מדוע בן עדי לא מספק תשובות על כשלי ״רי-ווי״? • וגם: הפתעה! פרוייקטור נולד

לאן נעלם אילן בן עדי מנכ״ל העירייה לאחר שהוכרז על ידי ראש העיר כמנהל פרויקט ״רי-ווי״? האם מישהו בעיריית אשדוד מתכונן או ״מכין את השטח״ לקראת פרסום דו״ח מבקר המדינה? כעת, פרויקט ״רי-ווי״ נמצא בכותרות גם ברמה הארצית ולאחר שבמהלך השבוע (רביעי) שודרה כתבתו של תמיר סטיינמן בחברת החדשות, מן הראוי יהיה להעלות לסדר היום את הסוגיות החשובות הנוספות בפרויקט התחבורה השנוי במחלוקת. האם מינוי פרוייקטור בנושא ״רי-ווי״ הינו הכנה לקראת דו״ח מבקר המדינה הקשה, לכאורה, שעתיד לצאת בקרוב? ובניסיון, לכאורה, להרחיק את מקבלי ההחלטות מהפרויקט? יצאנו לבדוק.

נקודה מהותית שיש לדבר עליה, היא ההכרזה של ראש העיר, עם היציאה לפרויקט, כי המנהל של הפרויקט הוא מנכ״ל העירייה מר אילן בן עדי. תושבי העיר סמכו על ניסיונו העשיר ושיקול דעתו של בן עדי בביצוע הפרויקט, שכן לא מדובר בפרויקט הראשון שיוצא תחת ידיו ועל כן הציפייה היתה להצלחה. האם הרחקתו, לכאורה, של בן עדי ומינוי פרוייקטור לפרויקט התחבורה באה על מנת להילחם בתוצאות דו״ח המבקר החמור שעתיד לצאת בקרוב? האם נעשה כאן ניסיון להרחיק, לכאורה, את מקבלי ההחלטות מהתוצאות הקשות שכבר מסתמנות בניהול הפרויקט?

בן עדי, העם מצפה ממך לתשובות בנוגע ל״רי-ווי״ הפרויקט אותו ניהלת בעצמך

נזכיר, כי בחודש אפריל 2017, פנה בן עדי לגבי כנפו וביקש בשמו ממועצת העיר להגדיל את המכרזים של הקבלנים: בן ארי והאחים רחמה, מה שהראה לציבור ולחברי המועצה וחיזק בעיניהם את המינוי של ראש העיר לבן עדי, כי אכן בן עדי ״עם היד על הדופק״ בכל הנוגע ל״רי-ווי״.

מה אירע מאז? הדברים, כידוע, נבדקים בדרגים הבכירים ביותר במדינת ישראל. ובינתיים, אנו מתבשרים על פרוייקטור חדש בעיריית אשדוד במיוחד בעבור פרויקט ״רי-ווי״.

הפתעה: פרוייקטור נולד

לאחרונה, מר אלמוג הפטבי הוכרז להיותו פרוייקטור של העירייה בעניין פרויקט ״רי-ווי״. ידוע, שראש העיר העניק את הפרוייקט למנכ״ל העירייה ופרסם לא פעם, כי מנכ״ל העירייה מר אילן בן עדי הוא האחראי על קידום וביצוע הפרויקט. פתאום, בהודעה לתקשורת אנו רואים, שנתנו את הפרויקט הגדול והמשמעותי, הנמצא באיחור רציני ופגע באיכות חייהם של רבים, לאלמוג. מה הסיבה? האם המינוי של אלמוג הוא בכדי להרחיק את מקבלי ההחלטות , שהם האחראים הבלעדיים על הביצוע הכושל עד כה של הפרוייקט, ופתאום להציב מנהל פרויקט חדש שלא מבין עדיין ולא היה קשור לפרויקט מההתחלה כדי שהוא יעמוד בחזית? מה ההיגיון להכניס פרוייקטור, אשר מוכשר ככל שיהיה, לא היה בתחילת הפרויקט, לא היה חלק מועדת ההיגוי של הפרויקט ונכנס לתוך כאוס של ממש, מבלי לדעת הכל אודות ההיסטוריה של הפרויקט?

פרויקט התחבורה ״רי-ווי״ החל, כאמור, בנובמבר 2016 וגרם גם לציניקנים שבינינו להאמין לסיסמאות הנבובות, שהבטיחו: איכות חיים לתושבים, סביבה ירוקה ותחבורה ציבורית זמינה ונוחה. הציבור רצה להאמין לכל ההבטחות על אף שהמצב בשטח לא בישר טוב כבר בהתחלה, עוד בשלב ההצבעות במועצת העיר. כעת, בהסתכלות אחורה על הדברים נראה, כי ניתן כבר לדבר על תחושות קשות בקרב תושבי העיר, שכבר התעייפו מלהעביר את תלונותיהם ולא נראה, כי יש מי שמקשיב. אוזלת יד חמורה בסיום הפרויקט שעוד ממשיך ולא נראה סופו, ומיליונים רבים של כספים מתוך כספי הציבור, שיכולים היו לשמש לכל כך הרבה פרויקטים אחרים כמו: שיפוץ בתי הספר התיכונים בעיר, שיפור מערכת החינוך, חוגים לילדים, הוספה של כניסות לעיר, פיתוח המרינה, פיתוח הכניסה הצפונית לעיר, עידוד תיירות ועוד אינספור יעדים ומטרות, שניתן היה להגשים. במקום זה, אכזבה גדולה מפרויקט שעוד בטרם יצא לדרך מסתמן ככישלון של ממש.

מערכת ״אשדוד היום״ פנתה למנכ״ל העירייה מר אילן בן עדי וככל שיעביר את תגובתו, הרי שתוכנס במלואה.

אולי תתעניין ב...

צעיר נפצע באורח בינוני מאבן חיפוי שנפלה עליו; עצים רבים קרסו (גלריית תמונות)

עצים רבים קרסו בעיר בשעה האחרונה, עת החלה סופת רוחות וגשמים. הערכה מקצועית מעריכה, כי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים