כצנלסון על סערת הפעלת תחבורה ציבורית-שיתופית בשבת: "אני בעד הפעלה 7 ימים בשבוע"

כצנלסון מגיב על סערת התחבורה הציבורית, אשר, ככל הנראה, תופעל בידי חברה פרטית בשם 'שבוס' ובאופן לא מפתיע, הוא אומר שהוא בעד הפעלה של תחבורה לכלל הציבור 7 ימים בשבוע. פעילי המיזם בתגובה: "שאפו, שמעון".

שמעון כצנלסון, סגן ראש העיר, בעל 6 מנדטים במועצת העיר, מגיב לעניין התחבורה הציבורית בשבת ואומר, שהוא בעד הפעלת התחבורה במשך כל ימות השבוע, וכן גם בשבת. האם הסערה הציבורית הבאה כבר על הפרק?

אלי נכט, יו"ר "עתיד אשדוד', הגיב אף הוא לנעשה בזו הלשון: "לאורך כל הקמפיין אמרתי והבטחתי שפתיחת עסקים בשבת, תחבורה בשבת, תרבות בשבת אלה 3 דברים שחייבים להיות שוויוניים כלפי כלל האזרחים. באמצע נובמבר השגתי את המימון הדרוש לצורך הפעלת תחבורה בשבת. הבנתי, שהובלת היוזמה על ידי עשויה להוביל להתלקחות קואליציונית נוספת ולכן התבקשתי שהנושא הזה יובל על יד פעילים אזרחיים ולא על ידי פוליטיקאים. מכיוון שמה שחשוב לי זו המטרה ולא הקרדיט לעניין, עשיתי חצי צעד לאחור, ואמרתי שאתן ליוזמה האזרחית הזו את כל הרוח הגבית ואת כל התמיכה האפשרית. יתרה מכך, הצעתי שכל חברי המועצה שתומכים בעניין, יתגבשו סביב היוזמה הזו מבחוץ כתומכים. התנאי שלי לעניין הזה היה, כי במידה והיוזמה הזו לא צולחת, אני אפעיל את זה בכוחותיי שלי".

הכתבה, שפורסמה לפני מספר שעות ב'אשדוד היום':

סוגיית תחבורה ציבורית בשבת הינה נושא מהותי בכל רחבי הארץ וגם באשדוד. לצד תושבים, הטוענים, כי השבת הינה חשובה לעם היהודי וחשוב לשמור עליה ללא תחבורה ציבורית פעילה, יש תושבים אחרים, הגורסים, כי הליכה לים מקצה העיר לא אמורה להיות נחלתם של בעלי רכבים פרטיים בלבד. מה הפוליטיקאים חושבים על המהלך? התשובות מפתיעות!!!

ברמה החוקית נדגיש, כי חל איסור להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, על פי החוק במדינת ישראל ועל כן, החברות בעלות העניין במקרה הזה, הן פרטיות אומנם, אך כמובן שכלל הציבור יוכל להשתמש בשירות בהתאם לרצונו.

האם תהיה בקרוב תחבורה ציבורית בשבת באשדוד?

פעילי הציבור המרכזיים, המובילים את המהלך בשטח הם לאון גלמן (בבחירות פעיל פוליטי של שמעון כצנלסון) ואלכס פנוב (מועמד מספר 6 ברשימת 'אשדודים' למועצת העיר) משיבים לנו, כי "זה רק עניין של זמן עד שהתחבורה השיתופית תפעל גם באשדוד. אם יש תחבורה כזו בירושלים אין שום סיבה שלא תהיה באשדוד".

"אין לנו כוונה שהתחבורה הציבורית בשבת תכנס לרובע ז' אבל למקומות מרכזיים כמו חופי הים, חנויות ביג וסטאר ומרכז העיר, למה לא?", אמר לנו גלמן.

