הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מבנה ״לה-ממוניה״ מול המבנה של ציון ביטון| מדוע האחד יהפוך למלון והשני קיבל צו הריסה?

מבנה ״לה-ממוניה״ המזוהה עם רובע א׳ וטיילת החוף הצפונית, עתיד לשנות את פניו בקרוב. במקום צפוי להיבנות מלון, כך לפי פרסומים של ״עיריית אשדוד״ וחברת התיירות

לפי הפרסומים החדשים, במקום עתיד להתרחש חידוש מבנה לה- מימוניה הקיים, כמלון בוטיק, הכולל כ- 160 חדרים ושטחי מסחר. המבנה ישופץ ויותאם לשימושי מלון, בהשראת מבנים ומלונות ריאד במרוקו.

נציין, כי מבנה לה-ממוניה, נמצא בטווח כ- 100 מטרים מחוף הים ועד לא מזמן שאלת הבעלות במקום נותרה פתוחה. עד כה, לא שמענו איש מה״ירוקים״ מדבר על המקום ונשאלת השאלה: מדוע?

בשונה ממאבק אותם ״הירוקים״ בקיוסק של ציון ביטון, הנמצא בקו די מקביל (פחות או יותר) למבנה ״לה ממוניה״, במקרה הלה-ממוניה, לא שמענו את קולם של ״הירוקים״, על אף שמדובר במבנה גדול פי כמה ומשמעותי פי כמה וכמה מהמבנה של ציון ביטון, שכידוע, נהרס בחודשים האחרונים.

התהיות והשאלות העולות מהשינוי המהותי בהתייחסויות סביב בניינים מקבילים הינן רבות ומשמעויות. מדוע ההתייחסות שונה בתכלית? מדוע המבנה של ציון ביטון עמד בפני הריסה של הקומות העליונות ואילו מבנה לה-ממוניה עומד על תילו באין מפריע ועוד עכשיו מקבל היתרים לבניית מלון?

צילום: אשדוד היום.

2 תגובות

  1. קודם כל למבנה של ביטון היה צו הריסה מזה זמן רב….. שנים והוא נבע רק מחרידות בניה ולא שום דבר אחר… ולגבי המבנה לה מימוניה שינוי יעוד במקרה הזה רק ישביח את הסביבה…

  2. לה מנחמיה שנפתח כמעין יצירת אמנות הפך מזמן למפגע אמנותי. כך גם יהיה בעתיד. ראו 2 המלונות האחרים בחוף מי עמי.
    בגרך כלל בעסקאות כאלה צריך לעקוב אחרי הכסך.. במקרה זה יש לבדוק האם ואיך ממלא מקום ראש העיר מעורב גבי כנפו. המגיב לקס הוא עושה דברו העסקי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.