הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לסרי תתעורר – מבנה לה-ממוניה מסוכן לציבור

מבנה הלה-ממוניה הנמצא על שפת החוף ממשיך לתפקד, על כלל העסקים הנמצאים בו ואולם השמחות "בלו-קאסל", על אף שאין לו היתר כחוק. אם, חלילה, יקרה אסון לא נוכל להגיד "לא ידענו". הכתובת הייתה ועודנה על הקיר.

מה משמעות הדברים?

כל עוד אין היתר כחוק למבנה אסור להיות בו, משום שלא התקיימו במבנה בדיקות בטיחות על ידי מהנדסים מורשים וגם אם הגדיל ועשה "בעל המקום" והביא מהנדסים למקום, הרי שהחוק לא מכיר בבדיקות האלה. המבנה מצוי בתוך רצועת ה-100 מטרים,עליה לא ניתן לבנות בשום מצב על פי חוק החופים שמדינת ישראל חוקקה.

"בעל המקום" מר יוסי נוריאלי, הגיש בקשה לפני כשנה לעיריית אשדוד ובה הוא מבקש לשנות את ייעוד הקרקע משטח ציבורי, טיילת להולכי רגל ושבילים לשטח מסחרי (פרטי עבורו). צריך להבין – השטח עליו בנוי מבנה הלה-ממוניה הוא ברובו המכריע (75%) ש-ל-נ-ו! של הציבור!.

ראו חלק מהפרוטוקול של ישיבת המשנה לבניין עיר, שהתקיימה במהלך חודש מאי 2016 ובו כתוב מפורשות, כי המבנה נמצא ב-75% על שטחי ציבור ממגוון סוגים ולכן לא ניתן לאשר למבקש הבקשה את ההיתר. וגם אם קיים היתר כלשהו, הרי שהוא לא חוקי.

בנוסף, כתוב בפרוטוקול שכתבה עיריית אשדוד בעצמה, כי לא מסומן פתרון פינוי אשפה וגם לא מסומן פתרון גישה לרכב כיבוי אש.

חלק מתהליך קבלת רישיון עסק הוא שהעסק בנוי על קרקע חוקית. מאחר ואין זה המצב וגם אין פתרון גישה לרכב כיבוי אש, הרי שכל רישיונות העסק הקיימים במקום – לא חוקיים ויש לקחת אותם לאלתר, ובטרם יקרה אסון במקום. עד לבירור העניין ומציאת פתרון הולם כחוק.

מערכת "אשדוד היום" פנתה למנהל אגף רישוי עסקים מר יעקב פלאצ'י עם מספר שאלות הנוגעות לנושא וכפי הנראה, זכינו לתשובות מעומעמות בלבד.

אילו היה מדובר בבעל עסק קטן, הפועל למחייתו מעלות השחר עד שעות הלילה, היו בוודאי מוצאים כיצד להתעמר בו ובבני משפחתו ולא נותנים רישיון עסק. בטח לא בקלות.

כאן מדובר במקום מסוכן לציבור, שבנוי ללא היתר וכולם יודעים ומבינים את המשמעויות ועדיין רישיונות העסק ניתנים באין מפריע. הכיצד? ומדוע פועלים כך?

פלאצ'י – לא שכחנו אותך. נפעל הלאה לקבלת תשובות.

עיריית אשדוד בעצמה סירבה לתת היתר לקיום מבנה הלה-ממוניה ואף העבירה לוועדה המחוזית חוות דעת שלילית ומנומקת, כפי שראינו למעלה.

מאידך, מצאה לנכון אותה עיריית אשדוד לצלם את המקום לאתר האינטרנט הרשמי שלה ולפרסמו כמקום מסחרי, על אף שראינו כולנו שהוא בנוי על שטחי ציבור בהגדרה ואין לו שום היתר חוקי לעסוק כמקום מסחרי-

צילום של רישיון עסק שהועבר. כאמור – לא ברור מי העניק את האישור והאם הוא חוקי?

מר פלאצ'י – מי נתן את רישיון העסק הזה? אתה? או… שמא אתה רק ממלא אחר ההוראות?

 

למקרה שפספסת:

סקופ מציל חיים

 

 

 

אולי תתעניין ב...

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר. על הפרק צפוי מזג אוויר סוער עם רוחות עד 80 קמ"ש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.