לאון גלמן פעיל ציבור: הוביל בהצלחה את הצבת עץ האשוח בביג וכעת הוא ממובילי הפעלת התחבורה הציבורית בשבת באשדוד

בפוסט, שהעלה פעיל הציבור לאון גלמן, שזכה למאות תגובות, לייקים ושיתופים בתוך זמן קצר, כתב גלמן את הדברים הבאים:

הפוסט ברוסית שכתב הבוקר, 9/1/19, פעיל הציבור לאון גלמן

הפוסט מתורגם לעברית שכתב הבוקר, 9/1/19, פעיל הציבור לאון גלמן
דוגמה לקווים אותם מפעילה חברת 'שבוס' ברחבי הארץ בשבת

מדברים ועושים: צועדים בדרך להגשמת המטרה

אלכס פנוב, פעיל ציבור ומועמד מספר 6 ברשימת 'אשדודים', ומגרעין מובילי התחבורה הציבורית בשבת, ביקש לציין, כי הם אומנם מקבלים את תמיכתם של הפוליטיקאים ובהם גם של יניב קקון, אך משיקולים פוליטיים הפוליטיקאים, לפי עמדתו, מעדיפים להיות מאחורי הקלעים בעניין הזה. עוד ביקש פנוב להוסיף, כי ב-30/1/2019, בשעה 20:00 בפאב ה"זה" יתקיים כנס הסברה של הפעילים התומכים בשירות תחבורה שיתופית לכולם בשבת בשיתוף חברת 'שבוס' המפעילה קווים בשבת בערים אחרות והציבור מוזמן במטרה לשאול שאלות וכמובן לקבל תשובות.

אלכס פנוב, מס' 6 בתנועת 'אשדודים': "מזמין את הציבור לכנס עם חברת 'שבוס', המפעילה קווים בשבת, בפאב ה"זה" ב-30/1/19, 20:00.

ומה אומרים על זה הפוליטיקאים?

שמעון כצנלסון: בעד הפעלה של תחבורה לכלל הציבור 7 ימים בשבוע.

אלי נכט, יו"ר "עתיד אשדוד': "לאורך כל הקמפיין אמרתי והבטחתי שפתיחת עסקים בשבת, תחבורה בשבת, תרבות בשבת אלה 3 דברים שחייבים להיות שוויוניים כלפי כלל האזרחים. באמצע נובמבר השגתי את המימון הדרוש לצורך הפעלת תחבורה בשבת. הבנתי, שהובלת היוזמה על ידי עשויה להוביל להתלקחות קואליציונית נוספת ולכן התבקשתי שהנושא הזה יובל על יד פעילים אזרחיים ולא על ידי פוליטיקאים. מכיוון שמה שחשוב לי זו המטרה ולא הקרדיט לעניין, עשיתי חצי צעד לאחור, ואמרתי שאתן ליוזמה האזרחית הזו את כל הרוח הגבית ואת כל התמיכה האפשרית. יתרה מכך, הצעתי שכל חברי המועצה שתומכים בעניין, יתגבשו סביב היוזמה הזו מבחוץ כתומכים. התנאי שלי לעניין הזה היה, כי במידה והיוזמה הזו לא צולחת, אני אפעיל את זה בכוחותיי שלי".

שרון מרק, יו"ר 'להביאות' וסגנית ראש העיר: "לא מכירה את הנושא. תשלחי לי מידע ואענה" (המידע נשלח במידית עד כה ללא התייחסות נוספת מצדה).

יניב קקון, יו"ר תנועת 'אשדודים' וחבר מועצה בקואליציה – אף הוא סירב להתייחס נקודתית והפנה אותנו למצע של 'אשדודים', שם מצאנו איזכור מפורש לעניין תחבורה ציבורית/שיתופית בשבת:

עיריית אשדוד סירבה להגיב לסוגייה וככל שתמצא לנכון להעביר את תגובתה, הרי שזו תפורסם במלואה.אולי תתעניין ב...

אזכרת 11 חודשים לפטירתה של הצדקת רחמה אמסלם ז״ל

עצרת התעוררות והספדים במלאת 11 חודש לפטירתה של הצדקת רודפת צדקה וחסד מרת רחמה אמסלם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים