הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לראשונה הקדנציה: ועדת החינוך התכנסה בראשות גבי כנפו

ועדת החינוך העירונית התכנסה אתמול (שני) לראשונה מאז תחילת הקדנציה הנוכחית והרשת געשה מרוב פוסטים של פוליטיקאים, שביקשו לעדכן אודות הועדה הואיל וכפי הנראה הבינו את הפוטנציאל הפוליטי הגלום בחינוך. אם כך, מדוע ועדת החינוך לא מתכנסת לעיתים תכופות יותר? ובכלל, מה הישגיה בפועל של הועדה?

ועדת חינוך הינה ועדה עירונית, המוגדרת על פי חוק ומטרתה לקיים דיונים הקשורים למדיניות החינוכית העירונית. ועדת החינוך הינה בעלת מעמד סטטוטורי והמפגשים בה אמורים להתקיים מעת לעת. מדוע לא התכנסה ועדת החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים ולאור הירידה בזכאים לתעודות הבגרות? מה התכניות של הועדה לאור חשיפת מקרי הזוועה אודות התעללות צוותים חינוכיים בילדי הגיל הרך בערים אחרות? כיצד מתכוונים למנוע מקרים מעין אלו, חלילה, באשדוד? ואם נעלה כיתה בעולם החינוכי נשאל: מה המיזמים החינוכיים אשר בכוונת עיריית אשדוד לקדם?

במדינת ישראל, אחוזי הזכאים לתעודת בגרות עלה השנה לכדי 69.9%. באשדוד, לעומת זאת, יש ירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות והנתון עומד על 67.7% בלבד. 

 בוועדת החינוך אמורים לדון בנושאים רחבים, המשפיעים על המדיניות החינוכית בכלל העיר ובמוסדות החינוך בנושאים הנוגעים בכל הרצף החינוכי, כולל נתוני גיוס עירוניים ועידוד גיוס משמעותי של הנוער בעיר. 

נושא החינוך הוא אחד הנושאים המרכזיים והחשובים ברשות המקומית והוא גורם משפיע על כל מרכיבי עבודתו של ראש העיר והממונה על החינוך. הצלחה עירונית ופוליטית במסגרת תחום החינוך תהיה מושתת על ידע, מחקר, הבנה וטיפולי שורש במערכת החינוך תוך השתתפות מלאה ותדירה בוועדות החינוך השונות ובעיקר ועדת החינוך העירונית. בתחום החינוך העדיפות היא למעט דיבורים ותכניות גרנדיוזיות לא ישימות אל מול חזון ברור ודרך פעולה ישימה ובטוחה בדרך להעלאת רמת החינוך בעיר.

ועדת החינוך היא אחת הועדות החשובות ביותר אשר פועלת כוועדת חובה ותפקידה ליזום ולתכנן פעילויות בתחומים הנוגעים לחינוך, על כל המשתמע מכך. בעיר אשדוד פרוסים עשרות רבות של מוסדות חינוך, המאגדים תחתיהם עשרות אלפי תלמידות ותלמידי העיר ואשר מופקדים בידיהם של ראש העיר, הממונה על החינוך ברשות (משותף בין ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי וסגניתו שרון מרק) , ראש מינהל החינוך וצוותי ההוראה הנלווים לעבודתם. 

מאז כינון מועצת העיר הנוכחית בחודש דצמבר 2018, התכנסה ועדת החינוך העירונית לראשונה אתמול (3/11/19). האם תחום החינוך ימשיך לדשדש במקומו? או גרוע מזה, ידרדר למקומות נמוכים יותר? מה התכנית לפיה ראש העיר וסגניתו מתכננים למערכות החינוך? האם יש תכנית? 

נחשפנו למספר פוסטים מעניינים של ראש העיר וחברי מועצה בעניין. כולם, אגב, הסתפקו בעדכונים כלליים מאוד, אם בכלל, ולא התחייבו על מועד ביצוע או על תכנית פעולה מדויקת. האם עובדה זו מעידה על חוסר אמונה במערכת העירונית? הופעתנו לראות, כי יו״ר הועדה, גבי כנפו, לא כתב דבר על הועדה הראשונה שהתכנסה בראשותו אי פעם.

תמונה ראשית מתוך עמוד הפייסבוק של ״הלביאות״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.