לא על החול לבדו: מי לוקח מים מהציבור שלא ברשות?

עיריית אשדוד מעסיקה חברות של קבלני חוץ לביצוע עבודות שונות. חברת חוץ קבלנית מועסקת על מנת להעניק את השירות של מכונות הטיאוט בעיר.

 

תפקיד עיריית אשדוד ומנהל התפעול בה הינו לפקח על פעילות קבלני החוץ ולוודא שהם מבצעים את עבודתם היטב ופועלים בהתאם לחוק.

הערב, בסמוך לשעה 18:00, נצפה נהג אשר טען, כי הוא עובד בחברה מסוימת (שמה שמור במערכת) כאשר הוא ממלא את מיכלית המים של מכונת הטיאוט מההידראנט העירוני, הנמצא בסמוך למד"א.

פנינו אליו ושאלנו לפשר מעשיו. "אני עובד עם העירייה", השיב הנהג. בנוסף, ציין הנהג, כי הוא פועל ככה תמיד וכל הזמן ממלא את המים של המיכלית מההידראנטים ברחובות העיר.

מי משלם על המים במיכלית, אשר בוודאי מכילה עשרות רבות של ליטרים של מים? אנחנו, כמובן.

במערכת "אשדוד היום" קיים סרטון, המראה במדויק את הפעולות אשר עושה הנהג בעת מילוי המיכלית במים והוחלט לא לפרסמו על מנת לא לפגוע בפרנסתו של הנהג, שהרי הוא קיבל הוראה ממנהליו לפעול כך והוא לא הבעיה במקרה הזה אלא עצם ההוראה וכנגזרת לכך עצם חוסר הפיקוח הקיים, לכאורה.

הנחיית פרקליט המדינה מספר 2.43 – מדיניות העמדה לדין בעבירה של נטילה או צריכה של מים, חשמל או גז שלא כדין אשר פורסמה בכ"ה בתשרי , תשע"ח,18 באוקטובר 2017 אומרת כך:

המסגרת החוקית

סעיף 400 בחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין) שכותרתו "נטילת חשמל או מים או גז", קובע:
"מי שבמזיד או במרמה נוטל או צורך חשמל או מים או גז שאינו זכאי להם, או משתמש בהם או גורם להטייתם או לבזבוזם, דינו- מאסר שלוש שנים".

מעיריית אשדוד טרם הועברה תגובה רשמית וככל שתועבר, הרי שתפורסם במלואה. בכל אופן, גורמי העירייה הבכירים ביותר מודעים לדברים ולא נותר לנו אלא להמתין לפעולת אכיפה ומניעה עתידית למען לא יילקחו מים מהציבור, שלא ברשות.

 

 

אולי תתעניין ב...

ראש העיר מחבק את הקשישים: ״מחזק אותם בשמכם״

ראש העיר ביקר היום (שלישי) בבית הדר וחיבק את הקשישים המתוחים ביממה האחרונה. להלן העדכון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים