הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מארגני מחאת התושבים: "ראש העיר אמר את דברו לתושבים כאשר המשיך לחלק קנסות גם בשבת האחרונה ולא הרגיע את הרוחות"

דן סופר, נציג התנועה העממית לשוויון חברתי, בריאיון ל"אשדוד היום" בו הוא מבטיח, כי המאבק לא ייעצר: "המטרה הסופית היא לקבל פתרון הולם למצב שהצגנו. התחלנו בשיח עם ראש העיר ונראה לאן הוא מוביל אותנו".

חילוקי דעות קיימים בין מארגני מחאת התושבים, סביב הפגישה עם ראש העיר. רבים מהמארגנים חושבים, כי צריך להוביל להישגים ולא לפגישות סרק עם גורמים פוליטיים, לטענתם.

דן סופר, לעומתם, חשב שראוי להיפגש עם ראש העיר, בפגישה אשר לטענתו של סופר התקיימה תודות לתיווך סגן ראש העיר מר בוריס גיטרמן.

צולם הבוקר בלשכת ראש העיר באמצעות הטלפון הנייד של סופר

היום (שני), נערכה פגישה בין סופר לראש העיר יחיאל לסרי. לדבריו של סופר, הפגישה הייתה בתיווכו של סגן ראש העיר בוריס גיטרמן, ושם, התקיים שיח בין סופר לראש העיר.

בשיחה עם "אשדוד היום", אמר סופר את הדברים הבאים:

"לא נעצור את המאבק שהתחלנו עד אשר תהיינה תוצאות בשטח. בשיחה עם ראש העיר התרשמתי, כי הוא מבין את הבעיה הקיימת ואמר לי, כי גם החרדים אינם מאוחדים וקיימים חילוקי דעות ביניהם וגם עבורם צריך לתת פתרונות. לפי מה שהתרשמתי, ראש העיר אמר דברים נכונים ואנחנו נבדוק אם הוא מתכוון אליהם".

תגובת מובילי המחאה באשדוד:

קיבלנו לידינו עותק של מכתב שנשלח לראש עיריית אשדוד, ד"ר לסרי, ביום 17.1.2018 מטעם גוף, הקורא לעצמו "תנועה עממית לשוויון חברתי" שמובל על ידי אדם בשם דן סופר שמנסה לנכס לעצמו את ארגון המחאה, לכאורה.

למכתב זה, צורפו חתימות של 7,000 אנשים אשר כביכול תומכים בתנועה וכן במכתב האמור.

ברצוננו לציין ולהדגיש, כי המכתב לא יצא ממובילי המחאה אלא מגוף שככל הנראה מנסה להרוויח הון פוליטי כלשהו. דן סופר התראיין יחד עם מר בוריס גיטרמן (סגן ראש העיר) בכלי התקשורת וככל הנראה מדובר בתנועה "מטעם", שכל תכליתה להשתיק, לכאורה, את המחאה הצודקת של תושבי העיר. הציבור לא טיפש. הציבור מבין טוב מאוד מה מנסים לעשות כאן. זה ספין.

ברצוננו להדגיש, כי מדובר בחתימות שנאספו לפני שבועיים בעת הפגנת המחאה שאורגנה על ידי מובילי המאבק כנגד הכפייה הדתית בעיר, ולא על ידי דן סופר או הארגון שמטעמו הוא כביכול פועל. האנשים חתמו, בתמימותם, על המחאה כנגד כפייה דתית ולא העלו על דעתם, כי ייעשה שימוש ציני ופוליטי בחתימותיהם על ידי תנועה שהעומד בראשה קרא לאנשים לא לצאת להפגנה הגדולה שהייתה בשבת האחרונה. עוד יודגש, כי בעת חתימות התושבים על העצומה לא הוצג בפניהם כל נוסח של מכתב.

ראש העיר אמר את דברו לתושבים בעת שהמשיך לחלק קנסות גם בשבת האחרונה ולא הרגיע את הרוחות. מר גיטרמן בעצמו ובכבודו מהווה סגן ראש העיר והינו שותף מלא לכל ההחלטות האחרונות שהתקבלו בעירייה לטובת הציבור החרדי ופגיעה במרחב הציבורי.

אז אנחנו מבקשים ממכם, אל תיפלו למלכודות !!!!

מנסים לעבוד עלינו !!!
אבל הפעם זה לא יצליח כי הציבור לא טיפש !!!!".

צילום: יבגני שפיגל

המכתב שנשלח לראש העיר על ידי התנועה העממית לשוויון :

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.