מהיום אימרו: עו"ד רוני ינון

עו"ד רוני ינון עבר בהצלחה את מבחני לשכת עורכי הדין שהיו קשים במיוחד הפעם ולנו לא נותר אלא לפרגן לו בענק. ויש הרבה על מה!

 

בעמוד הפייסבוק שלו התבטא עו"ד ינון כך:

לפני כחמש שנים יצאתי למסע להגשים חלום.

 

שנים רציתי להגשימו אך כל פעם העדפתי לדחות את הגשמתו. במהלך חיי, רבים העירו והאירו לי כי עליי להיות עורך דין, אפשר לומר שמגיל 30 עוד בהיותי חבר ועד צעיר ונמרץ גליתי שיש משהו בעצתם. בגיל 42 נפלתי לצערי למשכב במשך כחצי שנה, באותה תקופה בה ישבתי בבית סובל ודואב, ערכתי חשבון נפש ומאזן ביניים, האם הגשמתי את יעודי בחיים, האם הגשמתי את חלומותיי, האם דרך הפשרה והנוחיות הן הדרכים הנכונות.

 

אורח חיי עד לאותה תקופה היה הזוי, עבודת משמרות אין סופית ומייגעת, עישון כבד ביותר, עד כדי גועל. בשיחות הארוכות שלי עם הקב"ה, התלוננתי בפניו מדוע נגזר עליי לסבול, מה חטאתי, אך בסתר לבי הבנתי שלא משנה מה, מטרתו הייתה להוביל אותי בדרך אחרת, שונה, לצאת מהקופסה, לראות דברים אחרת, לדעת להעריך, אפילו מקלחת רגילה בעמידה, שבאותה עת למדתי שזה לא מובן מאליו.

לדעת שלהתעורר לבוקרו של יום ולראות את נפלאות הבריאה.

 

באותה תקופה קשה קיבלתי החלטה בהתייעצות עם אשתי שתמכה בי בעניין זה לאורך שנים ללא פשרות( יאמר לזכותה) וכבר כעבור שבוע נרשמתי ללימודי משפטים.

 

את שארע מאותו יום ספק אם ספר עב כרס יוכל למלא, זה שדאג שאפול למשכב עשה זאת על מנת שאקבל באומץ החלטה, שמאותו רגע שם עליי מלאכים שליוו אותי במסע ארוך, רצוף חוויות, אנורמלי, מעל לכל היגיון סביר, בו מצאתי את עצמי מוקף בעשרות חברים יקרים, שליח מצווה לכל מי שנקרה בדרכי, שאולי זכיתי ולו לרגע להשפיע לסייע ,באותה נקודת זמן. הכרתי מרצים מדהימים, שהפכו לחברים אישיים, הגעתי בשליחות המכללה כיו"ר משלחות לאוניברסיטאות המשפטים הטובות בעולם, כן אני השובב מהשכונה, שכמעט יכול היה אולי לצאת עבריין, בדרך עוד זכיתי להרצות בתורת השכנוע, לחנוך סטודנטים, להיות בקורס סטודנטים מצטיינים,לעבור קורס גישור, כל זה בזכות מלאכים, שנגעו בראשי, החוויה אולי הכי מטלטלת שחוויתי הייתה   כששופטת בית משפט עליון של מדינת ניו יורק ( שבינתיים נפטרה) שאלה אותי שאלה בתחום הנזיקין מתוך 100 סטודנטים, ואני שואל את עצמי, מה המלאכים גם פה חצו את האוקיינוס  לניו יורק? מסתבר שבאותו רגע המביך בו הסמקתי מעצם הפנייה אליי, הפניתי מבטי למעלה,ותהיתי למה אני ? למה מכולם דווקא אני ? למה שאלה דווקא אותי שאלה בנזיקין ?

 

אולי רמזה לי שזה יהיה תחום התמחותי ?

הימים חלפו חיש מהר ומצאתי עצמי אחרי 3 שנים עם אישור להתמחות.

גם כאן סגרתי התמחות די מהר, אך לצערי הכל השתבש בערב כיפור לפני כשנתיים עת התבשרתי, שלא אוכל להתמחות אצל אותו עורך דין. חבריי היקרים אמרו לי רוני הכל לטובה, הם אפילו לא הבינו כמה הם צדקו, גם אם אותם מלאכים היו יורדים מהכתף היכן ששכנו כל אותה תקופה ישר אל הלב, לא יכלו.להגשים לי ולשדך לי משרד ומאמן טוב יותר מזה שזכיתי בו. עורך דין דותן לינדנברג וצוות עובדיו המסור. מהיום הראשון הרגשתי בבית מוקף באהבה, זה אולי בגלל רוח הנעורים שבי שהפיצה אור, מה זה משנה כולם הפכנו למשפחה חמה ומלוכדת, עד עצם היום הזה, לצד הערכה הדדית בין דותן היקר מאמני שנהג בי כמו עורך דין ותיק במשרד בכל תקופת ההתמחות.

אני לא יכול שלא להזכיר את מקום עבודתי ובראשם מנהלי תומר מורי( דאז, כבר שבוע הוא לא)

שתמך בי, וגיבה אותי והעניק לי את השקט ואת הגמישות להגשים את חלומי.

בבחינה במועד מאי עליתי על מוקש שלא ידעתי מאיפה בא לי, לא סתם מוקש, אלא אחד כזה שמרסק אותך לחתיכות, שגורם לך לפקפק, למה זה היה שווה? למה לי, לא אשכח את היום הארור שחזרתי מירושלים

בוכה וחבול, מעורער ומהורהר, איך ולמה נלקחה לי בחינת חיי בלי 25 סימונים, בגלל החלטה שרירותית של משגיחה. כמעט שמונה חודשים נמחק לי החיוך מפניי, ייסרתי את עצמי עד כדי אובססיביות, חשבתי שיש צדק בעולם, אבל גליתי שצדק הוא רק כוכב, ובסוף הייתה לי חסרה חצי נקודה, כן ככה אני קורא לה.

 

בחלוף הזמן ידעתי שגם כאן היושב במרומים, לא ינטוש אותי במאני טיים, המעקף היה כנראה למטרה מסויימת ואכן כך, גליתי מי הם החברים האמיתיים שלי, שיהיו והיו איתי לאורך כל הדרך, נאמנים, תומכים, אוהבים עד בלי דיי, מחזקים, וכן רכשתי חבר חדש , מיוחד, מלאך בשר ודם בשליחות חשאית, כנראה שבא לתקן עוולה ולבשר לי על כך שכל מה שעברתי, נעשה בשבילי ולטובתי. מילה לסיום עם מוסר השכל, אל תוותרו על החלומות שלכם, לא משנה מה המחיר, גליתי שיש בי כוחות שלא חלמתי שישנם, לעיתים מלחמה בין גוף לנפש, זאת  מלחמת התשה בלתי פוסקת.

לא צריך לחפש מלאכים בשמיים הם מתהלכים ביננו על פני האדמה…

אם אלוהים נגע לך בראש ואם הלב שלך הזה עוד לא התעוור, תדע מבלי לחשוש , להיות מלאך כזה בשביל מישהו אחר.

עו"ד ינון רוני

אולי תתעניין ב...

שוב תאונת דרכים על שדרות הרצל

שדרות הרצל הפך לכביש דמעם מאז יצא פרוייקט רי ווי לדרך לפני כשנתיים מאז החלו …

שינוי גודל גופנים