הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לא ראש עיר? חבר כנסת!| שמעון כצנלסון זוכה בפייס בפעם השניה

שמעון כצנלסון, ככל הנראה, מתכנן לעשות זאת שוב. מה שהיה בשנת 2003, עת קיבל כצנלסון 9 מנדטים במועצה, התפטר מתפקיד חבר המועצה וקיבל את תפקיד יו"ר מפעל הפייס הנחשק ובכך הותיר את אלפי בוחריו ללא מענה עירוני מצדו ואף ללא אוזן קשבת הולך לחזור, ככל הנראה. האם חוזר הניגון גם הפעם?. תגובתו של שמעון כצנלסון לדברים: "לא דובים ולא יער"

 

לפי מידע, שהגיע למערכת 'אשדוד היום' נראה, כי שמעון כצנלסון הולך לעשות 'סיבוב פרסה' מול כל בוחריו אשר בחרו בו הן לראשות העיר והן למועצת העיר.

בהתאם למידע שהתקבל, שמעון כצנלסון שוקל בחיוב להצטרף למפלגת 'ישראל ביתנו' ולכהן כחבר כנסת בכנסת ישראל בבחירות הקרובות.

קרוב ל-30,000 תושבים הצביעו בעבור כצנלסון לראשות העיר. אותם תושבים תמימים, אשר האמינו לדרך אשר הציג להם כצנלסון הולכים, ככל הנראה, להתאכזב קשות לאור המידע שהגיע למערכת, ולפיו כצנלסון בכלל מתכנן להתמודד ברשימת 'ישראל ביתנו' ולהיות חבר כנסת כבר בבחירות הקרובות לכנסת.

החיבור של כצנלסון עם וותיקי העיר, הוא שהביא לו את ההישג המרשים בדמות 6 מנדטים ואת המקום השני במירוץ לראשות העיר. יהיה מאוד מעניין לראות את התגובות של הוותיקים שהצטרפו לכצנלסון על אף הנטישה הקודמת לטובת מפעל הפייס והמנטליות השונה בתכלית. לא פחות מעניין יהיה לקבל את תגובתו של יו"ר המטה מר יעקב שטרית לדברים והאם יחליט שטרית לסייע לכצנלסון להיבחר לכנסת ישראל? או שמא יחליט ללכת בכיוון אחר? הנאמנות אותה הפגין שטרית לכצנלסון עשויה לרמוז לנו על כך, שיתכן מאוד וגם שטרית יתמוך במהלך ויסייע לכצנלסון רבות בדרך לכנסת ישראל.

מבחינת מר אביגדור ליברמן זה צעד מהגאונים שרקח, אם אכן כך. במידה ואכן התכנית היא נכונה ותצא לפועל, גרשוב יישאר בתפקיד סגן ראש העיר ויו"ר חפ"א וכל 6 המנדטים יהיו בסמכותו של האיש שהכי נאמן לליברמן (גרשוב). בנוסף, ירוויח מהמהלך ליברמן את כצנלסון כחבר כנסת, המגיע עם כמות בוחרים פוטנציאלית גבוהה מאוד וניסיון עשיר בתחום המוניציפאלי והארצי. שוב אנחנו רואים את ההשפעה הישירה של הפוליטיקה הארצית על זו המקומית וכל המתמודדים שחשבו אחרת, בוודאי עומדים כעת המומים ומבינים היטב את הקשר הישיר.

לפי המידע שהתקבל, במסגרת המשא ומתן הקואליציוני המתקדם, דרש כצנלסון את תפקיד סגן ראש עיר בעבורו עד לכניסתו לכנסת ישראל (ואז יועבר התפקיד למפלגה אחרת); סגן ראש העיר ויו"ר חפ"א בעבור ולדימיר גרשוב; יו"ר ועדת בניין עיר; האחראי על מחלקת התכנון בעירייה ותיק הקליטה. האחראי על תחום הקליטה בעירייה, ככל הנראה, יהיה עו"ד חנוך דרך-ארליך – מס' 2 ברשימתו של כצנלסון. במידה וכצנלסון יפנה את מקומו ממועצת העיר, הבא בתור יהיה אמיר ליברטי, הממוקם כעת במקום השביעי ברשימה והיה נאמן לדרכו של כצנלסון מתחילת הדרך ולכל אורכה. יהיה מעניין !

תגובתו של שמעון כצנלסון לדברים:

"לא דובים ולא יער. אני נשאר בעיריית אשדוד, אני אוהב את אשדוד ותושביה. אשרת אותם בכל תפקיד בעירייה".

תגובת דובר מפלגת ישראל ביתנו:

״הכתבה יצאה מבלי לבקש תגובה ממפלגת ישראל ביתנו. הפרסום אינו נכון ומשרת אינטרסים של גורמים שונים. ׳ישראל ביתנו׳ לא עוסקת כרגע בהרכבת הרשימה לכנסת הבאה. לכן, מדובר בפייק ניוז״.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.