הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

למה צחי אבו כועס?

בלב הסערה העירונית: מפעל ״אלבטק״, בראשות חבר המועצה לשעבר צחי אבו, אשר מעוניין להקים את מקומו החדש בפארק ההיי-טק בצמוד ל״ביג״ אל מול התנגדותו של יו״ר האופוזיציה, ד״ר אלי לחמני, שטוען ש״אלבטק״ איננה חברת היי-טק, כי אם מפעל ייצור. אז מה כל כך הכעיס את צחי אבו? הסיפור המלא

על פניו, התנגדותו של חבר אופוזיציה לתכנית כלשהי אמורה להילקח בחשבון על ידי יתר חברי מועצת העיר והיזמים, בטח כאשר האופוזיציה בעיר נמצאת במיעוט (4 מול 25 חברי קואליציה). יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני, ידוע בניסיון המקצועי והפוליטי שלו, כאשר במשך העשור האחרון, כיהן כחבר מועצה פעיל. מה בכל זאת הכעיס כל כך את צחי אבו?

לדעתו של ד״ר לחמני, אלבטק היא איננה חברת היי-טק אלא מפעל ייצור ולדבריו, יש להגדיר מהי פעילות המוגדרת הכי-טק. מכאן ועד מתקפה חזיתית מול ד״ר לחמני של צחי אבו ואנשיו, הדרך הייתה קצרה מאוד. נתמצת רק חלק קטן מהדברים.

חבר המועצה לשעבר עו״ד צחי אבו, אשר בבעלות משפחתו חלק מחברת ״אלבטק״, כתב בעמוד הפייסבוק שלו את הדברים הבאים, ביחס לדבריו של יו״ר האופוזיציה, ד״ר אלי לחמני:

שרון מרק, סגנית ראש העיר, גוייסה אף היא לכתוב את עמדתה בנושא, אף כי בדרך כלל, הציבור לא זוכה לשמוע ממנה דעות נחרצות ומוצקות בעניינים מהותיים. כאן, חרגה מרק מהנוהג לשמור על איפול דעות וחרצה דעתה ברבים:

ביממה האחרונה עולות טענות מצד האופוזיציה כנגד חברת ״אלבטק״ אשר עתידה לקבוע את משכנה בפארק ההייטק החדש באשדוד.
טענות אלו מוליכות שולל (!) את ציבור התושבים כיוון שעל פי הוראות התב"ע ניתן לבנות בפארק ההייטק החדש רק מפעלי ייצור של תעשיות עתירות ידע או לחילופין מבני משרדים הקשורים לתעשיית ההייטק. וכן, אלבטק היא מפעל ייצור של תעשייה עתירת ידע.

ויותר מכך.
גם תעשייה עילית מתוחכמת שמפתחת טכנולוגיה עילית וגם החדרה של טכנולוגיה עילית למפעלים תעשייתיים – הינם יעדים של רשות החדשנות ומשרד הכלכלה והמשק הישראלי בכלל. לכן יחד עם רשות החדשנות וגופים אסטרטגים נוספים פיתח אגף התעשייה חזון ותכנית פעולה ל״חדשנות במסחר ושירותים״ לשם שיפור הפיריון ושיפור כושר התחרות של התעשייה הקלאסית > לשגשוגה הכלכלי של העיר ושל תושביה.

על אף הרצון העז והפעילות הרבה של צוות האגף, עיריית אשדוד והעומד בראשה לבסס בעיר חברות בעלות מרכזי מחקר ופיתוח, אין לפסול הקמה של מפעלים המספקים מקומות תעסוקה במגוון רחב של תפקידים מפיתוח ועד יצור לכלל האוכלוסיה בעיר- אנו באגף התעשייה נלחמים על כל מקום תעסוקה לתושבי אשדוד!

אנו מקדמים בברכה את ״אלבטק״. הצלחתה תוביל לחברות נוספות שיתמקמו בעיר ויוסיפו גיוון למקורות התעסוקה וההייטק בעיר.

שלכם,
שרון
סגנית רה״ע אשדוד
ממונה על קידום עסקים תעשייה וחדשנות
יו״ר ועדת איכות הסביבה

חבר המועצה לשער צחי אבו, אשר משפחתו אוחזת בחלק מהבעלות על חברת אלבטק והוא יו״ר הדירקטוריון של החברה, הגיב בתגובה על הפוסט של מרק כך:

היחידה שבאמת חקרה ודרשה בנושא ההייטק זו את.
אני מעיד עלייך שביקשת מצגות ולמדת את הנושא לעומק ואף אמרת בגילוי לב שהיית רוצה גם לראות כאן את חברות ההייטק המובילות..
אבל גם יחד עם זאת הבנת שאלבטק הוא מפעל תעשייה עתירת ידע שמעסיק אלפי אנשים ב6 מפעלים שונים במדינה שבחר לרכז את כל פעילותו באשדוד … ולאחר שבדקת אף בירכת.
בטוחני שאם המתנגד הסדרתי היה משקיע ולו אחוז קטן מהזמן שהשקעת בלימוד הנושא הוא היה מתבייש להתנגד..
3000 עובדי אלבטק לא ישכחו לו את זה

מעבר לכך, לא ראינו את עמדתו של ראש העיר בנושא הקמת מפעל אלבטק בפארק ההיי-טק ואולי מכאן נובע הכעס של צחי אבו? נמשיך לעקוב.

אולי תתעניין ב...

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר. על הפרק צפוי מזג אוויר סוער עם רוחות עד 80 קמ"ש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.