הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ליברמן בנאום ההתפטרות: ״הממשלה אישרה העברת 15,000,000$ לטרוריסטים שפעלו נגד חיילי צה״ל״

בדקות האחרונות, עלה שר הבטחון מר אביגדור ליברמן לשידור חי מתוך מסיבת עיתונאים והודיע על התפטרותו מתפקיד שר הבטחון.

להלן דבריו של השר ליברמן במלואם:

״לא הסכמתי להכניס דלק קטארי חשבתי שזו שגיאה ורק אחרי שראש הממשלה הוציא הוראה כתובה נאלצתי לאשר להכניס. היו הרבה נושאים שהיתה מחלוקת שלמרות חילוקי הדעות לא חיפשתי סיבות לפרוש. ניסיתי להשאר כחבר נאמן בממשלה ובקבינט ולשמור על המחלוקות בפנים גם במחיר אלקטורלי.2 נק׳ מפנה קריטיות: 1 – הכנסת 15 מיליון דולר לרצועת עזה לחמאס במזומן שעברו במזוודות וכל מי שאומר שיש בקרה או פיקוח מה יקרה עם הכסף הוא לא מדייק בלשון המעטה. אגב, מה שקרה למי שעוקב צריך להבין לאן הלך הכסף הזה לפני הכל – למשפחות מתאבדים שניסו לפגוע בחיילי צה״ל ונהרגו בעימותים האלה המשפחות האלה היו הראשונים לקבל כסף. מצד אחד אנחנו מעבירים חוק קיזוז כספי טרור ומאידך, מאשרים להעביר כסף במזומן לטרוריסטים מעזה. נקודה שניה, זו הפסקת האש ולהערכתי כל ה-500 רקטות שנורו לדרום, נתנו מענה לא מספיק בלשון המעטה, לא הולם ואי אפשר היה לקבל את זה. אני מכיר את כל התירוצים וההסברים ותמיד יש צפון, דרום, מזרח ומערב הכל תירוצים!. מבחינת הסדר ההגיוני והאינטרס הבטחוני היינו חייבים לסיים את הסיפור של הדרום קודם לכל. אותה רפיסות שגילינו מקרינה גם לזירות האחרות. לו הייתי ממשיך לכהן בתפקיד שר הבטחון לא הייתי יכול להסתכל בעיני תושבי הדרום ולמשפחות החיילים בשבי חמאס. התקדמות המצב ההומניטרי בעזה היינו צריכים להתנות בהסדרה בכל השבויים והנעדרים וכמובן להתנות שחמאס מתחייב לא להביא אף אדם לגבול הרצועה. אני רוצה להזכיר מיום חמישי עד ראשון מה קרה. בין רביעי לחמישי הוכנסו 15 מיליון דולר לרצועת עזה, ביום שישי חמאס הביא בתשלום 13,000 איש באוטובוסים להתעמת עם חיילי צה״ל מיד למחרת העברת הכסף. לאחר מכן פלסטיני נכנס לחממות של נתיב העשרה ושורף אותן וכמובן כל מה שקרה לאחר מכן.

מעולם לא נדבקתי לכיסא ותמיד במפלגה בחרנו בעקרונות. התנתקות – ישראל ביתנו היתה המפלגה היחידה להצביע נגד ההתנתקות. גם בנושא עסקת שליט – לא נוח לשבת מול המשפחה ולהסביר שאני לא אתמוך והצבעתי נגד עסקת שליט עם כל אי הנוחתות ברור בדיעבד היום שזו היתה העמדה הנכונה. גם בנושא ההתנצלות והפיוס עם טורקיה הצבעתי נגד אותה התנצלות וגם היום אנו רואים עד כמה העמדה הזו היתה נכונה. ברור, שמעכשיו גם אנחנו כישראל ביתנו צפויים למבול השמצות של הדוברים מטעם והפרשנים מטעם אבל התמודדנו פעם דברים קשים יותר ואני בטוח שנתמודד עם ההתקפות וההשמצות שהחלו לצוץ ברחבי האינטרנט והציוצים בטוויטר.

אני מבקש כמה שירות מהר לסכם תאריך מוסכם לבחירות הכי מוקדם שאפשר וחייבים להפסיק עם הכניעה לטרור ועם חוסר הבהירות בנוגע לקו המדיני-בטחוני וגם לא להכניס מדינה לשיתוק ממושך. אני מקווה שעד יום ראשון נגיע לתאריך מוסכם לבחירות והעבירו יחליט מה הקו הנכון״.

 

התוצאה היא ,כי מדינת ישראל והעיר אשדוד יחזרו תכף למערכת בחירות שתטלטל את המדינה לתקופה של חודשים.

גורמים בכירים בליכוד אומרים: ״גם אם ליברמן יצא מהקואליציה ויעבור לאופוזיציה, עדיין הממשלה תהיה ברוב ותוכל למלא את ימיה״.

ההערכות הן, כי השר בנט ידרוש את תיק הבטחון לעצמו.

ח״כ סמוטריץ׳ אמר, כי קיים סיכוי גבוה ללכת לבחירות. הקואליציה תהיה צרה ביותר ותכלול 61 חברי כנסת בלבד. 

בשעות אלה, קיים מתח גדול בליכוד ויושבים במטרה לגבש אסטרטגיה מתאימה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.