הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לחמני לראש העיר: ״בטל את הבמפרים שיצרת ותקן את הצרת הכבישים״

ההחלטה לפתוח היום (שני) את שד׳ הרצל, בליווי שוטרים בצמתים המרכזיים המועדים לתאונות, חלילה, גרמה ליו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני לפנות לראש העיר: ״במקום להוציא מליונים על פרסומים מיותרים עשה בחינה מחדש של הפרוייקט, בטל את הבמפרים שיצרת ותקן את הצרת הכבישים. בטיחות התנועה יכולה להיעשות באמצעות הצבת תמרורים ורימזור נכון, בנוסף לתיקון טעויות תכנוניות ובטיחותיות בכביש:

להלן פנייתו של יו״ר האופוזיציה אלי לחמני במלואה:

תושבים יקרים,
ספויילר: זה ארוך – אך שווה קריאה!!!

re way – out, אקו in – moov
רבע שנים חלפו מאז עירית אשדוד בראשותו של ד"ר לסרי הוציאו על פרסומות מיליוני שקלים להאדרת פרוייקט re way הכושל בניסיון לשכנע את התושבים לתמוך בפרויקט הכושל הזה.

אממה?
השבוע הם החליטו, כך נראה, להחליף את שם הפרוייקט ל-אקו moov – כאילו שהחלפת השם תביא ישועה לפרוייקט כושל.

תזכורת: פרוייקט של מאות המיליונים היה אמור לשנות את הסדרי התנועה בעיר מתוך כוונה לחייב את תושבי העיר להחליף את הרכב הפרטי בנסיעה בתחבורה ציבורית, באופניים ובצעידה ברגל. הפרוייקט הזה – כשל.

למעט הנת"צים שנוצרו בכביש הרצל וכביש מנחם בגין – הפרוייקט הזה לא שיפר את התנועה בעיר במאום, אלא ההפך: פגע בה פגיעה קשה. הפרוייקט שכולו היה אמור להסתיים לפני מעלה משנה – בחלקו אפילו לא החלו לבצע עבודות (למה? כי אין כסף!), חלקו ייפתח בימים/שבועות הקרובים בלבד.

יהיו שיגידו שאני דש בנושא הזה שוב ושוב. רבותיי, כולנו חווים את ההכבדה – בעיקר ברחוב הרצל שהיה נתיב התחבורה העיקרי בעיר. ראינו כיצד הופך עורק התחבורה הראשי של אשדוד לרחוב עמוס בבמפרים, כבישים צרים וסכנות תחבורתיות חמורות מאוד שהביאו לנפגעים רבים – ולצערי עוד יהיו – והלוואי שאתבדה.

ד"ר לסרי החל בפרסום חדש של ה-אקו moov ומתפאר בקיצור הזמנים של הגעה מנקודות מסוימות בעיר למרכז העיר.

אממה?
כל מי שתושב בעיר או מגיע לעיר, יודע שמדובר בקשקוש אחד גדול, בנסיעה ברכב פרטי הדרך לא התקצרה ולו בשנייה ויתרה מכך, אף התארכה עקב הגבלת הפניה שמאלה והבמפרים.

לידיעתכם, קיצור הזמנים של התחבורה הציבורית נובע מהוספת קווים חדשים ושינוי הקווים ולא מקיצור אורך נתיבים. אזי, מה הקשר להשקעה הגדולה שבוצעה? הרי יכלו להוסיף את קווי התחבורה גם ללא הפרוייקט והיינו מגיעים לאותם זמנים – ואולי בדרך זו מקצרים את הזמנים.

לסרי חושב שהציבור מטומטם והחלפת השם ועיוות האמת לצרכיו בדרך של הוצאת מיליונים נוספים ומיותרים על חשבון התושבים – עבור פרסום מחודש של הפרוייקט, עם שם "סקסי" או "טרנדי" – היא שתביא לו את אהדת הקהל. אז זהו – שלא.

אני פונה אל ראש העיר: במקום להוציא מליונים על פרסומים מיותרים עשה בחינה מחדש של הפרוייקט, בטל את הבמפרים שיצרת ותקן את הצרת הכבישים. בטיחות התנועה יכולה להיעשות באמצעות הצבת תמרורים ורימזור נכון, בנוסף לתיקון טעויות תכנוניות ובטיחותיות בכביש.

ויותר מכך, תחסוך בהוצאות הפרסום בנושא זה ופעל נמרצות למה שהתושבים צריכים באמת: 3 יציאות נוספות לעיר כבר בשנה הקרובה – וזה רבותיי, אפשרי!

סעו בזהירות ושימרו על עצמכם,
שלכם, אלי לחמני

תגובה אחת

  1. זה מלכתחילה לא היה Re way אלא NO Way
    העם מטומטם- ועל זה בונה ראש העיר – ועל כן העם ישלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.