כשלון נוסף לראש העיר: כמו תכנית המע״ר גם הבניה ברובע טו׳ לא אושרה במועצה

הערב, נפל דבר במועצת העיר וההחלטה לבניה בלב הפארק ברובע טו׳, בניינים עתירי קומות בין הווילות הקיימות לא אושרה.

לכל הצדדים ברור, כי ההחלטה אומנם לא התקבלה כעת, אך תאושר בוודאי בקרוב. עם זאת, תחושה דומה הייתה גם בספטמבר 2016, אז לא אושרה התכנית לרובע המע״ר ואכן עד היום לא מאושרת הבניה לשום קבלן, פרט ליהודה אמסילי שקיבל אישור מיוחד מבית המשפט בנושא.

האם חברי הקואליציה העדיפו לא להצביע? מאיזו סיבה לא הצליח ראש העיר להשיג רוב לתכנית שהוא מנסה לקדם בכל כוחו? מה הסיבה שהקואליציה לא תמכה הפעם בתכנית המוגדרת על ידי העירייה כ״מתחם לצעירים״?

חבר המועצה אלון חסן. צילום: ״אשדוד היום״

אלון חסן, חבר מועצת העיר ויו״ר האופוזיציה בפועל, אמר כך הערב ל״אשדוד היום״:

״ראש העיר יחיאל לסרי שיקר את התושבים ואת חברי המועצה כשאמר שהשטח ברובע טו בבעלות מינהל מקרקעי ישראל,למרות שנשאל על ידינו חברי המועצה וגם ע"י התושבים.מסתבר שהוא בבעלות עיריית אשדוד (התושבים).עוד שיקר ראש העיר יחיאל לסרי את התושבים, כאשר בפגישה שנערכה ערב ראש השנה אמר, כי יעשה הכל לצמצם את הבניה ואפילו לבטלה,אף נימק דברים אלה ואמר,הבעיה שהשטח בבעלות מינהל מקרקעי ישראל,אך אני איתכם.מסתבר שאין שום בעיה לראש העיר יחיאל לסרי לפזר שטרות והבטחות שאין אחריהם דבר.הרחיק לכת ראש העיר יחיאל לסרי ובישיבת המועצה אמר שאם הגורמים המקצועיים יגידו שיש אפשרות לבנות מעל 750 יחידות הוא בעד ויפעל להגדיל את כמות היחידות.ראש העיר שכח שהוא אמור ליצג את התושבים ולא לפעול נגדם.תושבי אשדוד חייבים בבחירות הקרובות לעשות הכל להחליף את ראש העיר יחיאל לסרי״.

 

עופר צחר, תושב רובע טו׳ המתנגד לתכנית הבניה אמר הערב ל״אשדוד היום״:

״הקואליציה לא הצליחה להעביר את השטח לבעלות רמ״י (רשות מנהל מקרקעי ישראל) , חברי האופוזיציה נאמו ונלחמו בכל הכוח. ראש העיר היה במצב רוח קרבי במיוחד, נהג באופן מאוד לא מכבד ואפילו מבייש, לדעתי, לחלק מחברי המועצה.

הוא אף ציין, שאם יועצי התחבורה ואיכות החיים יציינו שזה אפשרי לבנות מעבר ל 752 יח׳ הוא יעשה כן. האם יכול להיות שראש העיר מנסה לנקום ולפגוע בתושבי הרובע והכל בססמאות ציניות של ״ מתחם צעירים ״ ? אני מתקשה להאמין.
הואיל ולא היה רוב ההחלטה להעביר את בעלות השטח לא התקבלה. ברור לנו שראש העיר והפקידות לא תוותר ותמצא את הטריק להביא זאת שוב בהקדם האפשרי – אך גם אנחנו לא ! לא נוותר כי אין לנו שצ״פ (שטח ציבורי פתוח) אחר !״.

 

יוסי בצלאל, תושב רובע טו׳ המתנגד אף הוא לבניה בחב הרובע התבטא כך:

״נצחון בקרב עדיין לא נצחון במלחמה .
תושבי ט"ו אם לא תתעשתו ותתחילו לצאת מהכורסאות והספות הנוחות ותביעו מחאה , תצאו לרחובות , תבואו לכל ישיבת מועצה שדנה בעינינו יהיה רע ומר לכולנו.
לסרי הצהיר באקט של איבוד עשתונות ושליטה,לכאורה, כי לא רק שלא יצמצם את הבניה אלא (כנראה מתוך נקמנות וחולשה) אף יגדיל את מספר יחידות הדיור.לכן חייבים להתארגן להמשך ולעמוד על המשמר.תודה לכל מי שעזר ויעזור לנו .תודה לתושבים הפעילים שעושים ימים כלילות למנוע את רוע הגזרה. מי שמאמין לא מפחד!״.

נמשיך לעקוב ולעדכן.

צילום: אשדוד היום מתוך ארכיון ישיבות המועצה

 

אולי תתעניין ב...

2 פצועים בתאונה בסמוך למחלף אשדוד

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לכביש 4 סמוך למחלף אשדוד בעקבות …

שינוי גודל גופנים