הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לאן 'נעלמה' חבורת בן עדי-טוויל-מלכא-אריה מימון?

הבחירות לראשות ולמועצת העיר יתקיימו בעוד שבוע בדיוק, ביום שלישי 30/10/18, על חשיבות אחוזי הצבעה גבוהים בקרב כלל הציבור כבר דיברנו אבל נשאלת שאלה חשובה לא פחות – היכן חבורת בן עדי-טוויל-מלכא-אריה מימון?

אילן בן עדי הוא מנכ"ל העירייה כבר כמט עשר שנים, מאז עלה לסרי לשלטון (לפני כן כיהן כגזבר העירייה). על יכולותיו המקצועיות אומנם אין חולק אבל רבים הסיפורים של עובדי עירייה שחוו את עוצמתו במובן חיובי פחות. קשריו האדוקים עם ראש העיר הינם ברורים לכל ולא פעם התבטא ראש העיר, תוך שהוא מגן על בן עדי ועל מעשיו בכמעט חירוף נפש, תוך שהוא משיב ריקם את כל הנפגעים למיניהם ומכריז: "בן עדי היה ויישאר מנכ"ל העירייה כל עוד אני ראש עיר".

במשך הזמן, לבן עדי הצטרף אריה מימון, כראש מנהל החינוך. הישגי החינוך באשדוד אינם מרקיעי שחקים כפי שהם יכולים להיות, אחוזי הגיוס נמוכים ובטח לשירות משמעותי. נוסיף על זה את ניהולו הכושל, לדעת רבים, בעניין המשבר מול ההורים לילדי החינוך המיוחד שחווינו רק לפני מספר חודשים וקיבלנו שירות בחסר, במקרה הטוב. כל אלו לא מונעים ממימון להחזיק במשרה הבכירה, על אף היותו תושב חוץ, אגב.

אורן טוויל התכבד במשרת מנכ"ל החברה העירונית לאחר שהיה סמנכ"ל בחברה. לעיני כל, ניהלו טוויל ובוריס גיטרמן, סגן ראש העיר והממונה על החברה למתנ"סים, סכסוך מתוקשר. גיטרמן דרש לפטר את טוויל לא פעם ונענה תמיד בשלילה. טוויל המשיך בתפקידו על אף חילוקי הדעות. נציין, כי לפני כשנה, העלינו תמונות ב'אשדוד היום' של מנות חמות שהגיעו לאחד הצהרונים ברמת תברואה לקויה, בלשון המעטה. מי שומר על טוויל? שאלה טובה.

מוטי מלכא היקר. קצרה היריעה מלהכיל את דבריו הטובים יותר של האיש לצד אלו שפחות. אומנם מלכא הוביל את העיר קדימה בכמה רמות מבחינת תרבות אך עם זאת, בבחירות הקודמות אח שלו יחיאל מלכא רץ לבחירות למועצת העיר מול לסרי וכנפו, הצליח לגרוף כמות לא מבוטלת של קולות שאילו הייתה עוברת למחנה לסרי-כנפו בזמנו, בוודאי היתה מכניסה להם מנדט נוסף. מרבית הקולות הינם של בני משפחתו של מלכא וחברים קרובים. עוד חוזר הניגון?

 

אם כך, עולה השאלה הגדולה  – היכן האנשים האלה לאחרונה? מדוע אנחנו לא שומעים וגם כמעט לא זוכים לראות אותם בפעולה במערכת הבחירות הזו?

נציין, כי חל איסור מוחלט על עובדי עירייה להתערב או להיות מעורבים או לנקוט צד בפומבי במערכת בחירות. ובכל זאת, נראה, כי עובדי עירייה לא מעטים אינם פועלים תחת האיסור הזה ועל כן אנו שואלים – היכן נעלמה החבורה המופלאה הזו?

גורמים חשאיים פנו למערכת 'אשדוד היום' ודיברו על סכסוך, לכאורה, של חלק מהאנשים לעיל עם ממלא מקום ראש העיר – גבי כנפו. עד כמה זה נכון אנחנו לא יודעים להגיד אבל השיח ברחוב וברשתות החברתיות מראה לנו שקיים הסיכוי שמא הדברים נכונים. השמועות אומרות, כי "הם רוצים שיחיאל יהיה חזק וכנפו חלש ולכן פועלים, לכאורה, על מנת להחלישו במועצה". גם על האמירה הזו קשה לנו להאמין, הואיל ומי שמעוניין שראש העיר יהיה חזק, אמור לחזק אותו גם לראשות וגם למועצה ועל כן הסברה הזו, גם אם קיימת, נשמעת די תלושה מהמציאות.

אחרים טוענים, כי שמעו את אשתו של אחד הבכירים לעיל מבקשת ממכר להצביע לראש העיר יחיאל לסרי אבל למועצה לא צינה בדיוק למי… ועל כן הותירה 'פתח' לכאורה, לפרשנות העלולה להתפרש כאילו היא מעוניינת לחזק רק את לסרי ואילו את רשימתו למועצה הרבה פחות, אם בכלל.

גבי כנפו הוא האיש הבולט ביותר כיום במטה הבחירות של יחיאל לסרי ואילולא הוא, לא נגזים אם נגיד, שלא היה יכול להתקיים קמפיין בחירות לד"ר לסרי כלל וכלל, שהרי כנפו הוא המנוע המניע את הגלגלים במחנה. האם יחיאל לסרי מודע למצב הזה? אם לסרי אכן מודע לדברים, האם בכוונתו לפעול בהתאם ולמען שמירה על כבודו של כנפו? נכון להיום, שבוע לפני בחירות, לא שמענו על שום סנקציה או כיוון לאחת כזו בנושא.

האם הסתרה של הרביעייה – בן עדי – מימון – טוויל – מלכא – הינה מכוונת?

האם מדובר באסטרטגיה, לפיה אנשים אהובים פחות, לכאורה, בקרב הציבור הרחב או עובדי העירייה, אותם צריך להסתיר קמעה בסמוך לבחירות? ידוע, כי הרביעייה הנ"ל מושרשת היטב בשלטון הנוכחי. לדעתנו, כל תקווה של העובדים, אם קיימת כזו, לתזוזה שלהם, תתברר כתקוות שווא אם וכאשר יחיאל לסרי יישאר ראש העיר.

נמשיך לעקוב ולסקר בהתאם.

 

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.