הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מדוע מערכת הלמידה מרחוק לא פועלת בחלק מהתיכונים בעיר?

הלימודים בכל מדינת ישראל מושבתים וכמובן גם בעיר אשדוד. מה בעיריית אשדוד עושים למען תלמידי בתי הספר היסודיים, בגני הילדים, בחטיבה ובתיכונים, הנמצאים בבתים? יצאנו לבדוק את הנושא החשוב שחלק מנבחרי הציבור החליטו להזניח תמורת תמונות יפות בלבד

מרבית חברי מועצת העיר הינם מתנדבים בתפקידם באופן מלא. למעט 4 סגני ראש העיר בשכר, כל היתר פועלים בהתנדבות מלאה. מוזר הוא, שחלק קטן אומנם מחברי המועצה, מצטיינים בצילום תמונות יפות והעלאתם לרשתות החברתיות והדבר מוזר שבעתיים כאשר הם אמונים על נושאים חשובים ביותר לתושבי העיר.

עד כה, טרם זכינו לראות פוסט על ידי נבחר/ת ציבור זה או אחר בעניין החינוך בשעת משבר. להוציא את עמוד הפייסבוק הרשמי של עיריית אשדוד.

לפי מידע אשר הגיע למערכת ״אשדוד היום״, בעוד במרבית בתי הספר היסודיים הועברו לתלמידים משימות באמצעות מערכת ״אופק״ – למידה מרחוק וזו גם מתורגלת בעת שגרה, תלמידי החטיבות והמקיפים נותרו, על פניו ולפחות בחלק מבתי הספר, ללא מענה למידה של ממש.

בחלק מהתיכונים נערכת התארגנות בימים אלה לצורך למידה מרחוק ונשאלת השאלה: מדוע לא נערכו עד כה עם מתן מענה?

במדינת ישראל ובוודאי באשדוד, עניין הלמידה מרחוק הינו מחוייב המציאות אם בשל סבבי לחימה, חלילה, ואם בשל מקרה קיצוני וייחודי- נגיף הקורונה. מדוע ההיערכות לא בוצעה בשלמות בכלל התיכונים? כיצד היערכות החסר תשפיע על רמת הלימוד של התלמידים, אם בכלל? והאם תהיה לכך השפעה בציוני הבגרויות העתידיים?

״כולנו תקווה, כי בכלל התיכונים תסתיים ההיערכות והתלמידים יזכו למעט שגרת לימודים בתוך המצב הבלתי אפשרי שאנחנו נמצאים בו״, אמר לנו הבוקר אחד מוועדי ההורים בבית ספר תיכון בעיר.

באחד מבתי הספר התיכונים בעיר, הוציאה המנהלת את ההודעה הבאה הבוקר (ראשון):

הורים יקרים,

אנו בעיצומו של אירוע גלובלי חסר תקדיםהמהווה אתגר לאומי.

נגיף הקורונה מסוכן וקטלניובלימת התפשטותו היא כיום המשימה הלאומית העליונה המחייבת הירתמות ושיתוף פעולה מצד כלל מערכות המדינהוהיא כוללת גם אותנו – אנשי החינוך.

 אנו נערכים להפעלת מערכת הלמידה מרחוקעוברים על חומרי הלמידה במטרה להפעילם באופן מיטבי,הודעה על כך תימסר בהקדם עמחנכי הכיתות.

כמו כןצוות בית הספרמורים מקצועייםמחנכות ויועצות יעמדו לרשות התלמידים לכל שאלה וצורך.

חשוב שכולנו נקפיד הקפדה יתרה על הנחיות מערכת הבריאות ונגלה אחריות אישית ולאומית.

יש להסביר לתלמידים שזו לא חופשה ולמנוע שוטטות או התקהלות גם אם היא בין חברים.

יחד נעמוד באתגרונייחל לחזרה לשגרה בריאה

ביה"ס ימשיך לעדכן לגבי כל נושא כולל בחינות הבגרות , ע"פ ההנחיות המתקבלות ממשרד החינוך בכפוף להנחיות משרד הבריאותאנו מתעדכנים ומעדכנים בהתאם.

בברכת שבוע טוב ובשורות טובות

עיריית אשדוד הוציאה את ההודעה הבאה בנושא:

הילדים אמנם בבית והמסגרות סגורות, אבל חשוב לנו שתדעו שמנהל החינוך בעיריית אשדוד נמצא בקשר רציף מול המפקחים והמטה בתחום התקשוב והלמידה הדיגיטלית – מהגיל הרך ועד י"ב, וגם בקשר מול ספקי התוכן הדיגיטלי לפתיחה וסיוע ביחידות תוכן לימודי.

קהילות רכזי התקשוב בבתי הספר היסודיים והמקיפים בשילוב קבוצות מנהלים – משתפים בידע ובתכניות פעולה. וכן, אנו נעזרים בתלמידי המקיפים לסיוע לגננות בהפעלת סביבת zoom.

המשאבים, התשתית, הניסיון וההכשרה של צוותי ההוראה בעשור האחרון – מאפשרים למנהלים ולמורים לפעול בכלים דיגיטליים בטבעיות וללא מחסומים.

כמו כן, מערכת שידורים לאומית הינה תכנית של משרד החינוך להעברת שיעורים מקוונים לכיתות א'-ו'.
השיעורים מועברים על ידי נבחרת מורים בתחומי דעת שונים: עברית, מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה, אנגלית ועוד.
מערך השיעורים יחל מדי יום בשעה 08:00 ויסתיים בשעה 14:00.
https://www.youtube.com/channel/UClm3PUYyPprrzhTC8o1rwgQ/featured

אולי תתעניין ב...

מנכ״ל אסותא עם תחזית אופטימית לקראת פסח

מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים בתחזית אופטימית לחג הפסח: "בקצב הזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.