לא אושרה כהונתם של מספר חברי דירקטוריון בחברות העירוניות|משחק הכיסאות הריקים

ביממה האחרונה, מספר חברי דירקטוריון קיבלו מכתב ממשרד הפנים אשר לא אישר את מינויים ועל כן כבר לא יכהנו בתפקידם עוד. בעבור מספר חברי דירקטוריון אשר מונו לתפקידם רק לפני מספר חודשים, אשר לא אושרה חברותם בדירקטוריונים הייתה זו קדנציה קצרצרה ביותר והם ייאלצו לפרוש, באין ברירה ובניגוד לרצונם.

הדירקטוריונים הקיימים בעיריית אשדוד נמצאים בחברות העירוניות והרי הן: החברה לתיירות, החברה למתנ״סים, יובלים,

מיד עם כינון המועצה בדצמבר 2018, החלו ראש העיר ויושבי ראש של הסיעות , לכונן גם דירקטוריונים, כנהוג מדי קדנציה. ביממה האחרונה, החלו מקבלים חברי דירקטוריון אשר היו חברים בסיעות (כלומר, התמודדו במקום כלשהו בסיעות בבחירות האחרונות), לקבל מכתבים ממשרד הפנים אשר מבשרים להם, כי מינויים לדירקטוריון לא אושר על ידי משרד הפנים ועל כן הם כבר לא מכהנים כחברי דירקטוריון.

בשיחות של המערכת עם חלק מחברי הדירקטוריון אשר קיבלו את המכתב המבשר על כך שלא אושרו, אמרו לנו החברים: ״לא ברור מהיכן מעוניינים במשרד הפנים שייבחרו חברי הדירקטוריון, אם לא מתוך הסיעות? הרי הכי קרובים לראש הסיעה הם החברים שהתמודדו איתו ואין אדם ללא זיקה פוליטית״. חבר דירקטוריון אחר אמר: ״אנחנו נמצא את הדרכים שלנו להשפיע ויותר חזק. בסוף, רבים מהדירקטורים, מבלי לפגוע חלילה או להכליל, מתפקדים כבובות על חוטים של יו״ר הדירקטוריון או יו״ר הסיעה שלהם ובכל מקרה, לא עצמאים לחלוטין לקבל את ההחלטות״.

נציין, כי ב״יובלים״, אשר הינו תאגיד מים ולא דירקטוריון עירוני ככל האחרים, היו״ר הנבחר סגן ראש העיר אלי נכט, עדיין לא אושר לתפקידו כיו״ר התאגיד, גם בחלוף כ-7 חודשים מתום הבחירות. מי שממשיך לכהן בתפקידו כממלא מקום יו״ר הדירקטוריון הוא עו״ד יאיר לחן.

איך אפשר לנהל עיר ללא דירקטוריונים פעילים ומלאים בכח אדם?

מועצת העיר אשר כינונה היה בדצמבר 18 מתכנסת מאז פעם בחודש ולעיתים אף יותר, לישיבות מועצה ״מיוחדות״ . לצד דירקטוריונים, שכוננו כבר בישיבת המועצה הראשונה אך בפועל, התכנסו פעמים בודדות. בחברה למתנ״סים, למשל, הדירקטוריון בראשות ראש העיר התכנס רק לישיבה אחת מתחילת הקדנציה. בתאגיד המים ״יובלים״, אשר פעילותו נוגעת באופן ישיר בכל תושב ותושבת, יו״ר התאגיד שנבחר במסגרת הסכם קואליציוני, עו״ד אלי נכט, טרם אושר לביצוע תפקידו והזמן הרב שעבר, עשוי ללמד אותנו שככל הנראה, יש דברים מעבר. אישור של מינוי לוקח , בדרך כלל, חודש-חודשיים וכאשר המינוי חוצה את הזמן הזה, ניתן להניח כי ספק גדול אם אי פעם יאושר. מי שנפגע מהליך הסחבת של המינויים ואי-אישורם, כאמור, בוודאי הם התושבים אשר הפעילות של הדירקטוריונים הנוגעים לאיכות החיים שלהם נפגעת או לחילופין, נבלמת ואז נערך הליך נוסף לאישור. הזמן חולף ויתכן אף, כי חלק מהתכניות נבלמות אף הן, באין דירקטוריון מלא וחוזר, חלילה.

ככה מנהלים עיר?

אולי תתעניין ב...

סיוע הציבור באיתור הנעדרת אריאלה פרס|שתפו

משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור באיתור הנעדרת אריאלה פרס בת 33 תושבת אשדוד . …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים