הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כצפוי: ראש העיר הבטיח, כי העבודות על ציר הרצל יסתיימו ולא עמד במילתו

לפני 60 יום הבטיח ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, כי ציר הרצל ייפתח לתנועה והעבודות תסתיימנה. מאז ועד היום, ספרנו את הימים לאחור והנה הגיע המועד המיוחל – 22 ביולי 2019. בין לבין, דו״ח מבקר המדינה המליץ על חיוב אישי לראש העיר ולמנכ״ל העירייה אילן בן עדי בעניין פרויקט התחבורה הכושל. יצאנו לשטח על ציר הרצל על מנת לבדוק: האם אכן הסתיימו העבודות? והיכן האוטובוסים שהובטחו?

האם ראש העיר שיקר כאשר הבטיח לסיים את העבודות על הרצל לפני חודשיים ולא עמד במילתו?

בנובמבר 2016 החלו העבודות על ציר הרצל במסגרת פרויקט התחבורה ״רי-ווי״. מאז, התכניות השתנו ללא הרף, המיליונים הרבים בוזבזו ביתר שאת ודו״ח מבקר המדינה אחד, שיצא לפני מספר שבועות, המליץ על חיוב אישי של ראש העיר יחיאל לסרי ומנכ״ל העירייה אילן בן עדי.

לפני 60 יום בדיוק, הבטיח ראש העיר, כי בתוך 60 יום העבודות על הציר תסתיימנה. תושבי העיר אשדוד אומנם שבעי הבטחות, אך במערכת ״אשדוד היום״ החלטנו לקחת את מילותיו של ראש העיר ברצינות הראויה והרמנו שעון ספירה לאחור, המתועד מדי יום. היום המיוחל הגיע והפלא ופלא, העבודות על הציר לא הסתיימו ונראה, כי הן גם לא קרובות לבוא לכדי סיום. מה המסקנה? האם ראש העיר שקרן? מוזמנים להביט בתמונות מהשטח ולהחליט בעצמכם – האם אכן הסתיימו העבודות, כפי שהבטיח?

דו״ח מבקר המדינה לא הפליא איש מתושבי העיר, כאשר הצביע על פרויקט התחבורה כעל כשלון חרוץ, נכון לעכשיו, ורק השאלה הגדולה נותרה פתוחה: כמה מיליונים עוד יתבזבזו מתוך כספי הציבור עד שהעבודות יסתיימו? ובכלל, איך אפשר לתקן אם בעיריית אשדוד עדיין לא מודים שיש טעות?

המצלמה של מערכת ״אשדוד היום״ צילמה היום (שני) את מיטב התמונות מתוך ציר הרצל ולא נותר ספק – העבודות עוד בעיצומן. מה התכנית אתם שואלים? לאן אנו הולכים? מה פשר הבאמפרים המוצבים על ציר הרצל אשר בעבר היווה עורק תחבורה מרכזי בעיר? כיצד יראה הציר עם הכנסת האוטובוסים אליו? מתי יגיעו האוטובוסים החשמליים שהבטיח ראש העיר? על איזו מהירות יוכלו הנהגים לנסוע כאשר הרמזורים הרבים על הציר יופעלו? האם אכן התכנית החדשה, אשר עליה לא קיבלנו דיווח אלא מהשטח עצמו, אכן תמנע את התאונות לכדי 0 תאונות על ציר הרצל? מדוע בוטלו הפניות שמאלה?

עיריית אשדוד החליטה לא להעביר את תגובתה עד לזמן כתיבת מילים אלו. ככל שתעביר, הרי שתגובתה תוכנס במלואה.

איור להמחשה בלבד:

2 תגובות

 1. עבודה ערבית. ?? צריך גם לחקור למה כמעט כל מכרז בעיר בסופו מטופל ע"י קבלנים ערבים אפילו הגינון בעיר קבלנים ערבים בחופים ובכל דבר.האם יש כאן פעילות ארגונית שצריך להפנות עין בוחנת לבדיקת ההתנהלות בשטח .??? כי אם לא העיריה זאת שמזניחה את התושבים , אז יש כא כנראהן פיגוע תרבותי. מאז שלסרי נבחר לראשונה הרבה עבודות בעיר הוקפאו או לא התקיימו. האם יש לנו תופעת פינוקיו. מקווה שגורם מוסמך יבדוק את הענוין .
  מה שכן מרכז התחנות סמוך לבית המשפט הוקם בזריזות שהייתה מביישת את כל שאר הפרוייקט עצמו
  פרוייקטים למימוש
  ציר בן גוריון מאז תקןפת המעברות לא שופץ
  בית הביוב סמוך לבניין בזק הישן וסטאר סנטר
  ציר ימני 250 מטר של חורבה לא סלולה המסכנת את בטחון התושבים בנהיגת סללום. בכביש יצחק רבין מהרצל מערבה.
  קאנטרי
  השלמת ציר מפריד בני ברית דרום
  שיפוץ כביש הכניסה הצפונית רק בורות
  הרשימה עוד ארוכה אבל שיסיימו משהו מזה

  אולי תסגרו כבר מראש עם איזה קבלן ערבי על הפרוייקטים חבל על מכרזים סתמיים.

 2. לסרי הפך את אשדוד לג'בליה. מתגעגע לאשדוד הישנה והטובה. בימים של צילקר אשדוד היתה העיר המתוככנת בישראל…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.