הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כנס ב"אסותא" להכפלת המיטות| לנדבר – אאוט; נניקשווילי – אין

ביום חמישי האחרון, נפגשו בבית החולים ראש העיר עם סגנו ופרופ' שוקי שמר במטרה לעבוד על  הכפלת מספר המיטות בבית החולים אסותא אשדוד

מי לא הייתה במפגש?

שרת העליה והקליטה חה"כ סופה לנדבר לא נכחה  במקום וככל שידוע לנו אף לא הוזמנה להגיע. לנדבר, אשר פעלה רבות ודאגה לחוקק את חוק "בית החולים באשדוד", שהיה לחוק אשר בזכותו הוקם בית החולים ומאז חוקק ועד היום ממשלות קמו ונפלו, אך היה חייב לקיים אותו ולכן בניית בית החולים יצאה לדרך ובוצעה בעיר אשדוד, כבר הודרה לא פעם מאירועים חשובים בבית החולים. הבושה היא של כולנו, כציבור.

העובדה, שהשרה לנדבר לא נכחה בבית החולים מראה, לכאורה, על הרצון של מי מהנוכחים למדר אותה ואת עשייתה, אולי נובע הדבר כחלק מהבחירות הקרבות ובאות והסיוע שלה למועמד אחר לראשות העיר מטעם "ישראל ביתנו" , שמעון כצנלסון.

מי כן נכח במפגש?

יהודה נניקשווילי, אח של אברהם נניקשווילי, אשר לו אינטרסים כלכליים רבים בעיר, לכאורה, נכח בבית החולים והוא מופיע בתמונה (השני מימין). הסיבה להימצאו שם טרם התגלתה וכל ניסיונותינו להשיג ממנו תגובה עלו בתוהו.

בנוסף, נכח במקום גם ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו, אשר בדרך כלל לא מגיע עם ראש העיר לפגישות בבית החולים אך הפעם נכח אף הוא.

יו"ר הכנסת, יולי אדשלטיין, ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי ומ"מ עו"ד גבריאל כנפו ביקרו ביום חמישי 12.7.18 בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד. במסגרת הביקור נערך סיור במחלקה לרפואה דחופה (מיון), חדרי לידה, מכון IVF ומחלקות ויחידות נוספות.
יו"ר אסותא, פרופ' שוקי שמר, סקר בפני האורחים, את הפעילות הענפה והעשייה הרבה שמתקיימת בבית החולים מיום הקמתו. פרופ' שמר דיבר על חשיבות הגדלת בית החולים בכדי להכיל את הביקוש הרב. "אנו כבר עובדים על הגדלת מספר המיטות לבית החולים וכל זאת, בכדי להמשיך ולספק לתושבי אשדוד והסביבה את הטיפול הטוב ביותר בהיבט המקצועי והשירותי כאחד".

יו"ר הכנסת התרשם מאוד ואמר "ההישג הזה הוא סיומו של מאבק ציבורי מאוד מוצדק וארוך שנים וטוב מאוד לראות את זה. אני שמח שהיה לי הכבוד והזכות להיות מעורב במשהו שהתפתח סביב הקמת בית החולים, אז בשבילי זה עוד יותר מלראות את הדברים במו עיני ולהתרשם, יש פה גם קצת נגיעה אישית ואני מאוד שמח לראות שהדברים נעשים על הצד הטוב ביותר. לא יכול להיות מצב שעיר של 250,000 תושבים בישראל תישאר בלי שירותי רפואה". עוד הוסיף אדלשטיין "אסותא אשדוד מושכת כלפי מעלה גם את בתי החולים בסביבה וב"ה שזו תהיה התחרות, איך לא מורידים את האחרים, אלא דווקא מעלים את אלו שמאחור כלפי מעלה".

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי אמר כי ביה"ח אסותא שינה את פניה של העיר, ואשדוד אחרי פתיחת בית החולים, הינה עיר אחרת בכל מובן. כעת עלינו להתרכז באתגרים החדשים והחשוב בהם הינו ללא ספק הכפלת מספר המיטות בית החולים ביחד עם פרופ' שוקי שמר, אנו מפעילים מערך שלם של מאמצים מול משרדי באוצר והבריאות, וכפי שהצלחנו במשימה הראשונה של הקמת ביה"ח, נצליח גם במשימה חשובה זו".

צילום: דוברות אסותא

שני מימין – יהודה נניקשוולי – עדיין תוהים על הקשר שלו לבית החולים?

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.