הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כל חברי הקואליציה הצביעו בעד העלאת הארנונה: לסרי, כנפו, מרק, נכט, אמסלם, וינגרטן, כצנלסון וחבריו

חברי מועצת העיר החליטו להעלות את הארנונה בהינף הצבעה של כל חברי הקואליציה, שהצביעו באופן אחיד, מבלי לשאול שאלות ואולי אפילו מבלי להתחשב בציבור בעיר. התנגדו : לחמני, קרצמן וגלבר.
חברי המועצה שנכחו והצביעו בעד ההחלטה להעלות ארנונה: יחיאל לסרי, גבי כנפו, שמעון כצנלסון, הרב יחיאל וינגרטן, שרון מרק, אבי אמסלם, חברי המועצה של ש״ס, אגודה, אלי נכט, אפרת אוחיון, יניב קקון, מאיר אברג׳ל, סטלה ויינשטיין, אורית אלמוזלינו, חנוך דרך-ארליך.

חברי המועצה החרדים – בעד העלאת ארנונה

מעניין, כי חברי המועצה החרדיים, אשר האוכלוסיה שלהם נמצאת במעמד כלכלי מורכב בשל היותם בעלי משפחות ברוכות ילדים, חשבו שזה סביר להצביע בעד ההחלטה להעלות את הארנונה.

קקון ואברג׳ל -״אשדודים״ – בעד העלאת ארנונה

בנוסף, חברי מועצה שמתעקשים להצטייר כחברתיים, משום מה, כמו קקון ואברג׳ל, שאמורים לייצג את תושבי השכונות החלשות, אף הם הצביעו בעד ההחלטה להעלות את הארנונה.

כצנלסון וחבריו – בעד העלאת ארנונה

מפתיעים היו גם כצנלסון וחבריו, שאמורים לייצג את ציבור העולים החדשים על שלל המורכבויות הכלכליות שקיימות לאוכלוסיה. מה יותר חשוב – התושב או הכיסא? תשובות אין לנו.

הערב, בישיבת מועצה מיוחדת החליטו חברי מועצת העיר להעלות את הארנונה לכל תושבי העיר ואפילו לא שאלו שאלות או הראו ניסיונות כלשהם להימנע מההחלטה. לחמני, אשר נלחם בתופעה כבר שנים בהתמדה, היטיב להזכיר לנו את הדברים כרואה חשבון במקצועו.

להלן הרשומה שהעלה לחמני :

תושבים יקרים,
הגיעו מים עד נפש והגיעה העת לעצור את עושק הארנונה בעיר.

מזה שנים שאני קורא לד"ר יחיאל לסרי ולחברי המועצה שלא להעלות את הארנונה לפי האחוזים שמשרד הפנים מאפשר בנוסחה שגויה ומעוותת שמורכבת מ-50% מעלייית המדד ו50% מעליית השכר הממוצע במשק.

לשנת 2020 משרד הפנים אישר העלאה של 2.58%!!!!! בעשור האחרון,משנת 2009 עלתה הארנונה באשדוד ב 28.27%!!!!!! השכר של התושב ושל העסקים בעיר לא עלה באותם אחוזים מטורפים.

לישיבת הכספים שהתקיימה היום הועלתה הצעת ראש העיר ד"ר לסרי להעלות את הארנונה בשיעור של 2.58% – דהיינו בשיעור המלא. אממה? העסקים ומשקי הבית קורסים תחת נטל הארנונה ואף אחד לא מקשיב לקול צעקתם.

השלטון המרכזי הוכיח שלא טובת התושב חשובה לו אלא טובת הכסא. הגיע הזמן שאנו, התושבים, נעצור את העושק המתמשך.

כבר היו תקדימים בעבר שרשויות לא העלו את הארנונה לפי השיעור שמשרד הפנים קבע. המדד הוא איתנות העיריה. אציין שהכנסות מהעלאה בשנת 2020 לעיריה הינה 18.8 מליון ש"ח – מדובר בסך הכול ב בפחות מ1% מהכנסות העירוניות. המשמעות היא שעירית אשדוד יכולה להרשות לעצמה שלא להעלות את הארנונה.

הערב, ההחלטה בועדת הכספים עברה כשכל חברי המועצה בועדת כספים לרבות כצנלסון,האשדודים והלביאות והחרדים מצביעים בעד העלאת הארנונה. במילה אחת, בעיניי זוהי חוצפה.

בטוחני שבאם נתאחד וכל תושב ימחה על העלאה הלא מוצדקת ויצא נגדה נוכל למנוע את ההעלאה. קחו כדוגמא את הגופים – מנהיגות אזרחית ואיגוד המגזר העיסקי – הפועלים בנושא מול הממשלה בכדי למנוע את ההעלאה.

עוד לא אמרנו את המילה האחרונה בנושא. פרטים על העצומה בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם יפורסמו – מחר בבוקר וכן עדכון על קבלת הקהל שתתקיים מחר בנושא זה ובנושא הרווחה במשרדי האופוזיציה.

שלכם, למענכם
אלי לחמני

עוד דיבר לחמני בנושא, בפוסט נוסף מטעמו:

תושבים יקרים,

אבקש לשתפכם כי ייתכן וחלק מכם יאבדו את מקום העבודה בשל החלטה קשה של עירית אשדוד – העלאת הארנונה ב-15% (!!!!) לשנת 2020 – החלטה אשר תגרום למפעלים שמשמשים לייצור חשמל, תחנות כוח, עיבוד וזיקוק מוצרי דלק, יצור דשנים וכימיקלים, קידוח נפט וגז, התפלת מים, מכוני טיהור, מחזור אשפה, הטמנת אשפה, תחנת מעבר לאשפה וכדומה – לעזוב את העיר.

לעיריה לא אכפת שמפעלים אלו מעסיקים מאות ואף אלפי עובדים מקרב תושבי העיר ולא אכפת מאותם עובדים שיישארו נטולי מקור פרנסה – כשמפעלים אלו ינטשו את העיר.

יותר מכך, העיריה מנמקת את החלטתה במדיניות חדשה של הפחתת מפעלים מזהמים ברחבי העיר.

כנימוק, זה אמנם נימוק טוב, אבל ברצינות אני שואל את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: מפעלים אלו קיימים עשרות בשנים בעיר ויש להם היתרי הפעלה ממשרד איכות הסביבה ורשיונות עסקים שהעיריה עצמה הנפיקה לאורך כל אותם שנים – האם מישהו מעלה על הדעת כי ניתנו היתרים ורשיונות בעבר שסיכנו את התושבים??? האם ראש העיר בהיותו בשלטון למעלה מ-15 שנים סיכן את התושבים ביודעין? מדוע "נזכר" רק עכשיו? רק עתה הם גילו שהמפעלים מזהמים???

בואו נודה באמת: כיום, כל מפעל נדרש לעמידה בדרישות קפדניות לעניין רמת הזיהום ויותר מכך – אין כמעט, אם בכלל, תעשיה יצרנית לרבות תעשיות המזון שבשלבי היצור אינן צורכות חומרים כימיים ומסוכנים.

כן, צריך וחייב לפקח עליהם למנוע זיהומים, אך פיקוח אינו סגירה והטלת עליה של ארנונה על אותם מפעלים! האם הגיוני כי במחי יד יביאו לסגירת אלפי מקומות עבודה? לאן יילכו אותם אלפי עובדים שפרנסתם תופסק עקב החלטה שרירותית שלא עומדת במבחן ההיגיון של טובת הציבור?

אתם מכירים אותי – וזהו אינו סוד שאני חסיד של איכות הסביבה ונלחם רבות למען איכות הסביבה – אך נראה, על פניו, כי הסיבה האמיתית שהעיריה החליטה על מדיניותה החדשה – נובעת מאינטרסים סמויים נוספים הנוגעים לקבלנים ואינטרסים כספיים הקשורים לרובע הנחל, לכאורה.

אני ממליץ לד"ר לסרי לשקול שנית את ההחלטה שתפגע קשות בתעסוקה בעיר ולחזור בו מכך. יש כלים מתקדמים והנחיות של המשרד לאיכות הסביבה להכלת אותם מפעלים ולשמירה על אפס זיהום ומוטב שיראה פרסומים של מפעלי הזיקוק על עמידתם בתקנים מחמירים מאוד של איכות הסביבה.

שבוע טוב ומבורך
שלכם, אלי

אולי תתעניין ב...

שוב עבודות בכביש- הפרטים המלאים על החסימות המתוכננות⚠️

רחוב ז׳בוטינסקי נסגר לתנועה, מה שמקשה את האפשרות להכנס לסטאר סנטר, עקב עבודות בכביש תאגיד …

תגובה אחת

  1. לתושבי אשדוד אסור להעלות ארנונה, אבל למפעלים מזהמים ומסוכנים צריך לייקר ארנונה ב-50% כדי שיעופו כבר מאשדוד, כדי שסוף סוף אחרי 65 שנה נהנה מאוויר נקי וים לא מזוהם ולא נראה מראה מכוער של אגן כימיקלים ושאר הזוהמה. צריך להרוס את כל אזה"ת צפונית ולבנות רובעי מגורים ובנייני משרדים לחברות נקיות. אנחנו נמצאים במאה ה-21.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.