הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כנס ׳רואים את הנולד׳ ייערך באסותא

בית החולים 'אסותא אשדוד' ומכבי יארחו השבוע את כנס רבני 'פועה' לכנס, "רואים את הנולד", אשר יסקור את החידושים בתחום הגניקולוגיה ויעסוק בהיבטים ההלכתיים


ראש מחוז הדרום של מכבי ד"ר רחלי מיזן: "הכנס הוקם מתוך מטרה ליצור שיח משותף ולחבר בין עולמות הרפואה וההלכה".
מנכ"ל בית החולים ד"ר ארז בירנבוים: "רואים חשיבות רבה לסייע לרבנים ולמורי הקהילות להתוודע לאפשרויות הרפואיות הנרחבות והמתקדמות".

הרפואה בראי ההלכה: בית החולים 'אסותא אשדוד' יארח השבוע את כנס 'רואים את הנולד' שיעסוק בנושא הגינקולוגיה בראי ההלכה כאשר מדובר במיזם יוצא דופן מסוגו אשר משותף למחוז הדרום של מכבי שירותי בריאות, בית החולים אסותא ומכון פוע"ה. בכנס ישתתפו רבנים ורבניות מכל רחבי הדרום, שיתוודעו לחידושים שנרשמו בתחום הפוריות והגניקולוגיה והשפעתם על הנושאים ההלכתיים.
ד"ר רחלי מיזן, ראש מחוז הדרום של מכבי שיזמה את הכנס: "אנו דוגלים במתן מעטפת שירותים כוללת בהלימה לאורח החיים. הכנס הוקם מתוך מטרה להעניק לחברי מכבי מהקהילה הדתית את השירות המיטבי בהלימה תרבותית לאורח חייהם".
הרב אריה קליין מנהל אסטרטגיה קהילות שעומד מאחורי המהלך: "מתוקף תפקידי אני מחבר בין צורכי הקהילה במחוז לבין שירותי הקופה כדי לדייק את השירותים ולהעניק לכל חבר את ההרגשה שמכבי עבורו היא בית. הכנס הזה הוא חלק ממהלך היקפי של מכבי במחוז שמטרתו הידוק הקשר בין הרפואה וההלכה ועבודה משותפת למען החברים".
ד"ר ארז ברנבוים, מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא, מבהיר את מטרת הכנס: "אצלנו באסותא הגישה היא 'קהילה שיש לה בית חולים', כך שכל חיבור עם הקהילה הוא מבורך ורצוי. אנו רואים חשיבות רבה בתפקיד שלנו בכנס הזה בפרט ובעבודתנו בכלל – לסייע לרבנים ולמורי הקהילות להתוודע לאפשרויות הרפואיות הנרחבות והמתקדמות שקיימות וללמוד כיצד להתנהל בצורה הטובה ביותר עבור כל אישה בהתאמה לאורחות חייה ולאמונתה".
עוד אמר כי "אנחנו נתקלים במהלך העבודה בבית החולים בסוגיות שונות שדורשות התייחסות הלכתית ואנו מוצאים – בזכות הגישה של כל אנשי הצוות המקצועי והרפואי שלנו, שמבוססת על נכונות לעשות את המיטב עבור המטופל – את הדרכים לספק שירות רפואי מותאם ומיטבי תוך הקפדה על דרישות ההלכה של כל מטופל על פי תפיסת עולמו ודרכו".
הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה, מסביר כי: "חשוב לנו מאוד להגיע לכל מקום שמעניק שירות רפואי בתחום, כדי ללמד, להכשיר ולהעלות לסדר היום הציבורי את השילוב בין הרפואה וההלכה במעגל החיים, כדי לעזור לכמה שיותר אנשים. בכנס הזה קהל היעד הוא רבנים, רבניות, אנשי ונשות מקצוע – הם למעשה האנשים שנמצאים בשטח עבור הציבור וצריכים להכיר את כל החידושים בתחום כדי שיוכלו להפנות את המטופלים למקומות הנכונים ולתת מענה מקצועי ונכון.
"כיום הצוותים הרפואיים מכירים מאוד בערך ובצורך של נוכחות רבנית", מעיד הרב בורשטין, "יש שיתוף פעולה מלא בין הצוותים הרפואיים למערכת הרבנית. מכון פוע"ה נמצא בקשר מתמיד עם הרופאים והם קשובים מאוד להלכות ולהשקפת עולם דתית. הרופאים היום מוכנים ומעוניינים למצוא פתרונות הלכתיים לטכנולוגיות רפואיות מתקדמות, ואנו במכון פוע"ה מברכים על כך".
בין השאר ידון הכנס בשינויים בהיסטרוסקופיה והמשמעות ההלכתית שלהם, בחידושים והתפתחויות בטיפול בבעיות פוריות, בשימור פוריות במקרה של נישואין בגיל מאוחר וכן בסוגיית הלידות השקטות.
הכנס יעסוק בין היתר בהתפתחות הטכנולוגיות שמערכת הבריאות מנגישה כיום, המספקות מענה מורחב ומתקדם. ד"ר בירנבוים, מנכ"ל בית החולים, מספר: "ההתקדמות הטכנולוגית־רפואית מביאה עימה מצד אחד פתרונות ומצד שני אתגרים, ואנו מצליחים גם לברך על הפתרונות שהצלחנו להטמיע בזכות ההתקדמות הטכנולוגית (למשל עטים לכתיבה בשבת) וגם להתמודד בהצלחה עם האתגרים. כיום ניתן לתת לכל מורכבות פתרון נכון ומתאים".
"הכנס יסייע ללא ספק לכולם", מפרט ד"ר ברנבוים: "לרבנים המייצגים את הקהילות – שיתוודעו לאפשרויות ולתחומים הקיימים בבית החולים ולחידושים הטכנולוגיים; לרופאים – להיחשף לסוגיות השונות בהלכה; ולקהל המטופלים – שיוכלו לקבל את השירותים המעולים שבית החולים מספק בכל התחומים".
הכנס יתקיים ביום ג' בקרוב, בשעה 17:00, בחדר האוכל של בית החולים 'אסותא אשדוד'.

אולי תתעניין ב...

קרע בש״ס: רבני משפחת אבוחצירא החרימו את ביקורו של הרב אריה דרעי

חילוקי הדעות בין מ״מ ראש העיר אבי אמסלם לבין בתי רבני אבוחצירא הגיעו עד כדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.