מהומה במועצת העיר סביב בניית המלונות על חוף לידו| שרון מרק הצביעה בעד ההחלטה לבנות

סוגיה בוערת אשר נדונה הערב בישיבת מועצת העיר הינה תוספת זכויות בניה עבור מגרשי המלונות בחוף לידו. הפתיעה בהחלט שרון מרק, סגנית ראש העיר, אשר הצביעה בעד הענקת הזכויות למלון על שפת הים, בניגוד מוחלט לכל מצע ירוק שהוצג אי פעם מטעמה

למעט ולדימיר גרשוב, שהצביע נגד, כל יתר חברי הקואליציה אשר נכחו בישיבה הצביעו בעד ההחלטה אש נדונה בקרב החברים. בעוד שרון מרק, סגנית ראש העיר, הידועה באג׳נדה הירוקה, לכאורה, בהתייחסה בעבר לנושא וביקשה ״ללמוד את הנתונים״, הערב ראינו, כי היא בחרה להצביע בעד ההחלטה אשר עלולה לפגוע בחופי הים ובוודאי בסביבה החופית.

מספר פעילי ציבור ובראשם רוני סאיג הפגינו מספר פעמים כנגד הבניה סמוך לחוף הים בחוף ״לידו״. הערב, הנושא הועלה לדיון בקרב חברי מועצת העיר. הדיון מהר מאוד הועבר לטונים צורמים וקולניים, כאשר כנפו קרא את חברת המועצה הלן גלבר לסדר.
גלבר בתגובה לקריאה לסדר: ״אתה מפחד מההערות שלי״.

הלן גלבר הערב בישיבת מועצת העיר


דורון חזן, מהנדס העירייה אמר את הדברים הבאים בהקשר זה: ״החניות של מלונות ילטון נמצאות בתב״ע על שטח ציבורי, קרי רחבת שוק-ים. הדלתא של מקומות החניה בין מה שמאושר למה שיאושר, אם יאושר, כי מדובר בתכניות שצריכות הגיע לו לחוף ולמחוזית. משום שיש שטח ציבורי שהוצמד לתכנית הזו יש תהליך פשוט שצריכים את אישור מועצת העיר.
לא מדובר בהצמדה למלון, או בשטח סגור או ש״ס שיסגור או גדר שתסגור את החניה, אלא חניה פתוחה לכולם.
מעבר לכל אלה, על הדלתא הזאת יצטרך בעלי המלון לשלם כופר חניה״ (ה.מ: או תועלת חניה, בשם המכובס).

ד״ר לחמני, יו״ר האופוזיציה: האינטרס הציבורי הוא שמירת החוף ואם לא תהיה לו חניה אז הוא לא יוכל לבנות את המלון. כרגע, מה שאנחנו רואים על קו החוף, זו סגירה, קו החוף ייעלם מבחינת הנגישות הציבורית ומהבחינה הזו אנחנו לא נגד בתי מלון אבל ראוי שתעשה ראיה כוללת של הדברים״.

גבי כנפו: ״יש למלון היתר בניה. היה ניסיון לעשות חילופי קרקע. ביתה משפט אמר: אין סמכות לעירייה לעשות את זה״.

כצנלסון: ״אני קורא עכשיו בגלובס: בית משפט המחוזי ניתן לבית מלון בבת ים בגלל קירבתו לחוף. אל תטעו את הציבור״. עו״ד לסרי אומר בתגובה: ״לשאול שאלות זה לא להטעות את הציבור״.

גבי כנפו: ״תפנו לבית המשפט והלוואי שלא יבנו את המלון הזה אבל הסיכוי שלכם הוא אפס״.

גלבר: ״קיימת חשיבות רבה להקמת בתי מלון לתיירות ולתעסוקה ועל כך כולם מסכימים אבל האם יש היתר לשני המלונות?״ הפניה לדורון חזן. גלבר נענתה שאכן יש היתר. גלבר טוענת, כי היא לא מצאה שום מסמכים הקשורים בנושא. לטענת גלבר, התכנית הזו לא קיבלה היתר, לפחות ממה שלגבר טוענת שהיא ראתה. מהנדס העיר טען ס בתוקף, כי יש היתר לשני בתי המלון. לעניות דעתה של הלן גלבר, העירייה יכולה להוריד את הנושא מסדר היום. כנפו טען שלא ניתן.

ד״ר יחיאל לסרי משיב להלן גלבר: ״אנחנו חלוקים. אנחנו חושבים שהעירייה צריכה להתפתח גם במסגרת החוף. תב״ע קיימת אנחנו עמוד בה ולהיפך, זה מחבר את הים לעיר. רק פרויקטים כאלה יחברו את העיר לים. יש ביקורת חיובית בעדהצעד הזה ואנחנו נמשיך לחבר בין הים לבין העיר, לפתח מלונאות ותיירות ואנחנו לא מסכימים איתכם בעניין הזה. זאת ההחלטה שלנו בכל הכוח״.

אולי תתעניין ב...

ליגת התיכונים בכדורסל יצאה לדרך

היום יצאה הליגה לתיכונים בכדורסל לעונה נוספת. מדובר באירוע הספורט האנרגטי והצעיר ביותר בעיר. 9 …

תגובה אחת

  1. נמאס לי מעיריית אשדוד

    תסתכלו לאנשים בעיניים כן כן תסתכלו ואז תגידו אם אתם אומרים אמת או לא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים