מדוע יחיאל לסרי כמעט ולא נראה בציבור?

החיסרון המשמעותי ביותר של ראש העיר יחיאל לסרי הוא סגירותו אי שם בקומה החמישית בבניין העירייה. הסגירות הזו, מונעת ממנו להבין את צרכי הציבור והוא מסתמך על יועצים, אשר עצותיהם לו הראו לא פעם, שגם הן רחוקות שנות אור מרצון הציבור

מדוע גזר על עצמו יחיאל לסרי סגירות בפני הציבור? האם לסרי מנסה להסתיר דבר מה באישיותו? כל מי שפגש אי פעם את יחיאל לסרי רואה, שמדובר באדם אינטליגנט, נאה, נעים הליכות, משכיל ונחמד. אם כך, מה מונע ממנו לצאת ולהתחכך עם הציבור?

בסרט של דיסני "לשבור את הקרח", גיבורת הסרט 'אלזה' מחביאה את עצמה בחדרה במשך שנים ארוכות, עקב כישוף, שגורם לכל דבר בו היא נוגעת להפוך לקרח. בסרט, רואים את הסבל של הנסיכה 'אלזה' והרצון העז שלה לצאת לתושבי הממלכה ולחבק אותם והיא, בגלל הכישוף, איננה יכולה. היא משתדלת בכל כוחה להסתיר את עצמה מעיני הציבור ואפילו מעיני משפחתה ואחותה 'אנה', רק כדי לא לחשוף את הסוד הנורא. הסגירות של אלזה בחדרה הזכירה לנו סגירות של מישהו בעיר בחדרו בקומה ה-5, לכאורה, בלי שום סיבה מוצדקת. ואנחנו שואלים: מה הסיבה האמתית לסגירות? הרי ברור, שלפוליטיקה זה ממש לא עושה לו טוב. היכן היועצים כשצריך אותם לייעוץ טוב?

כפי הנראה בשיח ברחובות העיר וברשתות החברתיות, חלק מהציבור מאס בראש העיר הנוכחי ובעיקר כועס על החלטותיו, שנראות לכמה תושבים רחוקות מהרצון הכללי של הציבור: הבניה הרוויה ברובע טו', פרויקט רי-ווי השנוי במחלוקת, מע"ר דרום, מחאת השבת ומחאת ההורים לילדי החינוך המיוחד – אלה נקודות המחלוקת על קצה המזלג, בשנתיים האחרונות.

פעם אחר פעם הראה ראש העיר לתושבים, לעיני המצלמות של 'אשדוד היום', את הדרך בה הוא מקבל החלטות הרות גורל על רבים בעיר. אילו רק קדמו להחלטות אלה פגישות משמעותיות עם חלק מהציבור, נניח כחלק מקבלת קהל שלא קיימת בלשכתו,  אזי היה מבין ראש העיר בנקל, כי הוא לא אמור לקבל אותן ולא היה חוזר על טעויות פעם אחר פעם.

הפליא לעשות ראש העיר ובמהלך ישיבת מועצה בנושא הבניה הרוויה ברובע טו' אמר: "אם יועצי התעבורה יאשרו לי לבנות יותר מ-750 דירות, אבנה יותר, כי אני חושב על הצעירים בעיר". באותה הישיבה, אף הבטיח ראש העיר שהדירות ברובע טו' יעלו 800-850,000 ש"ח. על הבטחה זו לא חזר ראש העיר, כאשר החליט להפחית את הדירות במקום. לאחרונה, החליט ראש העיר, כאמור, להפחית באופן משמעותי את כמות הדירות ואנחנו שואלים: האם הצעירים כבר לא חשובים לאדוני ראש העיר? לסרי הוכיח לנו, כי הוא הפרזנטור המושלם ל'מקופלת'.

מחאת תושבי רובע טו' בישיבת מועצת העיר/אפריל 18

'מחאת השבת' פרצה לחיינו לפני מספר חודשים והותירה תושבים המומים, נוכח הקלות הבלתי נסבלת של החלטה אחת בעירייה, שעלולה לסגור את העיר בשבת. הפגיעה החמורה בבעלי עסקים קטנים, שרק מבקשים להתפרנס בכבוד, ביחד עם הפגיעה הצפויה בחופש האישי של כל תושב, הוציאה אלפים לרחובות העיר. האם מנהיג חכם היה נקלע לסיטואציה בה גם החילונים וגם החרדים כועסים עליו בגלל החלטה אחת? קשה לנו להאמין. מה שכן, לסרי יצא כאן בשן ועין, כאשר את ההשלכות האמתיות של המחאה נוכל לאמוד רק ב-30/10 בחצות הליל. אז, כבר נדע מי יהיה ראש העיר של אשדוד.

מחאת השבת – אלפים מפגינים מול בניין העירייה/ינואר 18

האם יחיאל לסרי ראוי להישאר בתפקיד ראש העיר בקדנציה השלישית שלו? על כך ישיב הבוחר ביום הבחירות, 30/10/2018, באמצעות הטלת פתק בקלפי.

התמונה הראשית מתוך טקס הריסת בניינים ברח' הדקל – פרויקט של קלוד נחמיאס

 

אולי תתעניין ב...

פקקי ענק ביציאה הצפונית מהעיר

סייע בהכנת הכתבה: רוני סאיג פקקי ענק משתרכים ביציאה הצפונית ובכניסה לעיר. נכון לשעה 12:00 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים