לאחר המחלוקת הקשה: ״סולחה״ בין ד״ר לסרי לאבי אמסלם

אתמול בערב (רביעי), בכנס של עובדי חברת קדישא בהילולת משה רבינו ביוזמתו של ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן.

בסיום דבריו של הרב הראשי רבי חיים פינטו דיבר על מעלת השלום וקרא לאבי אמסלם לגשת לראש העיר ד״ר יחיאל לסרי ולעשות שלום לעיני כל.
הרב פינטו והרב דהן חיברו את ידיו של אמסלם ללסרי שנשקו ובירכו. בכך, נראה, כי נעשה שלום בין השניים, אשר הסיבות לקרע ביניהם, הציבו את ראש העיר באור חיובי הרבה פחות, בעיני רבים.

סולחה על אף ישיבה מרוחקת בין לסרי לאמסלם

ש״ס היא במפלגה הראשונה שהביעה תמיכה פומבית בלסרי

נזכיר, כי כבר בחודש מאי 2018, כחצי שנה לפני הבחירות הקשות שעמדו בפני ראש העיר, הצהיר יו״ר ש״ס אריה דרעי וכמובן אמסלם גם, על תמיכה בראש העיר לסרי לכהונה נוספת. ש״ס הוכיחו את עצמם והצליחו להשיג, באמצעות עבודה קשה בשטח וקמפיין אמיתי וטוב, 6 מנדטים.

ללא תמיכת ש״ס – ד״ר לסרי לא ראש העיר

אין חולק על כך, כי אילולא תמיכת ש״ס ביחיאל לסרי, לא היה נבחר לראשות העיר בפעם השלישית. בכל זאת, כבר במהלך המשא ומתן היה נדמה, כי נעשה ניסיון לדחוק את ש״ס ואת בקשותיהם הצידה. עובדה היא, כי ש״ס היתה המפלגה שחתמה אחרונה על ההסכם הקואליציוני.

רצף אירועים מתחילת הקדנציה, אשר הובילו להידרדרות מתמדת ביחסי אמסלם-ד״ר לסרי

שורת מקרים נוספים מאז תחילת הקדנציה גרמו לקרע בין אמסלם לראש העיר: מו״מ קואליציוני, חלוקת התיקים, ציפייה שלא התממשה לקבל סגן ראש עיר נוסף (לאמסילי), פינוי מבנה בית כנסת ברובע ג׳, מקרים של חילול שבת בפרהסיה לעיתים אף בחסות העירייה (קיוסק), תחבורה שיתופית בשבת, מקרה השימוע בפומבי של יהודה אבידן תוך איומים, לכאורה, על כך שאם יצביעו נגד הדחתו של גרשוב- יוצאו מהקואליציה, שיגור מכתב לדרעי בדרישה להחליף לאלתר את אמסלם בתפקידו, התבטאויות פומביות כנגד הגיבוי שהעניק דרעי לאמסלם ״עם כל הכבוד, דרעי לא ייקבע לנו מי יהיה ממלא מקום״ ועוד.

בל נשכח, כי טרם נעשתה סולחה , לפחות לא באופן פומבי, עם מנכ״ל העירייה אילן בן עדי, ועם ממלא המקום גבי כנפו.

מיד לאחר הבחירות: שינויים צפויים בש״ס אשדוד

יתכן, ועקב שינויים הצפויים לקרות בקרוב במפלגת ש״ס באשדוד ובהרכבה במועצה הבין ראש העיר, כי עליו להסתדר עם אמסלם וכי בפניהם צפויה עוד דרך ארוכה. מקורבים טוענים, כי בסביבת ראש העיר ניסו להוביל מהלך, לפיו אמסלם לא יכהן כממלא מקום ראש העיר אך, כאמור, לאחר הגיבוי לו זכה אמסלם מדרעי וכן, השינויים הצפויים בהרכב הרשימה מיד לאחר הבחירות, לא נותרה בידי לסרי הברירה.

כמה זמן תחזיק מעמד ״הסולחה״? האם יחיאל לסרי אכן ייסלח לאבי אמסלם? האם לסרי ייתן חופש פעולה לאמסלם לפעול כראות עיניו? האם יינתן חופש פעולה לאמסלם במשכן, ללא התערבות?

דודו חן

אולי תתעניין ב...

גיבור היום: קובי לויטן נפצע כאשר זינק לעבר ילדה והציל אותה מפגיעת רכב קשה

כונן מד"א-הצלה דרום הגן על ילדה מתאונה ונפצע כונן מד"א-הצלה דרום קובי לויטן הבחין הערב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים