ומעורר עניין עם הרב עמרם כנפו ממש בקרוב ורק ב"אשדוד היום".

 *צילום: אשדוד היום. אין היתר להשתמש בתמונות באופן פומבי כלשהו ללא אישור מפורש.

 

 

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים