הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לראשונה: חברות "המשקם" ונמל אשדוד יקדמו העסקה ישירה בנמל של עובדים עם מוגבלויות

"המשקם", החברה הלאומית לקידום והעסקת עובדים עם מוגבלות, ריכזה פיילוט של שילוב עובדים עם מוגבלות בנמל אשדוד. בעקבות הצלחת הפרויקט, העובדים יעברו החודש להעסקה ישירה בחברת נמל אשדוד

במסגרת מכרז החשב הכללי להשמת אנשים עם מוגבלויות במשרדי ממשלה ויחידות הסמך השונות, העובדים הועסקו בהעסקה ישירה כעובדי "המשקם", לרבות תנאים סוציאליים על פי חוק ושכר מלא. כמו כן, העובדים לוו על ידי עובדת השמה מטעם "המשקם" וזאת על מנת לסייע בשילובם המקצועי והחברתי בחברת נמל אשדוד. העובדים זכו לשבחים רבים על עבודתם ומילאו תפקידי אדמיניסטרציה במחלקות משאבי אנוש, בינוי ולוגיסטיקה ובמרכז המבקרים.

 

מנכ"ל חברת "המשקם", ערן זיני, בירך את העובדים ואמר כי "אנחנו מאמינים שלכל אדם עם מוגבלות יש זכות, כמו לכל אדם אחר, למצות את תעצומותיו האישיות תוך שמירה על כבודו ופרנסתו. מעבר להעסקה ישירה של עובדים בחברה שלנו, אנחנו מקדמים שילוב של עובדים עם מוגבלות ומעודדים העסקה ישירה שלהם בחברות מובילות במשק. אני מברך על פריצת הדרך ומקווה שעובדים נוספים עם מוגבלות ייקלטו, גם בנמל וגם במקומות עבודה אחרים".

 

מנכ"ל נמל אשדוד, יצחק בלומנטל: "אנו פותחים את הנמל בפני עובדים חדשים ממגוון רחב של סקטורים ורואים חשיבות רבה בהענקת הזדמנות אמיתית לעובדים עם מוגבלויות להעסקה יציבה ולהשתלבות בחברה ממשלתית מובילה. יש לכך חשיבות מוסרית, כלכלית וציבורית. אני משוכנע שעובדי הנמל שיעבדו לצד עובדים עם מוגבלויות יהפכו לעובדים טובים יותר״.

 

"המשקם" היא החברה הלאומית לקידום, לתעסוקה ולהשמה של עובדים עם מוגבלות. החברה מציינת 60 שנים של הישגים עסקיים וחברתיים והיא פועלת להסיר את החסמים בשוק התעסוקה. החברה מעסיקה כ-3,000 עובדים עם מוגבלות בהעסקה ישירה ולכן היא נחשבת כמעסיקה הגדולה בארץ בתחום זה.

 

לחברת "המשקם" כ-30 מפעלים ומתפרות ברחבי הארץ, חטיבת שירותי גינון להקמת ותחזוק שטחי גינון ציבוריים, חטיבת השמה המקדמת פתרונות תעסוקה לאנשים עם מוגבלות ועוד. הפעילות של החברה פרוסה בכ-40 ישובים, מקריית שמונה בצפון ועד מצפה רמון בדרום.

צילום: פבל טולצ'ינסקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.