הלן גלבר
יו״ר הסתדרות לאומית - יואב שמחי ויו״ר ארגון הנמלים ומחוז דרום - אלון חסן מברכים את עובדי הנמל ומשפחותיהם, תושבי אשדוד והסביבה, בשנה טובה ומבורכת. שנת הצלחה ונתינה.
דף הבית > איכות הסביבה > מה מקור הריח החריף בעיר?

מה מקור הריח החריף בעיר?

שמעון כצנלסון
שנה טובה לעיר אשדוד

החל משעות הבוקר היום (חמישי), קיבלנו למערכת ״אשדוד היום״ פניות מתושבי העיר אשר הלינו על ריחות חריפים ברחבי העיר.

פנינו ל״איגוד ערים״ עם בקשה להסבר על הריח החריף וזאת התגובה שהתקבלה:

״בבדיקת איגוד ערים נמצא, כי אתמול בלילה טענו אונית דלקים בקצ״א . בהתאם לתנאים המטרורולוגים האויר מוסע מהים לשכונות הדרומיות של העיר.

מניתוח מסלול רוח שבוצע ע"י איתן מאזה,חזאי המשרד,בשעות הצהריים, וחושב קדימה בזמן עולה, כי ככול הנראה מקור משוער הוא מתקן קצא"א.כמו כן התקבל דיווח ממוקד עיריית אשקלון על 7 תלונות ריח בשכונות הצפוניות. בשעה האחרונה, אורי גולדשטיין ואוריאל גבאי סיירו בשכונות רבות באשקלון, בתש"ן, רוטנברג וקצא"א ולא חשו בריח. על פי ניתוח מטאורולוגי, כיווני רוחות ושלילה של מקורות אחרים המקור הוא בוודאות קצא"א. בבירור עם אלי ממן מנהל התפעול של קצא"א נטען שיש טעינות של דלק גולמי לסירוגין לפי משטר הרוחות (על פי הנחיות המשרד) ולכן אין צפי לסיום.
חיזוי לשעות הקרובות והלילה: כרגע כיוון הרוח הוא 280 בעוצמה 4.5 מ/ש, בשלוש שעות הקרובות בהדרגה הרוח תהפוך צפונית (360 מעלות) במהירות בין 5 ל6 מ/ש ובלילה צפויה אינברסיה נמוכה של כ100 מטרים עם רוחות צפון – צפון מזרחיות עם בין 90 ל100 אחוז לחות יחסית״.

בדוק גם...

פצועה פונתה בניידת טיפול נמרץ בזירת תאונה בסמוך לכניסה לעיר

דוברות איחוד הצלה – מחוז דרום מסרו ל׳אשדוד היום׳ על פצועה בינוני ושני נפגעים באורח …

שינוי גודל גופנים