מדוע ראש העיר לא מציג בפני הציבור סקר שהוא מנצח בבחירות?| דורשים שקיפות

מזה מספר שבועות, מקורביו של ראש העיר יחיאל לסרי, מפיצים שמועות על סקר שהגיע לידיהם ובו ראש העיר מנצח כבר בסיבוב הראשון בבחירות

כבר מספר שבועות, טורחים להפיץ מקורבים ופעילים של ראש העיר, כי הבחירות לראשות העיר 'גמורות' וכי ראש העיר המכהן יחיאל לסרי הוא זה שייבחר לקדנציה נוספת. ואם אכן קיימים נתונים או סקר שמוכיח שראש העיר מנצח – יואילו נא ראש העיר וסגנו להציג אותו בפני הציבור הרחב.

לעומתם, הרחוב והרשתות החברתיות, מוכיחים לנו, כי תושבי העיר רוצים ובשלים לשינוי ממש בהנהגת העיר. דִּיסוֹנַנְס (צְרִימָה) הגדול בין הפצת השמועה על ידי הפעילים והמצב בשטח, כפי שהוא נשמע בהזדמנויות רבות וללא הרף ברשתות החברתיות, לא נותן מרגוע. שכן, איך ייתכן שיש סקר, שאומר שיחיאל לסרי מנצח, בעוד השטח אומר שינוי באופן חד משמעי? האין תושבי העיר אשדוד הם אלה שהולכים להצביע בבחירות? ואם תושבים רבים המייצגים את רחובות העיר הם אכן אלה שהולכים להצביע, רבים מהם לא יצביעו ליחיאל לסרי, אז איך בכל זאת הוא יזכה? לעומת המצב בשטח, מי אלה התושבים שבכל זאת השיבו על הסקר?

הסוד בניצחון הבחירות טמון בהגדלת אחוז ההצבעה

אילו תושבי העיר אשדוד יצאו בהמוניהם להצביע על עתיד העיר בחמש השנים הבאות, בוודאי השינוי ייראה בפועל והנהגת העיר תשתנה ללא היכר וכך גם סדר העדיפויות בעיר. על פי הניתוחים במידה ואחוזי ההצבעה של 68% ומעלה הם אלה שיובילו לשינוי. בבחירות לכנסת, כאשר מוכרז כבר שנים יום שבתון, תושבי אשדוד יוצאים להביע ב-72% מה שמלמד אותנו על מעורבות פוליטית גבוהה של תושבי העיר. האם גם בבחירות המוניציפליות, אשר זו הפעם הראשונה בה מוכרז יום שבתון, גם אז נראה את האשדודים נוהרים בהמוניהם לקלפיות? כולנו תקווה שכן.

נכון להיום, ש"ס הצהירה על תמיכה פומבית בראש העיר ומסתמן, כי בימים הקרובים, אגודת ישראל תצהיר אף היא על תמיכה בלסרי לראשות; מפלגת 'קול הלב' הדתית גם הצהירה על תמיכה. בעקבות התמיכה המסתמנת של כלל הציבור הדתי-חרדי בראש העיר, ניתן יהיה להסיק, כי הנושאים לטיפול אשר יעמדו על שולחנו של ראש העיר אם ייבחר, יהיו הנושאים הקרובים לדת. האם לשם הולכת העיר אשדוד? האם תושבי העיר החילונים ימסרו לידי החרדים את העיר על מגש של כסף? וכך גם מבחינת תקציבים, סדרי עדיפויות, הקצאות קרקע למיניהן, פרויקטי דיור, מקומות תעסוקה ייעודיים וכן הלאה.

מי מהמועמדים שמחזיק בידו סקר – יואיל נא לפרסם אותו בפני כלל הציבור

לב ליבה של הטענה – כל מי שיש בידיו סקר כלשהו, יואיל נא לפרסם אותו ביושרה ובפומבי. אם לראש העיר, או למי מטעמו, קיים "ביד" סקר, המוכיח באופן חד משמעי את ניצחונו המסתמן – יואילו נא לפרסם אותו בפומבי . כל עוד לא מפורסם הסקר בפומבי – הרי שלא ניתן להסתמך עליו.

שני המועמדים היחידים שהציגו סקרים שעשו בפומבי הם : שמעון כצנלסון ואלי לחמני. בכל מערכת הבחירות הזו, יחיאל לסרי מעולם לא הציג סקר כלשהו בפומבי. ואולי יש סיבה טובה לכך.

התמונה מתוך סקר 'מאגר מוחות' מטעם שמעון כצנלסון.

 

אולי תתעניין ב...

נתוני המשרד להגנת הסביבה בל״ג בעומר: ירידה משמעותית בזיהום האוויר לעומת שנים קודמות

נתוני המשרד להגנת הסביבה: הציבור המשיך את המגמה מהשנה שעברה ונענה לקריאות להימנע מקיום מדורות ל"ג בעומר באזורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים