הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לראשונה הקדנציה: הועדה לבטיחות בדרכים התכנסה בראשות חבר המועצה אלי נכט

הועדה לבטיחות בדרכים התכנסה היום (שלישי) לראשונה מאז תחילת הקדנציה הנוכחית, בראשות יו״ר הועדה חבר המועצה אלי נכט

חבר המועצה נכט הדגיש, כי נושא הבטיחות בדרכים הוא בעל משמעות עצומה עבורו ולאיכות חיינו בעיר. נכט בעל ניסיון בתחום בתור מנהל השדולה הפרלמנטרית לבטיחות בדרכים בכנסת וכן במסגרת פועלו וכחבר בועדות של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

הערב (שלישי), התקיימה ישיבת ועדת בטיחות בדרכים, בראשות חבר המועצה עו״ד אלי נכט. לראשונה אי פעם, ישיבת הועדה הועברה בשידור חי, זאת כחלק מהמצע והאני מאמין של חבר המועצה נכט, כי לשקיפות יש ערך חשוב וכי קיים צורך להנגיש ולשקף לתושבי אשדוד את כל המתרחש בעירייה. נציין, כי זו הפעם הראשונה, שוועדה סטטוטורית משודרת לקהל הרחב בשידור חי מחדר הישיבות במועצה.

מרבית הנפגעים בתאונות – הולכי רגל מעל גיל 70

בתחילת ישיבת הועדה, הועברה סקירה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בנוגע לתאונות ומספר הנפגעים שהיו במהלך שנת 2018 ומתחילת שנת 2019 באשדוד. מסקנות הסקירה היו, כי עיקר הנפגעים וההרוגים באשדוד, נמנים הולכי רגל מקרב האוכלוסיה המבוגרת בעיר בגילאי השבעים פלוס.

כמו כן, בגרף תאונות הדרכים השתקפה עלייה במספר הנפגעים בתאונות דרכים באותם הזמנים והמקטעים, אשר התבצעו השינויים של ביטול פניות שמאלה בעיר, כחלק מפרויקט רי וויי.

אחת התובנות של הועדה, אשר היטיב לבטא היו״ר עו״ד אלי נכט, היא כי קיים ליקוי הסברתי חמור שאינו מבשר לתושבים מראש ואינו מכין את התושבים לקראת השינויים התשתיתיים בעיר, כמו ביטול הפניות, פסי האטה וכו׳. המצב, לפיו תושבי העיר מתעוררים למציאות חדשה, מבלי שהתוודעו לאותן ההחלטות מבעוד מועד, ובהיעדר הסברה משמעותית, אשר מלוווה את השינויים בתשתיות בעיר ומבלי לקבל את הצידוקים המקצועיים לכך, מייצרת תחושת חוסר אמון וחוסר נוחות מהעירייה ומהחלטותיה.

כחלק מהפקת הלקחים הוחלט, כי מעתה נציגים מהדוברות והיחידה האסטרטגית יוזמנו לדיוני הוועדה, ויקחו חלק פעיל במישור ההסברתי.

החלטה נוספת שהתקבלה, הייתה לבצע עבודת סקר מקיף בכל השכונות, אשר בהן ישנו כביש רצוף ללא אפשרות למעבר, ולבדוק היכן אפשר לייצר מעברי חצייה מוגבהים, זאת על מנת לא למנוע מהולכי רגל לקחת סיכונים מיותרים ולעבור במקומות לא בטוחים בהן ישנה תנועה סואנת.

כמו כן התקיים דיון על נושא תשתיות ובטיחות בסביבת מוסדות חינוך.

בדיון נטלו חלק גם אורחים מיוחדים בהזמנתו האישית של היו״ר, בהם ד״ר אמיר זיו אב, מדען הראשי לשעבר של משרד התחבורה, ואחד האנשים בעלי שם עולמי בתחום הבטיחות בדרכים, ורון מוסקוביץ לשעבר מנכ״ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומנכ״ל המרכז לשלטון מקומי.


תגובה אחת

  1. סיכום כתבה מעולה ורציני, ונראה שאלי נכט התכונן מאוד רציני לנושא וגם הביא לדיון "תותחים" רציניים בתחום. יש כבוד! זה נראה הרבה יותר רציני מנפנופי ידיים ושיטות ישנות וחלודות של הרבה אנשי מועצה אחרים. לי זה מרגיש כסנונית ראשונה לכיוון אופטימי בהחלט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.