הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כ-400,000₪ נתרמו במסגרת ערב התרמה מכובד ביוזמת עו״ד צחי אבו, יו״ר פורום ידידי בית החולים אסותא

הערב, התכנסו מיטב התושבים באולמי ״אהובת הספן״: לערב התרמה לטובת בית החולים הציבורי, בראשות יו״ר פורום ידידי בית החולים עו״ד צחי אבו.

שמוליק סיבוני תרם את המקום עם ארוחת ערב מפנקת לכלל הנוכחים. משפחת אבו, תרמה מעל 260,000 ש״ח לטובת בית החולים.

יניב בלטר, שותפו של צחי אבו, תרם אף הוא סכום כסף מכובד.

מנחה הערב, יוסי עטר, הנחה ברוב חן את הערב המכובד. 

פרופסור יהושוע (שוקי) שמר היה ראשון הנואמים, יו״ר אסותא ישראל.

״סיפר את סיפורה של צעירה בת 31 באשדוד, בהיריון בשבוע 21 , שהגיעה עם קרע ברחם ואמלמלא היו מנתחים אותה באותו הרגע, היא לא הייתה כאן היום.

או אדם שהגיע עם קריש דם במוח, מבולבל לחלוטין, שאלמלא הטיפול מציל החיים, היה נשאר נכה כל חייו. לאחר קבלת הטיפול, יצא מבית החולים אדם חדש. 

כל יום בבית החולים מצילים חיי אדם בגלל הימצאות בית החולים באשדוד. יש מקרים, שהקרבה מצילת חיים, מבחינת הזמן הדרוש להצלת חיים ואיכות החיים. מה שקרה בעיר אשדוד הוא פלא. הקמת בית חולים בתקופה כל כך צעירה זה נס. הבנין, המבנה, הטכנולוגיות ועוד. גיוס של 250 רופאים, 500 אחיות ועוד מאות עובדים שרובם תושבי אשדוד ולעשות אינטגרציה בין כל העובדים זה נס. בהתחלה, זה כמו מגדל בבל, כל אחד מדבר בשפתו. 7,000 ילדים נולדו באסותא אשדוד. בבית החולים אין מיטות בפרוזדור. מבחינתי, צריך לחוקק חוק, לפיו לאשפז בפרוזדור זו עבירה פלילית. בפרוזדור, האדם מאבד את כבודו הבסיסי ואת האוטונומיה שלו. באשדוד זה לא יהיה.

יש קשיים, בתי החולים בארץ כולם נמצאים במחזור כלכלי כי זה חלק ממה שקורה עכשיו. שוחחתי עם השר כחלון והוא יתמוך בנו בכל תפקיד שיעשה בהמשך. אני רוצה להודות למר צחי אבו ולמר יוסי לוי על היוזמה של הערב הזה. מעבר לזה שזו תחילתה של דרך, ותודה רבה על תחילת התרומות שאני מקווה שיהוו בסיס, המעורבות של התושבים היא חשובה. בית החולים הוא של אשדוד, שלכם. לא באנו לעשות כאן רווחים אלא לתת רפואה טובה לתושבי העיר אשדוד. 

תוך שנים ספורות נכפיל את מספר המיטות שלו. אנחנו רוצים להכניס את הטכנולוגיות הכי חדישות שיש, סי-טי חדש ויותר משוכלל בעלות של מיליון דולר, אמיתיים קוויים 5 מיליון דולר (תרומה מחו״ל). 

המעורבות היא לפני הכל. כל הנהלת אסותא אשדוד נמצאת כאן. אנחנו רוצים לספק לתושבי העיר אשדוד את הרפואה הכי מתקדמת, הכי נכונה ולרווחת התושבים״. 

בראש הפורום לקידום הבריאות באשדוד יעמוד עו״ד צחי אבו

פורום החברים למען אסותא פועל לצד בית החולים במטרה לסייע לבית החולים, מוסד ללא כוונת רווח. חוג הידידים יפעל בשקיפות מלאה למען ביצוע לבית החולים, מבנים ורכישת ציוד ולרווחת כלל תושבי העיר אשדוד. 

חברי הפורום:צחי אבו, יחיאל אבוחבר של כבוד, ירדנה עובדיה, חנה גרטלר, ד״ר סבטלנה סרוב, שמואל לנסקר, דני בן אבו ויוסי לוי

לאחר מכן, ממלא מקום ראש העיר אשדוד גבי כנפו עלה לנאום:

״בזמן שיש שני פרויקטים ענקיים – רובע מיוחד ורובע היי טק של אשדוד שמעסיקים ובכל זאת מוצאים את הזמן לאסוף את כולם ולגייס למטרה חשובה לעיר הזו וזה אומר שמשמעו טוב קורה לעיר הזו. אנשים לא עסוקים רק בעצמם אלאל לצד זה, לעשות פעולות חברתיות, ואוספים כסף לטובת בית החולים. דני בן אבו מקים את בית הלוחם באשדוד. ראש העיר לא כאן ואני כאן במקומו. בשנים הקרובות נראה עוד דברים טובים. גם הסינים החליטו לבחור באשדוד והם יתמקמו כאן. ברבוע המיוחד יוקם הקמפוס האקדמי של אשדוד ויעלו על הקרקע תכף. לצד כל אלו, גם נושאים חברתיים. צחי הוא דמות מאוד מיוחדת ורק הוא ידע לעשות ת מה שחוג כזה יכול לעשות ויגייס את הכספים. לרתום אנשים זה משהו חשוב שקורה באשדוד. הסנוניות האלה צריכות להיות בתחומים נוספים. אני יודע שנהיה עסוקים בהרחבת בית החולים. כשהורידו מתבגרים ואנחנו צריכים לטפל בהם, כעת נעשה הרבה יותר קל. בעבר, היינו מאבדים ימי עבודה וכעת, זו איכות חיים אחרת גם לחולה וגם למשפחה שלו. אמא שלי נזקקה לטיפול והיה נפלא, כולל ביקורים. אשדוד משנה את דרך חייה מול בית החולים. צחי הוא לא רק דוחף לגייס כספים אלא גם עושה דברים נוספים. יישר כח על הערב הזה, תמשיכו להציל חיים. משפחת אבו – יישר כח על כל מה שאתם עושים בעיר הזו״. 

הגב׳ ירדנה עובדיהחברת הפורום

״יש לי משאלה אחת, מתוך ניסיון. אני הקמתי 9 בתי חולים ועוד 2 בדרך עם אלפי מיטות. יש לי בקשה אחת. אני גאה בכם והלוואי ותעמדו בזה, שלא יהיו חולים במסדרונות. הבקשה שלי, שההדק לקרוא לכוחות ביטחון שהחולים הרימו מעט את הקול, אסותא תראה שאפשר אחרת. כי חולה שמחכה 7 שעות בלי שהתייחסו אליו, המלווה רואה את הסבל שלו וקשה לו לראות את זה. אם מביאים את הביטחון להתנפל עליו אני לא חושבת שזה נכון. מניסיון, כי אני בונה ומפעילה בתי חולים. לי יש 480 רופאים ישראלים ו-1ֿ,200 אנשי צוות ואחיות. כולם עובדים אצלי באפריקה. הקשבה לחולה, הקשבה לסבל, רגישות לסבל של האדם. לחולה שהגיע אליכם קצה נפשו ועד שהוא מגיע לרופא שיטפל בו, לוקח הרבה זמן. אל תביאו את הביטחון שיטפל בחולים. יש לו משאלה: שתקשיבו לו וככה צריך להשריש גם אצל כל העובדים. אני הגעתי ליצמן, ואמרתי לו, שאני תורמת 150 מיליון יורו להקים בית חולים בדימונה, עירי, וכחלון אמר שהוא לא צריך את התרומה שלי. ברפואה של מדינת ישראל צריך לבוא עם מגפיים״.

הגב׳ שרון מרקסגנית ראש העיר

״בשנת 2017 פייסבוק מעצימה את הקבוצות כי הבינו שהקהילה הכי חשובה. היום, 2019, אנחנו מתכנסים לשבטיות ולקהילות. האחריות שלנו כתושבי אשדוד היא לייצר קהילות, שנחשפים לרעיונות חדשים. בפאן האישי, אני גאה לספר על 2 רופאים: ד״ר תומר מרק, ד״ר סיון מרקגיסי ואשתו. שניהם הגיעו לעבוד ולגור באשדוד״

מנכ״ל בית החולים, פרופ׳ חיים ביטרמן:

״הפרויקט הכי מרגש ומחמם את הלב זה בית החולים באשדוד. לפני 3 שנים הצטרפתי לצוות בית החולים וגייסנו הרבה אנשים. בתמימות אמרנו: בואו איתנו לבנות ולהיבנות. זה בדיוק מה שעבר במוחם ובליבה של אנשים. הצלחנו לגייס צוות מצוין של בעלי תפקידים ועדיין, הרבה שנים מכאן והלאה, רוח הלבנות ולהיבנות תמשיך להיות בכולם. התמיכה שלכם, המורלית והמעשית-חומרית, תעזור לזה לקרות. 300 מיטות בלבד ומצד שני, ציוד כמו בתי החולים הגדולים בארץ. החולה שמגיע לבית החולים מקבל סביבה שהיא מהמתקדמות בארץ, כולל טכנולוגיות ורופאים מעולים. התושבים נהנים משירות כמו בכל מקום אחר ועל כך גאוותינו. אסותא שקם גרר אחריו משמעויות כלכליות. 300 מיטות שהן פנינה. יש לנו להתקדם ברמת השירות היומיומית ודאגנו בצורה נמרצת, רחבה ויומיומית, בין אם בחדר המיון ובין במחלקות, אנחנו משתפרים. יכולתי לספר הרבה סיפורים אבל כל יום שעובר, מספק לנוע ועד דוגמא של מקרה שאם לא היה בית החולים הסוף היה שונה לחלוטין. האם בית החולים יוכל לשפר את איכות הבריאות באשדוד? אנחנו עולמים לאינטגרציה עם קופות החולים כדי להבטיח רפואה ברמה גבוהה מהממוצע בערים אחרות. המבחנים ששוקי דיבר עליהם, באים לידי ביטוי במדדים שהמדינה בודקת אותנו. בית החולים עומד ב-100% מהמקרים ביכולת לצנטר אדם תוך 90 דקות, כמתבקש במצב של אוטם בשריר הלב״. 

דני בן אבוחבר הפורום:

״מעשה אבות – סימן לבנים. לפני 3ימים, מתברכים בפרויקט ענק של פארק היי-טק וקמפוס אקדמי. 80% הקרקעות לטובת הציבור באשדוד, פרויקט של יחיאל אבו. כאן, אנחנו יוצרים תוכן. מעולם לא ראיתי שב4 מפגשים של חצי שעה, הערב הזה מתקיים. הסלוגן, הפלאיירים, האירוע הכל. גם על הכבוד הוא מוותר צחי והצניעות ראויה להערכה גדולה מאוד. אני שם את עצמי לטובת בית החולים. התרומות – צומת 1 – מלחמת יום הכיפורים. ראשון מקבל אותי פרופ׳ ויז׳ניצר. הוגדרתי כאחד הפצועים הכי קשה של מלחמת יום הכיפורים וכמעט כל גופי מושתל. אני מוגדר כנס רפואי גם בקרבות הבלימה. הגיע מיליונר מצרפת ופרופ׳ ויז׳ניצר ביקש ממני לדבר איתו. בתוך 48 שעות תרמו אמבטיות משוכללות שיעזרו לנו להחלים מהכוויות. לאחר מכן, תרם עוד חדר ניתוח. 

צומת 2 – קוק-פיט ברמב״ם. רופא שהצעיד את המחלקה אף אוזן גרון ראש וצוואר ברמה העולמית. אנחנו רוצים לראות את אשדוד ברמה העולמית. המון תודה לצחי על הצניעות, הענווה והעשייה. וליחיאל – אריכות חיים״. 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.