הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מדוע נבחרי הציבור בוחרים לשתוק שתיקה רועמת נוכח זיהום האוויר המגיע ממפעל ״יהודה פלדות״?| המשרד להגנת הסביבה מגיב

שריפות במפעל ״יהודה פלדות״ הפכו, לצערנו, לאחרונה לדבר שבשגרה. לצד הנזק העצום במפעל, קיים נושא זיהום האוויר המגיע ישירות לבית החולים וכן לאיזורים רווי אוכלוסיה בעיר.עיריית אשדוד הסתפקה בהודעה לקונית לתושבים. מצד חברי המועצה לא נשמעה אף לא מילה בנושא, על אף הפגיעה בתושבי העיר ובאיכות הסביבה בעיר ולמרות הצהרתם של חלק מהנבחרים, כי הם ״ירוקים״

השריפות התכופות במפעל ״יהודה פלדות״ גרמו לנו לפנות למשרד להגנת הסביבה על מנת לקבל את תגובתם בנושא. מדובר בשריפות של חומרים כגון: פלסטיק, המזהמים מאוד את האוויר ומגיעים לאיזורים עתירי אוכלוסיה. נבחרי עיריית אשדוד ו/או האמונים עלא יכולת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה טוען, כי סוגיית מניעת השריפות נמצאת באחריות כיבוי אש וכי המשרד נקט באמצעי אכיפה מול המפעל רק באוגוסט 19.

עיריית אשדוד הסתפקה בהודעה כללית בנושא. נבחרי הציבור שמרו על שתיקה רועמת, כולל הנבחרים אשר מקפידים להציג את עצמם כ״ירוקים״ וכ״פועלים למען הסביבה״, כמו: שרון מרק, יניב קקון, מאיר אברז׳ל וכיו״ב.

להלן ההודעה של עיריית אשדוד בנושא מאתמול, 17/11/19:

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה:

״לפי המידע שבידי המשרד, השריפה היום נוצרה מתהליך אחסון חומרי הגלם. סוגיית מניעת שריפות היא תחת הרגולציה של כיבוי אש ולכן יש לפנות אליהם.

בחודש אוגוסט האחרון המשרד להגנת הסביבה נקט אמצעי אכיפה מול מפעל יהודה פלדות בגין פליטת מזהמים מתהליך הייצור ואף הוציא למפעל צו. מאז התקנת המערכות שנדרשו על-ידי המשרד, אחוזי המזהמים בסביבה מתהליכי הייצור, ירדו אל מתחת לערכי הסף הסביבתיים ולא נצפו חריגות״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.