הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לפי התב״ע חל איסור על קיום אירועים במצודה|מי עובר על החוק?

הוראות תכנית הבניה (תב״ע) של מבצר המצודה אוסרות על קיומם של אירועים במקום. בתקופה האחרונה, הפכה המצודה לגן אירועים של ממש. מי לוקח את החוק לידיו?

מבצר המצודה והשיפוצים במקום עוררו אמוציות רבות אצל תושבי העיר. חלקם סוברים, כי נעילת המצודה, לכאורה, מסחור המקום והשימוש בחומרים כמו ברזל מאפילים על יופיה הטבעי של המצודה ואף מתרפקים בנוסטלגיה נעימה על העבר. חלק אחר של התושבים חושב, כי שיפוץ המקום, הגם שניתן להתווכח על אופן הביצוע, מנגיש יפה את המקום למבקרים ומפסיק את ההזנחה הקשה שהייתה שם לאורך השנים.

כך או אחרת הדעות חלוקות אך על הרגשות שהמקום מעורר בקרב הציבור, אין חולק.

בשבועות האחרונים, מספר אירועים במקום עורר את זעמם של התושבים אשר טוענים, כי המקום חייב להיות פתוח לציבור כל הזמן ולא סגור אלא למוזמנים. בנוסף, קיומם של אירועים כדוגמת: חתונות והצעות נישואין, מובילים לאשפה ורעש במקום, מה שפוגם באותנטיות של המצודה.

האם האירועים במקום נעשים בתשלום או בחינם? מי מנהל את יומן האירועים? האם כל תושב יכול לחגוג במקום אירוע כזה או אחר? נציין, כי בעיר של רבע מיליון תושבים, לא מן הנמנע שיכולים להיות במקום אירועים משמחים אפילו מדי יום.

מה בתכנית?

ניגשנו לתכנית של מבצר המצודה על מנת לברר אילו שימושים מותרים על פי התב״ע.

בסעיף 4.1.2.א כתוב במפורש, כי לא יותר שימוש לגן/אולם אירועים. כלומר, האירועים האחרונים שהיו במקום, נערכו בניגוד להיתר השימושים בתב״ע, מה שאסור על פי חוק, לכאורה. נציין, כי התב״ע אושרה בנובמבר 2005, בזמן שד״ר יחיאל לסרי היה ממלא מקום ראש עיר ויו״ר הועדה לבניין עיר.

מי בכל זאת מאשר את קיומם של האירועים, בניגוד להיתר השימושים במקום? ומי זה שעושה חוק לעצמו ועובר עליו, באין מפריע?

תגובה אחת

  1. איך חתמו מבלי לדעת על מה חתמו..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.